צר לי, זו הסיבה לכך שרשתות האופנה מפסידות לקניות ברשת

גלעד ינאי רק רצה חולצה שחורה מכופתרת ולא בגזרת סלים. שיטוט מתסכל אחד בקניון מאוחר יותר, הוא חזר עם מסקנות נחרצות לגבי הפספוס הגדול של הרשתות בארץ

אם יש לך מבנה גוף רגיל, שגרתי, סטנדרטי – מילים שמתארות אותי ואת רוב האוכלוסייה, מסע לקניית בגדים יכול להמריץ את לחץ הדם ולהעלות את רמת העצבים. גלעד ינאי (צילום: אלון פרס)
אם יש לך מבנה גוף רגיל, שגרתי, סטנדרטי – מילים שמתארות אותי ואת רוב האוכלוסייה, מסע לקניית בגדים יכול להמריץ את לחץ הדם ולהעלות את רמת העצבים. גלעד ינאי (צילום: אלון פרס)

אחרי 40 שנות קיום, אני עדיין לא מרוצה מהמשקל שלי. אני מרוצה מכל השאר וחי עם עצמי בשלום ושלווה, אבל אם אפשר היה להעלים כמה קילוגרמים עודפים, החיים שלי היו הרבה יותר נוחים, לפחות כך אני מרגיש. בשבוע שעבר קיבלתי תזכורת לכך שלא רק אני חושב ככה – נראה שתעשיית האופנה מסכימה איתי לחלוטין. כיתתי רגליי לקניון הקרוב למקום מגוריי כדי לקנות פריט סטנדרטי מאוד: חולצה מכופתרת שחורה. סיבוב אחד בין החנויות גרם לי להבין שאידיאל המשקל רחוק ממני עוד יותר ממה שחשבתי.

 

אם יש לך מבנה גוף רגיל, שגרתי, סטנדרטי – מילים שמתארות אותי ואת רוב האוכלוסייה, מסע לקניית בגדים יכול להמריץ את לחץ הדם ולהעלות את רמת העצבים. במקרה שלפנינו, לאחר שיטוט גיליתי שהחנויות מחזיקות חולצות בגזרת Slim fit בלבד. תנסו אתם לארוז את הפעקאלך שלי בגזרת Slim fit ותקבלו מחזה לא נעים, לא לי ולא לבעלי ראייה תקינה.

 

פקדתי כמה חנויות, ובהן קסטרו, זארה, פוקס ורנואר, וחזרתי הביתה נטול שקיות ועמוס עצבים – וגם תהיות. זה לא סוד שרשתות הבגדים נמצאות בבעיה, חלקן על סף פשיטת רגל. זה גם לא סוד שהקניות באינטרנט אחראיות לחלק ניכר מהבעיה הזאת, נוגסות בנתח השוק של הרשתות ומרוקנות את הקניונים מהולכיהם. אבל הנה גורם נוסף, שנדמה שאותן רשתות לא לוקחות בחשבון: ההיצע ברשת לא רק גדול יותר וזול יותר – הוא גם נדיב ודמוקרטי יותר.

 

כשאתם מתעלמים מאיתנו בטווח המידות והגזרות שלכם, אתם פשוט מוותרים על קהל ענק שיכול היה להיות שלכם
לידיעת בעלי הרשתות, דווקא אנשים שלא שוקלים כמו דוגמנים זקוקים יותר לאפשרות של מדידה, לבדיקה שמה שצריך להבליט אכן בולט, ומה שצריך להסתיר להסתיר אכן נסתר. פה - החנויות מפספסות. מי שגם כך מוצא את עצמו בקלות במידות הזעירות יכול לקנות בזול ברשת, כי הסיכון עבורו קטן. אנשים כמוני, לעומת זאת, חייבים להיכנס לחנות ולראות את הנזק בתא הלבשה מואר בצורה מבישה.

 

כשאתם מתעלמים מאיתנו בטווח המידות והגזרות שלכם, אתם פשוט מוותרים על קהל ענק שיכול היה להיות שלכם. אגב, בסוף מצאתי חולצה שחורה בגזרה רגילה. שילמתי עליה לא פחות מ־300 שקלים, כדי שלא אשכח שבנוסף על היצע המידות, יש סיבה חשובה לא פחות שבגללה אנשים מעדיפים לקנות ברשת: זה פשוט זול יותר.

 

השילוב של מע"מ, שכירות ומשכורות גבוהות בארץ מחייבים אתכם להעלות מחירים? פצו אותנו לפחות באופציות שיתאימו לנו. אחרת, ברור לכם שנמשיך להצביע לא ברגליים אלא בידיים, שיקלידו את הקנייה הבאה ברשת במקום לגהץ אותה אצלכם.

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד