למה טופשופ חוסמת מכם גישה לאתר הבינ"ל? התשובה במחירים

האתר הישראלי של טופשופ מציע לכם את פריטי הרשת בלחיצת כפתור, אבל מסתיר מכם שאתם משלמים פי שלושה. טופשופ בתגובה: "נשקלת הורדת מחירים בינואר"

איתי יעקב

|

04.12.17 | 12:13

קולקציית החורף החדשה של טופשופ, בכיכובה של הדוגמנית הישראלית דורית רבליס
קולקציית החורף החדשה של טופשופ, בכיכובה של הדוגמנית הישראלית דורית רבליס
החדשות הרעות: פערי המחירים בין ישראל לבריטניה ממשיכים להיות גבוהים לרעת הצרכן הישראלי בצורה בלתי מוסברת (צילום: מתוך topshop.co.uk, מתוך il.topshop.com)
החדשות הרעות: פערי המחירים בין ישראל לבריטניה ממשיכים להיות גבוהים לרעת הצרכן הישראלי בצורה בלתי מוסברת (צילום: מתוך topshop.co.uk, מתוך il.topshop.com)

באפריל 2016 השיקה חברת טופשופ הבינלאומית אתר סחר ישראלי בשיתוף קבוצת גולף, זכיינית המותג בישראל, במה שהפך לאתר הראשון של טופשופ המופעל על ידי זכיין ולא על ידי החברה הבריטית עצמה. כלומר, אתר בעברית עם מחירים בשקלים, ששונה בעיצובו ובהיקף המוצרים המוצע בו מאתרי טופשופ שבדקנו בבריטניה, ארצות הברית, גרמניה והולנד. מנכ"ל קבוצת גולף דאז, אלי מיזרוח, שפרש מתפקידו חודש לאחר השקת האתר, התגאה בהשקה בבייבי שנולד משיתוף הפעולה עם מייסד ומנכ"ל אתר האופנה עדיקה דדי שוורצברג, שנרכש על ידי גולף שנה קודם לכן. "לראשונה בעולם, תאפשר בעלת המותג לזכיין מקומי להקים, לתפעל ולשווק בעצמה את אתר TOPSHOP ישראל, ובכך להביא ערך נוסף לצרכן הישראלי", אמר מיזרוח בהודעה לתקשורת. שוורצברג הוסיף: "אנו שמחים וערוכים להיות הפלטפורמה הראשונה בעולם אשר נבחרה להקים אתר עצמאי לוקאלי למותג האופנה הבינלאומי. האתר עתיד לשלב את הנראות והניחוח הבינלאומי, יחד עם שירות לקוחות מסור בשפה העברית, חוויית קנייה נגישה וזמני אספקה מהירים".

 

אותו בגד, מחירים שונים. חולצת AC/DC נמכרת בישראל ב-229.90 שקל ובבריטניה ב-70.50 שקל (צילום: מתוך topshop.co.uk, מתוך il.topshop.com)
  אותו בגד, מחירים שונים. חולצת AC/DC נמכרת בישראל ב-229.90 שקל ובבריטניה ב-70.50 שקל(צילום: מתוך topshop.co.uk, מתוך il.topshop.com)

   

  על פניו, היה זה שדרוג המוצע ללקוחה הישראלית, שמעכשיו יכולה להזמין את פריטי האופנה של טופשופ אונליין ישירות לביתה, בעברית, בשקלים, ובמשלוח חינם באמצעות דואר ישראל, בכל רכישה מעל 60 שקל. אבל מי שציפתה לקבל את כל המלאי של טופשופ העולמי ישירות לפתח ביתה, התאכזבה לגלות מבחר מצומצם בהרבה מהמצאי באתר הבינלאומי, שעם עליית האתר הישראלי אף נחסם לגלישה לישראלים. אם עד אותו יום יכול היה הגולש הישראלי לנווט בקלות באתר הבריטי (או האמריקאי) של טופשופ, ואף לבצע ממנו הזמנות לכתובות של בני משפחה או מכרים החיים בבריטניה ובארצות הברית, מאז קיומה של חלופה ישראלית נחסמה הגישה של הישראלים לאתרים הזרים, כך שאם אתה גולש על מחשב מישראל, תוכל לצפות אך ורק באתר הישראלי המסונן.

   

  הגישה של הגולשים הישראלים לאתרים הזרים של טופשופ נחסמה עם עליית האתר המקומי לאוויר
   הגישה של הגולשים הישראלים לאתרים הזרים של טופשופ נחסמה עם עליית האתר המקומי לאוויר
    

    

   בבדיקה שערך Xnet באתר הבריטי החסום לישראלים נמצאו חדשות טובות ורעות. החדשות הטובות הן כי המצאי המוצע ללקוחה הישראלית הינו מהקולקציה הנוכחית, של המותג המופיעה גם באתר הבית הבריטי של החברה. החדשות הרעות: פערי המחירים בין ישראל לבריטניה ממשיכים להיות גבוהים לרעת הצרכן הישראלי בצורה בלתי מוסברת, עד כדי פריטים שכישראלים תשלמו עליהם פי 3 מהמחיר המוצע ללקוחה הבריטית.

    

   נעליים פרוותיות. המחיר בישראל: 199.90 שקל, המחיר בבריטניה: 84.60 שקל (צילום: מתוך topshop.co.uk, מתוך il.topshop.com)
    נעליים פרוותיות. המחיר בישראל: 199.90 שקל, המחיר בבריטניה: 84.60 שקל(צילום: מתוך topshop.co.uk, מתוך il.topshop.com)

     

    חולצת טי שחורה עם הדפס הסלוגן Merci, למשל, נמכרת בישראל ב-119.90 שקל ובבריטניה מחירה 16 ליש"ט (75.2 שקל); חולצה עם הדפס של הרכב הרוק מטאל AC/DC נמכרת בישראל ב-229.90 שקל - פי שלוש ממחירה בבריטניה, 18 ליש"ט (84.6 שקל), וכיום במבצע במחיר של 15 ליש"ט (70.5 שקל).

     

    עוד דוגמאות: על שמלת קטיפה פרחונית תשלמו באתר הישראלי 349.90 שקל, ואילו ברי המזל שיכולים לגלוש לאתר הבריטי יזכו בה ב-49 ליש"ט (234.5 שקל), ועל שמלת קטיפה עם קאט אאוט בכתפיים תשלמו בארץ 339.90 שקל, שוב פי שלוש בהשוואה למחיר המבצע שלה עכשיו בבריטניה, שעומד על 25 ליש"ט (117.5 שקל).

      

    חנות טופשופ בישראל. "פער המחירים בין לונדון לישראל נובע בחלקו בשל עלויות של רגולציה, עלויות משלוח וכדומה" (צילום: דנה קופל)
     חנות טופשופ בישראל. "פער המחירים בין לונדון לישראל נובע בחלקו בשל עלויות של רגולציה, עלויות משלוח וכדומה"(צילום: דנה קופל)
      

       

     ההפרשים בולטים גם בתחום הדנים, שם על ג'ינס מדגם Jamie עם רצועות, שנמכר עכשיו בבריטניה במבצע ב-30 ליש"ט (141 שקל) במקום 49 ליש"ט (230.3 שקל), תשלמו בישראל 359.90 שקל, כ-220 שקל יותר, ואילו על נעלי סניקרס שחורות עם פרווה תשלמו בישראל 199.90 שקל, בהשוואה למחיר מבצע של 18 ליש"ט (84.6 שקל), במקום המחיר המקורי, שעמד על 28 ליש"ט (131.6 שקל).

      

     האם זו הסיבה לחסימת האתר בפני ישראלים? האם טופשופ ישראל מקפיצה מחירים ביד אחת, וביד השנייה דואגת להעלים מכם את מחירי הפריטים המקוריים וחוסמת בפניכם את הגישה למידע?

      

     הפרשי המחירים בולטים גם בקטגוריית השמלות (צילום: מתוך topshop.co.uk, מתוך il.topshop.com)
      הפרשי המחירים בולטים גם בקטגוריית השמלות(צילום: מתוך topshop.co.uk, מתוך il.topshop.com)

        

      בעבר כבר חשפנו ב-Xnet אופנה את פערי המחירים הבלתי סבירים בטופשופ לרעת הצרכן הישראלי, בכתבות בשנים 2012 ו-2013, כולל הודעה של טופשופ על הוזלת מחירים לצרכן הישראלי באותה שנה. אולם כעת נדמה כי המחירים בישראל חזרו לסורם, ואף האמירו עוד יותר ביחס למקור, ואל כך התווספה גם חסימת הגישה לאתר הבינלאומי שבו נקובים המחירים להשוואה.

       

      חשוב לציין כי גם בטרם הוקם האתר הישראלי, לא ניתן היה להזמין משלוח לישראל מהאתר הבריטי, ומאז עלתה לאוויר הגרסה בשקלים היא פתחה את האפשרות הזו ללקוח הישראלי בלחיצת כפתור. עם זאת, בעידן בו אתרים רבים עושים משלוחים חינם לישראל, והעובדה כי הלקוח הישראלי אינו משלם מכס ומע"מ על הזמנות אונליין בפחות מ-75 דולר, נראה כי על טופשופ ישראל לחשב מסלול מחודש לטובת הלקוח הישראלי.

       

      מהנהלת TOPSHOP ישראל נמסר בתגובה:

      "החברה נמצאת במשא ומתן לפתיחת האתר אל מול החברה הבינלאומית, בתקופה הקרובה תתקבל החלטה בנושא. TOPSHOP ישראל הורידה בשנתיים האחרונות את מחירי הפריטים של הקולקציות, ונמצאת כעת במו"מ מתקדם עם TOPSHOP העולמית להורדת מחירים נוספת לישראל, לקראת ינואר 2018.

       

      פער המחירים בין לונדון לישראל נובע בחלקו בשל עלויות של רגולציה, עלויות משלוח וכדומה. כמו כן, TOPSHOP אינה שונה בהתנהגות המסחרית ממותגים בינלאומיים גדולים אחרים מאירופה, ופועלת ותמשיך לפעול על מנת לתת מענה לצרכן, הן מבחינת המחיר והן מבחינת הקולקציה".

       

      ______________________________________________________

       

      ומי המעצבת ששידכה בין מייגן מרקל והנסיך הארי?

      הכירו את מישה נונו. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: rex/asap creative)
      הכירו את מישה נונו. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: rex/asap creative)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד