הדוגמנית החמה באופנה: בוגרת מדעי המוח והביולוגיה של התא

היא המוזה החדשה של דיור וגיבורת שבועות האופנה, אבל הפריצה של נינוק אקרמן עוכבה לגיל 23 המאוחר, כי היה לה חשוב לסיים את התואר. עכשיו היא בדרך למאסטר

איתי יעקב

|

01.03.18 | 09:05

"חוסר ודאות זה החלק המאתגר ביותר עבורי כדוגמנית". נינוק אקרמן בתצוגה של המותג סלף פורטרט (צילום: Gettyimages)
"חוסר ודאות זה החלק המאתגר ביותר עבורי כדוגמנית". נינוק אקרמן בתצוגה של המותג סלף פורטרט (צילום: Gettyimages)
גם יפה וגם חכמה. אקרמן בתצוגת ההוט קוטור של כריסטיאן דיור (צילום: Gettyimages)
גם יפה וגם חכמה. אקרמן בתצוגת ההוט קוטור של כריסטיאן דיור (צילום: Gettyimages)

לכוכבת שבועות האופנה של העת האחרונה יש את השם החמוד בעולם – נינוק, שנשמע קצת כמו שם של דמות אנימציה יפנית. עם מראה טום בוי הכולל שיער שחור קצר ועיניים מעט מלוכסנות, הדוגמנית ההולנדית בת ה-23 היא המוזה החדשה של מעצבת בית האופנה דיור, מריה גרציה קיורי, שליהקה אותה לשתי התצוגות האחרונות של המותג: תצוגת ההוט קוטור שנערכה בחודש שעבר, ותצוגת הנשים לחורף שהתקיימה בשבוע האופנה פריז השבוע.

 

"בצעירותי פנו אליי מספר סקאוטרים של סוכנויות, אבל היה לי חשוב להתמקד בלימודים". נינוק אקרמן בתצוגת סתיו-חורף 2018-19 של דיור (צילום: Gettyimages)
  "בצעירותי פנו אליי מספר סקאוטרים של סוכנויות, אבל היה לי חשוב להתמקד בלימודים". נינוק אקרמן בתצוגת סתיו-חורף 2018-19 של דיור(צילום: Gettyimages)

   

  נינוק אקרמן, שסיימה לאחרונה לימודי מדעים באוניברסיטת אוטרכט, התאימה בול לקונספט התצוגה של דיור, שעמדה בסימן מרד הסטודנטים בפריז במאי 1968 והעצמה נשית, כשצעדה על המסלול בשמלת טלאים צבעונית, מגפי עור שחורים ומשקפי שמש צבעוניים. המחאה האנרכיסטית של 68' מעולם לא נראתה קפיטליסטית יותר.

   

  "מרתק אותי לחקור כיצד תאים מתפקדים ומתקשרים ביניהם". בתצוגת ההוט קוטור של ולנטינו (צילום: Gettyimages)
   "מרתק אותי לחקור כיצד תאים מתפקדים ומתקשרים ביניהם". בתצוגת ההוט קוטור של ולנטינו(צילום: Gettyimages)

    

   את דרכה המקצועית בדוגמנות החלה אקרמן בגיל 20 המאוחר במושגי ענף הדוגמנות. בספטמבר 2015 היא השתתפה בתצוגת האופנה של ברברי בלונדון, אך שבה לספסל הלימודים כדי לסיים את התואר הראשון במדעי המוח ובביולוגיה של התא. כן, מדובר בבחורה רבת כישורים, גם יפה וגם חכמה.

    

   "את אף פעם לא יודעת אם קיבלת את העבודה עד שאת ממש על המסלול, ובשבילי זה שיעור חשוב בהתמודדות עם דחייה והסתגלות מהירה". בתצוגת ההוט קוטור של ז'יבנשי (צילום: Gettyimages)
    "את אף פעם לא יודעת אם קיבלת את העבודה עד שאת ממש על המסלול, ובשבילי זה שיעור חשוב בהתמודדות עם דחייה והסתגלות מהירה". בתצוגת ההוט קוטור של ז'יבנשי(צילום: Gettyimages)

     

    רק בספטמבר האחרון חזרה נינוק לסבב שבועות האופנה, עם הופעה בלעדית בתצוגת אביב קיץ 2018 של פראדה במילאנו. המראה המיוחד שלה כבש את מנהלי הקאסטינג באירופה, ומאז חורכת אקרמן את המסלולים, והופיעה בתצוגות של אוסקר דה לה רנטה, ז'יבנשי, גוצ'י, פיטר פילוטו, לנוון, קנזו, הרמס, מונקלר והמותג החביב על מייגן מרקל, סלף פורטרט.

     

    "קריירה כדוגמנית מעולם לא עלתה על דעתי". בתצוגה של אוסקר דה לה רנטה (צילום: Gettyimages)
     "קריירה כדוגמנית מעולם לא עלתה על דעתי". בתצוגה של אוסקר דה לה רנטה(צילום: Gettyimages)

      

     הבחירה של נינוק להיכנס לדוגמנות בגיל שדוגמניות אחרות יוצאות ל"פנסיה" היתה מסיבות אקדמיות. כמי שגדלה בכפר בוקלו שבמזרח הולנד לזוג הורים אקדמאים, היא העדיפה להשקיע יותר זמן בלימודים ופחות על המסלולים. "אף אחד במשפחה שלי או בחוג חבריי בתיכון ובאוניברסיטה לא ממש התעניין באופנה. לכן קריירה כדוגמנית מעולם לא עלתה על דעתי", סיפרה השבוע בראיון ראשון לאתר המגזין ווג. "בצעירותי פנו אליי מספר סקאוטרים של סוכנויות, אבל היה לי חשוב להתמקד בלימודים. רק כשהגעתי לגיל 20 חברים שכנעו אותי ליצור קשר עם סוכנות דוגמנות באמסטרדם (פפראצי מודל מנג'מנט, א"י), ולפני שעוד הבנתי מה קורה הייתי על סט הצילומים הראשון שלי - משהו שמעולם לא ציפיתי שיקרה".

      

     "לפני שעוד הבנתי מה קורה הייתי על סט הצילומים הראשון שלי - משהו שמעולם לא ציפיתי שיקרה". בתצוגה של סלף פורטרט (צילום: Gettyimages)
      "לפני שעוד הבנתי מה קורה הייתי על סט הצילומים הראשון שלי - משהו שמעולם לא ציפיתי שיקרה". בתצוגה של סלף פורטרט(צילום: Gettyimages)

       

      כיום היא חתומה בסוכנויות החזקות בעולם (ווילהלמינה בניו יורק, פורד בפריז ו-whynot במילאנו), ובתום שבוע האופנה בפריז בשבוע הבא, היא צפויה לחזור אל ספסל הלימודים לטובת לימודי מאסטר בביולוגיה. "אני מתעניינת מאוד במדעים, והעניין העיקרי שלי הוא ביולוגיה של התא. מרתק אותי לחקור כיצד תאים מתפקדים ומתקשרים ביניהם", היא מסבירה.

       

      בתצוגת סתיו-חורף 2018-19 של גוצ'י (צילום: Gettyimages)
       בתצוגת סתיו-חורף 2018-19 של גוצ'י(צילום: Gettyimages)

        

       ההבדל בינה לבין דוגמניות אחרות לא מסתכם רק בתחומי העניין השונים, אלא גם ביחס שלה לסלבריטאות, שבדרך כלל מגיעה עם ההצלחה בדוגמנות. "לאחרונה פגשתי את קיקו אראי (מיס יפן לשעבר ודוגמנית מצליחה, א"י) בשבוע האופנה בניו יורק, והתלווה אליה צוות צילום יפני שהלך אחריה במשך כל יום, כל היום", היא מספרת. "צילמו כל צעד שלה, ובשלב מסוים החלו לראיין גם אותי. זה היה משעשע ומצחיק למדי, אבל אני לא יכולה לדמיין מצב שבו יצלמו אותי ברציפות, במיוחד בתקופה כה קדחתנית כמו שבוע האופנה. אני חושבת שהייתי משתגעת".

        

       "אני לא יכולה לדמיין מצב שבו יצלמו אותי ברציפות" (צילום: Ulrike Rindermann)
        "אני לא יכולה לדמיין מצב שבו יצלמו אותי ברציפות"(צילום: Ulrike Rindermann)

         

        מאחורי הקלעים בתצוגה של ספורטמקס (צילום: Gettyimages)
         מאחורי הקלעים בתצוגה של ספורטמקס(צילום: Gettyimages)

          

         בכלל, נראה כי היא לוקחת את כל עסקי הדוגמנות בקלילות, אולי הודות לגילה הבוגר יחסית. "חוסר ודאות זה החלק המאתגר ביותר עבורי כדוגמנית. את אף פעם לא יודעת אם קיבלת את העבודה עד שאת ממש על המסלול, ובשבילי זה שיעור חשוב בהתמודדות עם דחייה והסתגלות מהירה".

          

         ______________________________________________________

          

         ואיך התחפשה דוגמנית הפלאס סייז שמחה גואטה לכוכבות ענק?

         קימורים לפורים. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: גיא דניאלי)
         קימורים לפורים. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: גיא דניאלי)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד