צילום: אמיר יהל

אמריקה מתאהבת בקטניות: גידולי החומוס זינקו השנה ב־86 אחוזים

הסלידה מגלוטן מתחילה לתת את אותותיה גם בענף החקלאות. גידולי החיטה בארה"ב הולכים ומצטמצמים באופן דרמטי והמחליף הלא רשמי של הדונאטס הוא החומוס

מכירות החומוס בארצות הברית, שבשנות ה־90 עמדו על 10 מיליון דולר בשנה, זינקו השנה ל־800 מיליון דולר (צילום: Shutterstock)
מכירות החומוס בארצות הברית, שבשנות ה־90 עמדו על 10 מיליון דולר בשנה, זינקו השנה ל־800 מיליון דולר (צילום: Shutterstock)

לא רק אתם שמתם לב שיותר ויותר אנשים ויתרו לאחרונה על צריכת גלוטן, שהוא כידוע חלבון שנמצא בחיטה, ודילגו לעבר תחליפים ידידותיים יותר. גם חקלאים שמגדלים חיטה הבחינו שהביקוש לחיטה הולך ודועך, ולכן השנה רבים מהם שתלו פחות חיטה מבעבר.

 

>> רוצים לרזות? התחילו לאכול קטניות בארוחת הבוקר שלכם

>> קטניות בקטנה: קציצות עדשים וסלט שעועית בשלושה צבעים

 

אחרי שארגון המזון והחקלאות של האו"ם הכריז על 2016 כ"שנת הקטניות הבינלאומית", משרד החקלאות האמריקאי, שמתעד את אחוזי הגידולים במאה האחרונה, מדווח שהשנה נשתלו רק 45.7 מיליון אקרים של חיטה - המספר הנמוך ביותר מאז שנת 1919. בצפון דקוטה מספר הדונמים לגידול חיטה הצטמצם ב־15%, במונטנה ב־11% ובנברסקה ב־23%. אלה הם הנתונים הנמוכים ביותר בהיסטוריה של המדינה.

 

חקלאים באזור סיפרו לתקשורת שהם מבינים שהעולם צורך היום יותר חלבון מאשר חיטה ולכן ישנה דרישה גוברת לקטניות שונות ובעיקר לחומוס - הלהיט התורן באמריקה

אפילו במדינות שנחשבות לחלק מ"חגורת החיטה" בצפון ארצות הברית ובחלק מקנדה (אלברטה קנדה, אוקלהומה, טקסס, קנזס, קולורדו ונברסקה) שתלו השנה יבולים פופולריים יותר כמו חומוס, שהדרישה אליו באזורים האלה צמחה פלאים.

 

חקלאים באזור סיפרו לתקשורת שהם מבינים שהעולם צורך היום יותר חלבון מאשר חיטה ולכן ישנה דרישה גוברת לקטניות שונות ובעיקר לחומוס - הלהיט התורן באמריקה, שפעם נחשב למאכל מזרח תיכוני אקזוטי והיום הפך לחטיף פופולרי בעל רפיוטיישן בריא.

 

 (צילום: shutterstock)

   

  מספר הדונמים שמגדלים בהם חומוס זינק השנה ב־86% לעומת 2016, אחרי שמכירות החומוס בארצות הברית, שבשנות ה־90 עמדו על 10 מיליון דולר בשנה, זינקו השנה ל־800 מיליון דולר.

   

  נכון לעכשיו אף אחד לא יודע אם מדובר בטרנד שיימשך, שכן החיטה עדיין עשויה לבצע קאמבק מפואר, אבל בימים אלה יש לכם יותר סיכוי להיתקל בחומוס בסופר אמריקאי מאשר בדונאטס.

   

   

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: אמיר יהל)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד