מיה דגן מתוודה: "כל החיים דחקתי את הנשיות הצדה, חשבתי שאני בן"

לרגל חודש האישה הבינ"ל, המתקיים השנה בסימן כוחן של מילים וחשיפות, ביקשנו מנשים חזקות לספר למצלמה סוד אישי וקטן שהעצים אותן. צפו בדגן ויעל גולדמן

בשיתוף גולף

|

22.02.18 | 08:34

צפו בגיסות המצליחות מתוודות
מיה דגן: "לאחרונה עלו בי זכרונות שלי משחקת כדורגל עם הבנים בכיתה ו' בלי חולצה". יעל גולדמן: "בעבר הייתי עושה דברים שפחות בא לי, רק כדי לרצות"  (צילום: דנה קופל)
מיה דגן: "לאחרונה עלו בי זכרונות שלי משחקת כדורגל עם הבנים בכיתה ו' בלי חולצה". יעל גולדמן: "בעבר הייתי עושה דברים שפחות בא לי, רק כדי לרצות" (צילום: דנה קופל)

יום האישה הבינלאומי שיצוין ב-8 במרץ מתקיים השנה בסימן הכוח הטמון במילים, עם אינספור וידויים חושפניים של נשים מוכרות מתעשיית הבידור והאופנה, שהוטרדו מינית על ידי גברים בעמדות מפתח. קמפיין #metoo ותנועת Time's Up מובילים את השיח העכשווי בתקשורת, ומעידים כי סיסמאות של סולידריות והעצמה נשית אינן קלישאות ריקות מתוכן, ויש בכוחן כדי לאפשר סביבה בטוחה ומגוננת עבור נשים רבות ברחבי העולם, מפורסמות יותר או פחות, לומר את שעל ליבן מבלי הצורך להתנצל.

 

כל וידוי, קטן או גדול, מצטרף לאלפי וידויים נוספים של נשים, ולאינספור המילים הגלויות והכנות, אשר מעניקים תחושת קרבה ואינטימיות, שותפות גורל המאפשרת לנו, הנשים, לדהור קדימה ולכבוש את היעד הבא. לרגל חודש האישה הבינלאומי, יצאנו לקושש עוד ועוד מילים של גילוי וקירבה, וידויים מעצימים מנשים ישראליות חזקות ומעוררות השראה לנשים אחרות בארץ. לא חיפשנו חשיפה של הטרדה מינית, תקיפה או בהכרח חוויה קשה ומטלטלת כזו, אלא רק וידוי קטן, סיפור אמיתי שקשור בלהיות אישה.

 

"לאחרונה עלו בי זכרונות שלי משחקת כדורגל עם הבנים בכיתה ו', בלי חולצה כי חשבתי שאני בן", התוודתה אל מול המצלמה שלנו השחקנית מיה דגן, הכוכבת החדשה של הפריים טיים כשופטת בתוכנית הכישרונות ישראל גוט טאלנט, והפרזנטורית של גולף בשנה האחרונה, שהצביעה על הזיכרון הזה כנקודה שהולידה בתוכה מחדש את החיבור לנשיות. "כל החיים דחקתי את הנשיות הצדה, ופתאום עכשיו, בגיל 40, אני מרשה לעצמי ליהנות מזה יותר, להתחבר לזה יותר ולאהוב את עצמי יותר", היא מוסיפה. "היום אני מחבקת את השינויים".

 

 

 

 

כשמאחוריה קריירה ענפה בתיאטרון ובתוכניות בידור בטלוויזיה, דגן בת ה-42, אמא לאמליה בת ה-4 וחצי, מציגה בעשור החמישי לחייה שינוי גדול, שבא לידי ביטוי גם על המסך, כשהיא חושפת צד רגיש ופתוח אך בו זמנית גם מקצועי ואסרטיבי – מה שהופך אותה לאחת הדמויות הכנות על מרקע הטלוויזיה. באירועים חברתיים מציגה דגן חזות אופנתית ומעודכנת, המפגינה גם את הצדדים הקלילים והנשיים באישיותה.

 

 

A post shared by MayaDagan (@mayadaganpfeffer) on

 

הווידוי של דגן, מצטרף לזה של גיסתה ושותפתה לתפקיד הפרזנטורית של גולף, הלא היא הדוגמנית ומגישת הטלוויזיה יעל גולדמן, 39, שנמצאת בימים אלה בהיריון שלישי מתקדם. "היום אני מחשבת מסלול מחדש ועושה רק מה שטוב לי", מתוודה גולדמן, שמדברת מתוך ניסיון של שני עשורים בדוגמנות ובטלוויזיה. "בעבר הייתי דופקת חשבון ועושה דברים שפחות בא לי, רק כדי לרצות... כיום אני עושה מה שטוב לי".

 

 

 

את דגן וגולדמן פגשנו במסגרת השקת קולקציית הקפסולה החדשה של גולף בשיתוף העיתונאית והסופרת ענת לב אדלר, שהעלתה את המילים, המשפטים והטקסטים המעצימים בעברית על נס פריטי האופנה, מחולצות טי ועד תיקים. צפו בווידויים של השתיים בסרטון שבראש הכתבה.

 

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד