קשה להתארגן בבוקר חורפי? רק תחשבו איך זה נראה עם תאומים

לא פשוט לשלוף את הילדים (וגם את עצמנו) מהמיטות בבוקר ועם תאומים קשה כפליים. אמהות לתאומים חולקות את הסודות שלהן לבוקר טוב

גלי לויטה ליבוביץפורסם: 29.01.18 09:33
מורן בראמי, אמא לשלושה, מצאה זמן בבוקר חורפי לצלם לנו את הפקות ההבוקר שלה
נסיה וטליה בנות שנה ועשרה חודשים - תיכף יוצאות למסע הבוקר שלהן - קומה שלישית, בלי מעלית (צילום: מעיין בכר)
נסיה וטליה בנות שנה ועשרה חודשים - תיכף יוצאות למסע הבוקר שלהן - קומה שלישית, בלי מעלית (צילום: מעיין בכר)
החבורה של נדיה איוזי מוכנים לתזוזה (צילום: נדיה ויוסי איוזי)
החבורה של נדיה איוזי מוכנים לתזוזה (צילום: נדיה ויוסי איוזי)

"את שגרת הבוקר שלנו אפשר לתאר במילה אחת - מירוץ אחרי הזמן", מספרת נדיה איוזי, אמא לשלושה. "רגע אחרי שהילדים מסיימים לשתות את הבקבוקים, הם קמים ומתחילים להתרוצץ בכל הבית, להוציא דברים מהמגירות. ואנחנו - אחריהם. אני מנסה לנעול להם את הנעלים והם מעיפים אותן ובורחים. הבת הגדולה (3 וחצי) מסרבת להתלבש, אלא אם בעלי מביא לה בדיוק את סט הבגדים שהיא רוצה. יש לנו גם שיטה לצאת מהבית: כל הורה תופס ילד (תאומים בני שנתיים), מלביש לו מעיל, מושיב אותו בעגלה וישר החוצה. הגדולה - איתנו. לא פעם אנחנו מגיעים לגן עם הלשון בחוץ".

 

מורן בראמי ושלושת ילדיה מוכנים לתזוזה. בוקר טוב (צילום: אלבום פרטי)
  מורן בראמי ושלושת ילדיה מוכנים לתזוזה. בוקר טוב(צילום: אלבום פרטי)

   

  שוב מאחרים לגן

  אני לא טיפוס של בוקר. כשבעלי בבית הוא קם מוקדם (אני מסתובבת לצד שמאל), מכין כריכים (אני מסתובבת לצד ימין) ואז הוא מנסה להעיר אותי ואת שלושת ילדנו. יובל, בדומה לאביה, קמה מוקדם ואף עוזרת לו בהכנת הכריכים והתיקים. הבנים (איתי ואור) ואני - זה כבר סיפור אחר. "תתלבשו" - אין תגובה. "צחצחו שיניים" - כלום. נשמע מוכר? השבוע החלטתי לדבר קצת עם אמהות אחרות לתאומים ולברר איך נראית שגרת הבוקר שלהן, במיוחד בימים הקרים שעברו עלינו לאחרונה.

   

  "ניסית פעם להלביש שלוש בנות בבוקר?" שואלת אותי אמי קורלי, אמא לליה בת ה-5 וקים ואמה בני השנתיים וחצי. "האתגר שלי מדי בוקר הוא שכולן יהיו מרוצות מהאופן בו הן נראות. גם אם אני מכינה ערב קודם לכל אחת את התלבושת שלה, בבוקר הן משנות את דעתן. זו רוצה את הגומייה לשיער עם הצבע הזה וזו את התסרוקת הזו, ומה עם מריחת לק (בבוקר?) וקרם גוף. שגרת הבוקר שלי מתחילה ב-5:30 עם הצלצול הראשון של השעון ומסתיימת בשעה 8:30, כשמולי עומדת גננת כעוסה, משום ששוב איחרנו לגן".

   

  "אני מנסה כמה שיותר להימנע משערוריות הבוקר ועדיין - זה חלק מהשגרה", משתפת אותי מורן בראמי אמא לליהי (9) ואלעד ונועה (3.5). "אצל הבת הקטנה נושא ההלבשה יכול לגזול את כל הבוקר. לפעמים אני מוצאת את בעלי כשלידו כל תכולת הארון שלה והילדה עדיין לא לבושה. אלעד לא מייחס כלל חשיבות למה שהוא לובש, אבל, עד שמעירים אותו לוקח המון זמן. בהתחלה אני מנסה להעיר אותו בעדינות וברוגע: 'קום חמוד, בוקר טוב'. כשזה לא עוזר (בדרך כלל הוא ממשיך לישון) אני פותחת את החלון ומאפשרת לאור השמש לשטוף את החדר. במקרים קיצוניים כשהשעון מראה כמעט שמונה, אני מדליקה את האור".

   

  מעיין בכר שולחת לנו את התארגנויות הבוקר שלה

  מעיין בכר שולחת לנו את התארגנויות הבוקר שלה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  קומה שלישית בלי מעלית

  לתמי רווח, אמא למשי (16.5) ולהילל והלל (3.5) יש פתרון מאוד יצירתי, שיכול לחסוך לא מעט זמן בשעות הבוקר ויחד עם זאת, מיועד לאמיצים בלבד: "אני מלבישה את הילדים שלי כל ערב בבגדים איתם הם הולכים לגן. כך אני לא צריכה לבקש מהם שוב ושוב להתלבש בבוקר. זה מקצר באופן משמעותי את זמן ההתארגנות. לא פעם כשאני מדברת אל הילדים שלי, זה פשוט עובר לידם. תמיד הם עסוקים במשהו חוץ ממה שצריך לעשות. אני מבקשת לשטוף פנים, שואלת מה הם רוצים לאכול והם עסוקים בשלהם. כדי לזרז אותם אני מפסיקה את מה שהם עושים ומלווה אותם לחדר האמבטיה או לארוחת הבוקר".

   

  מעיין בכר, אמא לנסיה וטליה (שנה ועשרה חודשים) מספרת שהחשש שלה מדי בוקר הוא מהבלת"מים - שמשהו יקרה ברגע שסוגרים את הדלת ויוצאים מהבית: "הרגעים האלה שאתם רגע לפני יציאה מהבית ובדיוק אז נעלמת אחת הגרביים או הנעל השנייה או שאחת הבנות חייבת באותו הרגע את הצעצוע הספציפי שבלעדיו היא לא מוכנה ללכת לגן. במקרים כאלה אני יכולה לאבד את שלוותי, מה שבדרך כלל לא קורה. אנחנו גרים בקומה שלישית ללא מעלית. קורה שאנחנו יורדים במדרגות ואז למישהי בורח או שאחת הבנות פולטת וצריך לעלות בחזרה, להחליף את החיתול ואת כל סט הלבוש. הדברים האלה יכולים לערער את כל הבוקר ולגרום לאיחורים וגם לשכוח דברים", צוחקת מורן. "לא פעם שכחנו בקבוקי מים, מעילים או את התיקים עם כל הציוד".

    

  טיפים של בוקר

  אמהות לתאומים עם העצות שלהן לבוקר מהיר ויעיל:

   

  תמר: ארגנו את הילדים אחד אחרי השני ולא יחד. כך תעניקו לכל ילד את הזמן שלו וגם תמנעו לחץ ודוחק, במיוחד בחדר האמבטיה. בעבר הייתי מעירה את כולם יחד והבלגן היה חוגג. אני גם מלבישה אותם ערב לפני, דבר שחוסך רבע שעה של ריצות אחרי כל אחד מהם. ובבוקר כל דקה שווה המון.

   

  מעיין: כל עוד אפשר ובטוח, הניחו את הילדים בלול. כך ההתנהלות תהיה רגועה יותר. דאגו שהילדים יהיו עסוקים, גם אם זה אומר זמן טלוויזיה. היו עקביים והפכו את שגרת הבוקר שלכם למוכרת. כך הילדים ידעו למה לצפות ויתנהלו ברוגע ובנועם.

   

  מורן: ארגנו את הלבוש ואת תכולת התיקים בערב שלפני. גם אם בבוקר הילדים (ובעיקר הבנות) יחליטו שבא להם ללבוש משהו אחר - עדיין חלק מהמשימות יהיו מאחוריכם. גם אם אתם קמים על צד שמאל - וודאו שמצב הרוח שלכם לא משפיע על שגרת הבוקר. נשמו עמוק, נגנו מוזיקה רגועה ונסו להתחיל את שגרת הבוקר שלכם ברגל ימין. אם אתם קמתם מאוחר, זו לא אשמתם של הילדים.

   

  אמי: מוזיקה נעימה עם הקימה יכולה להפוך את שגרת הבוקר לרגועה יותר לכל הצדדים. דברו פחות ועשו יותר - אני מלבישה את כולן מתחת לפוך ואם הן עדיין לא קמות - לוקחת להן את השמיכות. לפעמים אני גם משחדת אותן עם כריך שהן אוהבות - רק שיקומו. כמדריכת כושר יש לי בראש סטופר עם זמנים - חשוב לתקצב כל משימה כדי לעמוד בשגרת הבוקר בהצלחה.

   

  נדיה: הושיבו אותם על הספה ותנו להם בקבוק או דבר מה לאכול - במיוחד שמדובר בילדים קטנים. הדבר ימנע מהם להוציא אנרגיות מיותרות בזמן שאתם ממשיכים להתארגן.

   

  והטיפ שלי: קומו מוקדם יותר, שטפו פנים, שתו כוס מים עם לימון ו/או את הקפה של הבוקר ורק אז תתחילו את שגרת הבוקר שלכם. הכל יראה אחרת. ואם השעון המעורר לא עוזר - וודאו שמבוגר אחראי יעיר אתכם. וזכרו - שגרת הבוקר שלכם יוצרת חוויה יום יומית, שמלווה את הילדים במהלך כל היום ובכלל ולכם ההורים, יש חלק לא מבוטל בתחילתו של כל יום.

   

  בוקר נפלא!

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עיתונאית ומנהלת תוכן ודיגיטל