יריית הפתיחה לאירועי ביוטי סיטי: תצוגה של המעצבת דודו בר אור

  אחרי תקופה ארוכה שלא הציגה בישראל, ונעדרה משבוע האופנה המקומי, בר אור חוזרת עם קולקציה תימנית. "ההשראות שלי מפה, ואין כמו לקבל חיבוק גדול מהבית"

  איתי יעקב

  |

  25.05.17 | 15:04

  דורית בר אור. "להביא את האותנטיות המזרח תיכונית אל האופנה הבינלאומית" (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
  דורית בר אור. "להביא את האותנטיות המזרח תיכונית אל האופנה הבינלאומית" (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

  לאחר היעדרות בולטת משבוע האופנה האחרון בתל אביב, מעצבת האופנה דורית בר אור תפתח את אירועי ביוטי סיטי של סופר פארם, שיתקיימו בתאריכים 7-4 ביולי. בהודעה שפרסמה הבוקר הפקת האירוע נמסר כי בר אור תחשוף בתצוגה את קולקציית סתיו-חורף 2017-18 במלואה, לצד פריטים נוספים שתיצור במיוחד לתצוגה. "אני שמחה להיות חלק מתעשיית האופנה הישראלית ולפתוח את ביוטי סיטי 2017", מסרה בר אור. "ישראל היא המקום בו אני יוצרת, כאן נולדתי וגדלתי, ומכאן אני שואבת את ההשראה שלי. את יכולה לזכות באהדה ופרגון עולמי אבל בשורה התחתונה אין כמו לקבל את החיבוק הגדול מהבית".

   

  "הדי.אן.איי של המותג הוא מזרח תיכון". קולקציית הקיץ של דודו בר אור (צילום: איל נבו)
   "הדי.אן.איי של המותג הוא מזרח תיכון". קולקציית הקיץ של דודו בר אור(צילום: איל נבו)
    

    

   בשיחה עם Xnet היום בצהריים מחופשתה באיים המלדיביים, סיפרה בר אור כי על אף הדימוי שיצא לה כמעצבת המנותקת מהתעשייה הישראלית, חשוב לה מאוד לשמור על קשר עם קהל הלקוחות המקומי, וזאת למרות שהפעם האחרונה שהציגה את הקולקציות בעיצובה בישראל, היה זה בשבוע האופנה לפני כשנה וחצי.

    

   עוד בערוץ האופנה

    

   על ההחלטה לחשוף את הקולקציה באירוע של עולם הקוסמטיקה ולא במסגרת שבוע האופנה בישראל, אמרה בר אור: "במרץ הצגנו את הקולקציה בפני קניינים בפריז, וזה לא הסתדר מבחינת טיימינג עם שבוע האופנה בתל אביב. אני לא רואה הבדל בין שני האירועים, ואני מאוד אוהבת את הקשר הישיר עם הלקוחות בביוטי סיטי. בשנה שעברה קיימתי שם הרצאה".

    

   בשנה שעברה: התצוגה של אלון ליבנה פתחה את אירועי ביוטי סיטי (צילום: סטודיו לנס)
    בשנה שעברה: התצוגה של אלון ליבנה פתחה את אירועי ביוטי סיטי(צילום: סטודיו לנס)

     

    קולקציית סתיו-חורף 2017-18 עוצבה בהשראת תרבות תימן המסורתית, והיא משלבת אלמנטים של רקמה ותכשיטי הפיליגרן. בר אור מסבירה כי אלמנטים אתניים מלווים אותה בכל הקולקציות האחרונות, ובעבודתה היא מנסה "להביא את האותנטיות המזרח תיכונית אל האופנה הבינלאומית". עוד מסבירה המעצבת כי יוצגו בדי טול עם רקמה תימנית ובדי משי עם הדפס גליטר, כולם "מייד אין איטלי". "מאוד התחברתי לסגנון התימני", היא אומרת. "גם כי בגדי הבסיס היו שחורים, שזה צבע שאני מאוד אוהבת, וגם כי זה איפשר לי לשלב עבודות יד כמו רקמה ואבזור של כפתורים ותכשיטים".

     

    "על אף שאני לא ערבייה, אום כולתום או הכאפיות הפלסטיניות זה משהו שהיה בסביבה שלי, וגם לרקמה התימנית נחשפתי מתוך המקום בו אני חיה ופועלת". התצוגה של בר אור בשבוע האופנה בתל אביב, 2015 (צילום: ענבל מרמרי)
     "על אף שאני לא ערבייה, אום כולתום או הכאפיות הפלסטיניות זה משהו שהיה בסביבה שלי, וגם לרקמה התימנית נחשפתי מתוך המקום בו אני חיה ופועלת". התצוגה של בר אור בשבוע האופנה בתל אביב, 2015(צילום: ענבל מרמרי)

      

     אחת הביקורות כלפי קולקציות בהשראות אתניות היא הניכוס שבתי אופנה עושים לתרבויות שזרות להן. לאורך השנים אימצת את הכאפייה הפלסטינית, ועכשיו את עבודות היד התימניות. מה העמדה שלך בנושא?

     "אני לוקחת השראות מהנוף שבו גדלתי. אני לא מרגישה שאני 'גונבת' השראות, כי הם טבועות בי 'בילט אין', במיוחד כשאתה גדל במקום עם תרבות נוצרית, יהודית ומוסלמית. על אף שאני לא ערבייה, אום כולתום או הכאפיות הפלסטיניות זה משהו שהיה בסביבה שלי, וגם לרקמה התימנית נחשפתי מתוך המקום בו אני חיה ופועלת. הדי.אן.איי של המותג הוא מזרח תיכון, ורוב ההשראות שלי הן מפה. אני לא מתיימרת להיות משהו שאני לא".

      

     ______________________________________________________

      

     ואיך הפכה ארץ הקודש למותג אופנה צעיר ולוהט?

     הכירו את Holyland Civilians. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: דודי חסון)
     הכירו את Holyland Civilians. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: דודי חסון)

      

      
     הצג:
     כל התגובות לכתבה "יריית הפתיחה לאירועי ביוטי סיטי: תצוגה של המעצבת דודו בר אור"
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד