איוונקה טראמפ מול ילדי מהגרים ממקסיקו: מי לבש את זה טוב יותר?

הרשת סוערת סביב השוואות בין השמיכות שבהן כוסו ילדים שהופרדו מהוריהם ונכלאו בטקסס, לבין השמלה הכסופה במחיר 5,000 דולר שלבשה בתו של נשיא ארצות הברית

איתי יעקב

|

20.06.18 | 09:35

מדיניות נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בנושאי הגירה והנעשה בימים אלה בגבול מקסיקו, עוברת לפסים אישיים ומשפחתיים. הקומיקאית האמריקאית אורלי מטלאו צייצה אתמול בטוויטר תמונה מפוצלת שמצדה האחד נראית איוונקה טראמפ, בתו של הנשיא ויועצת מיוחדת עבורו, לבושה בשמלת ערב כסופה; ומצדה השני – ילדי מהגרים שהופרדו מהוריהם ומוחזקים במתקן כליאה בטקסס, שכובים על הרצפה ועטופים שמיכות אלומיניום דקיקות. "מי לבש את זה טוב יותר?" תהתה מטלאו בסרקזם וזכתה לעשרות אלפי שיתופים ברשתות החברתיות, שהתייחסו לבת הנשיא כמנותקת מהעם, חסרת חמלה וחובבת בגדי יוקרה.

 

A post shared by Ivanka Trump (@ivankatrump) on

 

את שמלת הערב בעיצובה של קרולינה הררה הציגה טראמפ באינסטגרם כבר בינואר 2017, כשיצאה לארוחת ערב חגיגית עם בעלה ג'ארד קושנר, לרגל מינויה ליועצת מיוחדת לצד אביה, ויומיים בלבד לאחר שאביה הטיל מגבלות כניסה למדינה על מבקרים מוסלמים ממדינות ערב כמו עיראק, סוריה, תימן, סומליה, סודן ולוב. מחיר שמלת הקולר הזוהרת עמד על 5,000 דולר, וכבר אז נמתחה על טראמפ ביקורת סביב הבחירה ללבוש שמלת יוקרה בסכום דמיוני בזמן שמיליוני בני אדם נפגעים מהחלטתו של אביה. זה לא מנע ממנה ללבוש מאז פריטי יוקרה באופן יומיומי, וכפי שדיווחנו כאן בחודש שעבר, בביקורה בישראל שנמשך יממה וחצי, לבשה טראמפ בגדים בשווי 50 אלף שקל.

 

בגדים בשווי 50 אלף שקל. איוונקה טראמפ בישראל לרגל פתיחת השגרירות בירושלים (צילום: EPA)
  בגדים בשווי 50 אלף שקל. איוונקה טראמפ בישראל לרגל פתיחת השגרירות בירושלים(צילום: EPA)

   

  הביקורת בארצות הברית על מדיניות טראמפ לגבי הגירה והפרדת ילדים מהוריהם היא מהנושאים הבוערים היום בתקשורת הבינלאומית. על פי אתרי החדשות, הביקורת נגד נשיא ארצות הברית מגיעה משני צידי המתרס הפוליטי, שכן הוא הנשיא הראשון שבוחר להוריד את הכפפות ולעשות את מה שקודמיו בתפקיד סירבו לעשות משיקולים הומניים. הגברת הראשונה מלניה טראמפ, לעומת בעלה ובתו, התבטאה בנושא והפגינה עמדה מנוגדת. "מלניה שונאת לראות ילדים שמופרדים מהוריהם", מסרה הגברת הראשונה של ארצות הברית באמצעות הדוברת שלה, "ארצות הברית צריכה למשול עם הלב".

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד