ירדן הראל: "אני אופטימית אבל
יש הרבה רגעי משבר בדרך"

אחרי 18 וחצי (!) שנות זוגיות ("עבר לי ממש מהר"), ירדן הראל ובעלה עומרי עושים כל מה שצריך לעשות כדי להפוך להורים. "כל היום שואלים אותי על ילדים. זה לא פשוט"

"אני מרגישה שהסיטואציה שנקלענו אליה דווקא מקרבת בינינו. אנחנו מאוד יחד בעניין הזה" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)
"אני מרגישה שהסיטואציה שנקלענו אליה דווקא מקרבת בינינו. אנחנו מאוד יחד בעניין הזה" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)
"עומרי מבשל מעולה ובזכותו התפריט שלי משתדרג. אני קוראת לו עומריקו השף. כשהוא בחו"ל אני חיה על טוסט וירקות חתוכים, שקית של חטיף ואפילו מנה חמה" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)
"עומרי מבשל מעולה ובזכותו התפריט שלי משתדרג. אני קוראת לו עומריקו השף. כשהוא בחו"ל אני חיה על טוסט וירקות חתוכים, שקית של חטיף ואפילו מנה חמה" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)
"הוא מסודר ואני מבולגנת, הוא משחרר ואני זוכרת הכל, הוא מתעורר בחמש וחצי כל בוקר ואני בכלל אוהבת את הלילות" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)
"הוא מסודר ואני מבולגנת, הוא משחרר ואני זוכרת הכל, הוא מתעורר בחמש וחצי כל בוקר ואני בכלל אוהבת את הלילות" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)

פגשנו את ירדן הראל לשיחה על מערכות יחסים: עם האיש שאיתה מגיל 14.5(!), עם הילדים שעדיין אין להם, עם קמפיין "מי טו" ועם עולם האופנה שהיא תמיד אהבה, אבל לא תמיד אהב אותה בחזרה:

 

יחסים: "לא הכל אצלנו ורדים ושושנים"

"אני עם עומרי מאז שהייתי בת 14.5 והוא בן 16. בדיוק השבוע חברה שלחה לי תמונה מהיום שהכרנו. זה היה בנהריה, ומאז ועד היום עברו 18 שנים וחצי. זה נשמע המון זמן יחד, אבל זה עבר לי ממש מהר. התבגרנו והתפתחנו, אבל לפעמים זה עדיין מרגיש לי כאילו אנחנו הילדים ההם שהכירו בתיכון.

 

"אין לנו איזה סוד לזוגיות טובה. בבסיס יש הרבה כבוד והערכה הדדית, ואנחנו מאוד הפכים משלימים. הוא מסודר ואני מבולגנת, הוא משחרר ואני זוכרת הכל, הוא מתעורר בחמש וחצי כל בוקר ואני בכלל אוהבת את הלילות. לא הכל אצלנו ורדים ושושנים ולפעמים אנחנו מוציאים אחד את השני מהכלים, כמו כל זוג ותיק.

 

"ביחד מאז שהייתי בת 14.5 והוא בן 16" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)
  "ביחד מאז שהייתי בת 14.5 והוא בן 16"(צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)

   

  "עומרי עוסק בנדל"ן בגרמניה. בחצי השנה האחרונה הוא ממש על הקו. שלוש פעמים בחודש הוא נוסע לשם לשלושה-ארבעה ימים כל פעם, שזה אומר שלושה-ארבעה לילות שאני ישנה על הפנים. מצד שני, זה עושה בוסט לזוגיות. כשהוא חוזר יש אופוריה של התרגשות, אבל את יודעת איך זה, יומיים אחרי כבר אף אחד לא זוכר שהוא טס בכלל, חוזרים לשגרה".

   

  הורות: "עושים כל מה שצריך לעשות"

  "כל היום שואלים אותי על ילדים, אם זה זרים ברחוב, הקופאית בסופר, ואפילו בפניות אישיות של אנשים שאני לא מכירה בפייסבוק ובאינסטגרם"

  "אנחנו עושים כל מה שצריך לעשות כדי להפוך להורים. הרגשתי מוכנה כבר כשהייתי בת 30, ועכשיו אני כבר בת 32 וחצי וזה עדיין לא קרה. זה לא פשוט ויש הרבה רגעי משבר בדרך, אבל אני מרגישה שהסיטואציה שנקלענו אליה דווקא מקרבת בינינו. אנחנו מאוד יחד בעניין הזה, ואני אופטימית לאורך כל התהליך.

   

  "בגלל שאני בן אדם מוכר ואני כבר בגיל המתאים, כל היום שואלים אותי על זה, אם זה זרים ברחוב, הקופאית בסופר, ואפילו בפניות אישיות של אנשים שאני לא מכירה בפייסבוק ובאינסטגרם. אני יודעת שזה מכוונה טובה, אבל זה לא תמיד בא לי טוב.

   

  METOO#: "ברחתי מהמכונית באמצע הנסיעה"

  "לפני 12 שנים הייתה לי עבודת דוגמנות בטורקיה. זה היה יום צילום לקמפיין ג'ינסים לאיזה מותג מקומי, היה וייב מגניב של הצוות, ובסוף היום הייתי אמורה לחזור לדירת הדוגמניות שגרתי בה. הצלם אמר שיש לו איזה סידור ליד והוא יכול להקפיץ אותי והסכמתי. לא היו סימנים מקדימים, הוא נראה אדם חביב ומנומס והכל התנהל רגיל. אבל באמצע הדרך הוא שלח יד לירך, אני הזזתי אותה והוא החזיר אותה שוב. היינו באוטו בכביש ראשי ורצו לי אלף מחשבות בשנייה בראש. הוא הסתכל עליי מוזר כזה, וברגע שהאוטו עצר לא חשבתי פעמיים ופשוט פתחתי את החגורה ויצאתי לכביש.

   

  ירדן ועומרי על שער Gostyle (צילום: רונן פדידה)
   ירדן ועומרי על שער Gostyle(צילום: רונן פדידה)

    

   "עד היום אני נמנעת כמה שאפשר מללכת במקומות חשוכים, מדברת בטלפון כשאני במונית, וחניונים תמיד מעוררים בי אי נוחות"

   "מה שזעזע אותי לא פחות הייתה התגובה של הסוכנות המקומית שאמרה: 'טוב, אז לא תעבדי איתו יותר', במקום להגיד שהם לא יעבדו איתו יותר, לפחות! אני חושבת שזה מאוד מבאס שכאישה אני תמיד צריכה להרגיש מאוימת. עד היום אני נמנעת כמה שאפשר מללכת במקומות חשוכים, מדברת בטלפון כשאני במונית, בלילה אני תמיד עולה בחדר מדרגות עם המפתח שלוף ביד למקרה שמישהו יתקוף אותי, וחניונים תמיד מעוררים בי אי נוחות.

    

   "כשאני שומעת אנשים שאומרים שכבר נמאס להם לשמוע נשים ש'נזכרו רק עכשיו' לספר זה מטריף אותי. מה שקורה עכשיו ייכנס לדפי ההיסטוריה, ומי שאין לו סבלנות שהאינפורמציה תיכנס לו דרך הדלת - שתיכנס לו מהחלון האחורי. קראתי גם כמה ראיונות עם נשים שאמרו שלא הטרידו אותן כי 'מי יעז להטריד אותן?'. ככה, אולי בלי להתכוון, הן הסיטו את האשמה לאלו שהוטרדו. אז למקרה שמישהו התבלבל, מדובר בקמפיין חשוב, מעורר השראה וסופר־אפקטיבי, שאני מאוד מקווה שייצור שינוי בעולם".

    

   אוכל: "עומרי מבשל מעולה"

   "אני לא מבשלת. עומרי מבשל מעולה ובזכותו התפריט שלי משתדרג. אני קוראת לו עומריקו השף. כשהוא בחו"ל אני חיה על טוסט וירקות חתוכים, שקית של חטיף ואפילו מנה חמה. מאז שיש לי את האתר שלי התחלתי להעלות מתכונים של עומרי וזה תפס תאוצה. הוא חושב על מתכונים ומבשל, ואני הסו־שף והצלמת. זה משהו חדש שאנחנו עושים ביחד וזה ממש מגניב. הוא בעצמו אוכל סופר־בריא, אבל יש לו מתכונים מכל הסוגים, גם כאלה מושחתים ממש".

    

   "אני מאוד גרועה בהאצלת סמכויות וכרגע אני לא משחררת" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)
    "אני מאוד גרועה בהאצלת סמכויות וכרגע אני לא משחררת"(צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)

     

    "מאוד קשה ומבאס אותי להתנזר לחלוטין" הגילטי פלז'ר של ירדן הראל

     

    קריירה: "אני לא רוצה לבנות על האודישן שאולי אעבור"

    "אני בביזנס מגיל 21. הקריירה שלי התקדמה לאט, לא נכנסתי לריאליטי ויצאתי מפורסמת בשנייה. ובתוך הקריירה הזו, בפרונט של תעשיית הבידור, אני תמיד שומרת לעצמי גם מקום בבק־סטייג'. אף פעם לא הייתי רק פנים. כבר ביסודי הוצאתי מגזין משלי. אחר כך גם צילמתי ואני עושה את זה עד היום. ויש לי את האתר שלי, שאני אחראית בו על התוכן.

     

    "האתר כבר שנה באוויר, ואני חושבת שאני החלוצה בתחום הזה בארץ. האתרים של אוליביה פלרמו וגווינת פאלטרו הם ההשראה שלי. עומרי אחראי על הבאק אופיס והצד הטכני, יש לי כמה בלוגריות שכותבות לנו, ולפעמים אני מארחת צלמים והפקות אופנה. כל השאר זה אני, גם הצד המערכתי וגם הצד המסחרי, שבו אני משלבת תוכן מסחרי באופן נעים ולא פולשני.

     

    "אני מאוד גרועה בהאצלת סמכויות וכרגע אני לא משחררת. אני מעלה חמישה תכנים כל שבוע, והיום רוב הזמן שלי מוקדש לזה. תחום הבידור הוא תחום מאוד לא יציב. אני לא רוצה לבנות על הצ'אנס שייתנו לי או על האודישן שאולי אעבור. מה גם שאנחנו בישראל, גם אם התקבלת לסדרה בפריים טיים את לא יכולה לשבת ולנוח בגלל זה ארבע שנים. זה לא מספיק. זה מאוד מאזן אותי שיש לי דיי ג'וב, גם אם זו עבודה מהבית עם פיג'מה".

     

    חברות: "אם זה מתמוסס, זה לא נורא"

    "יש לי מעט מאוד חברי נפש, כי עם השנים אתה מבין שיש הבדל בין חברים אמיתיים לחברים שאתה פשוט נהנה מהרגעים מחברתם. אז חוץ מאמא שלי, שמאוד קרובה אליי ואני מדברת איתה לפחות פעם ביום, יש לי חבורה מכל שלב בחיים: מבית הספר, מהצבא, מהלימודים ומהתעשייה. פעם היה לי מאוד חשוב לשמר כל קשר כזה, עד שהבנתי שלא צריך בכוח. גם אם זה מתמוסס, זה לא נורא".

     

    נפש: "עמרי הוא הבן אדם שהכי מרגיע אותי"

    "הייתי פעם אחת בחיים אצל פסיכולוגית, כשהרגשתי ששום דבר לא הולך לי. דיברתי איתה על מה שעובר עליי, יצאתי מהדלת ולא חזרתי. יכול להיות שאני אדם פרקטי מדי בשביל זה, למרות שכולם סביבי מאוד מאמינים בטיפול. אני מרגישה מאוד מודעת למה שעובר עליי, וכשהנפש שלי סוערת אני מדברת עם עומרי. הוא הבן אדם שהכי מרגיע אותי. הוא יודע מה להגיד כדי לגרום לי להרגיש טוב יותר, גם אם לפעמים הוא צריך להגיד את זה המון פעמים כדי שהמסר יעבור".

     

    "הוא יודע מה להגיד כדי לגרום לי להרגיש טוב יותר" (צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)
     "הוא יודע מה להגיד כדי לגרום לי להרגיש טוב יותר"(צילום: רונן פדידה, סטיילינג: שלו לבן)

      

     אופנה: "בגדים לאירועים אני תמיד שואלת"

     "מאז ומעולם אהבתי אופנה, אבל כשאני מסתכלת על תמונות שלי בתור ילדה, אני מבינה שזו הייתה אהבה חד צדדית: האופנה לא אהבה אותי. תמיד הגזמתי, וזה תמיד נראה לי מושלם. שאבתי השראה מהבית, כי אמא שלי הייתה מנויה למגזיני אופנה מחו"ל ותמיד הייתה לי תחושה שיש לי את זה.

      

     מפדיחות הסטייל ועד השטיח האדום: מילון האופנה האישי של ירדן הראל

      

     "היום אני כבר לא קונה הרבה בגדים. אני קונה בעיקר בייסיק ואקססוריז שווים, אבל בגדים לאירועים אני תמיד שואלת. אין לי מקום בארון, מה גם שתמיד בא לגוון. אני אוהבת צבעים וחליפות, פרינטים ושילובים מעניינים, ונדיר שתמצאי אותי באיזו שמלת ערב חגיגית, מקסי עם שסע כזו. אני לא מרגישה בזה נוח.

      

     "אני כמעט לא קונה פריטים יקרים. הדבר האחרון שקניתי זו שמלה של קלואה שמצאתי באי־ביי לכבוד החתונה של אחותי, ואחר כך מכרתי אותה חזרה באי־ביי ברווח של כמה מאות שקלים. אמרתי לך, אני פרקטית".

      

     סטיילינג: שלו לבן /// איפור: נוגי תמיר /// שיער: עדן ירושלמי

      

     בכתבה המלאה ב-Gostyle: היא חולמת שהוא יישאר ער אחרי תשע, הוא מפנטז על חופשה בלי שופינג - ירדן ועומרי בשאלון זוגי משותף

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד