שרון רבי ממשיכה להחליק לצמרת: משיקה במילאנו את ה"דפני go"

שנתיים אחרי שיצאה עם מברשת השיער המחליקה הראשונה בעולם, ההמצאה של שרון רבי נמכרת ב-20 מדינות בעולם ומקבלת ביקורות מפרגנות ב"ווג" ו"קוסמופוליטן"

שרון רבי והמברשת. הכל הגלל תספורת קצרה מדי
שרון רבי והמברשת. הכל הגלל תספורת קצרה מדי

אני יושבת בשדה התעופה במילאנו ומחכה לה. היא אמורה לנחות כל רגע מניו יורק לאחר שביקרה שם בתערוכה. בשבוע שלפני היא הייתה בפריז, בשבוע שאחרי היא אמורה לטוס לוורשה, שבוע לאחר מכן לפורטוגל, והמזוודה עוד נטויה. "וואי, היא בטח גמורה מעייפות", חשבתי בזמן שהמתנתי. עם כל הנסיעות האלה, ובין לבין להיות אמא לשתי בנות קטנטנות – זה לא קל.

 

אבל איזה גמורה ואיזה נעליים. עוד לפני שהספקתי להבין איך אני מתחברת לוויי־פיי האיטלקי, היא הגיעה: מתוקתקת, מאופרת ומפוצצת באנרגיות. "זו הייתה הטיסה הכי מזעזעת שהייתה לי בחיים", אמרה לי. "עד כדי כך שתפסתי את הבחור המסכן שישב לידי והכרחתי אותו לספר לי על עצמו כדי להשכיח ממני את העובדה שאני עומדת למות". "ככה את נראית אחרי טיסה מזעזעת?", שאלתי. "אה, שטויות", היא ענתה, "אני כבר מתורגלת".

 

>> מה גרם לשרון להמציא את המברשת ששיגעה את המדינה?

 

סך הכל שנתיים עברו מאז השיקה שרון רבי (29) את "דפני", המברשת שהמציאה יחד עם אביה המהנדס קובי גיא, וכעת היא נמכרת בלמעלה מ־20 מדינות בעולם ומקבלת ביקורות מהללות ממגזינים וגופי תקשורת כמו ה"דיילי מייל", ה"סאנדיי טיימס", "גלאמור", "אל", "קוסמופוליטן" ועוד.

 

120 מיליון צפיות לסרט ההדגמה ביתי

תזכורת: הכל התחיל לפני כחמש שנים, כששרון עוד הייתה סטודנטית להנדסת חשמל ופיזיקה. באימפולסיביות של רגע היא הסתפרה קצר מדי ושיתפה את אביה בתסכול שבסידור השיער מדי בוקר. אביה, מהנדס בכיר, סיפק לה כתף לבכות עליה – אבל לא רק. יחד הם החלו לחקור את הנושא וגילו שהפטנט האחרון בתחום הוא משנת 1909 (!), מה שאומר שלגמרי הגיע הזמן להמציא כבר משהו חדש.

 

יחד הם הצליחו להמציא מכשיר ששיניו הקרמיות מקצרות את זמן החלקת השיער מחצי שעה או 40 דקות לכמה דקות בלבד. "עשינו דרך ארוכה ומאוד לא זוהרת", מספרת שרון. "פגשנו משקיעים שבסוף נסוגו, חברות ענק שהציעו הצעות שלא תאמו לציפיות שלנו, והיו גם לא מעט ימים שלא קרה בהם כלום".

 

האמנת שתגיעו למקום שאתם נמצאים בו היום?

"האמונה שמשהו טוב יקרה הייתה חייבת להיות בתמהיל. מצד שני, האם חשבתי שברגע שנשיק סרט הדגמה ביתי ופשוט הוא יגיע ל־120 מיליון צפיות ושניבעט מהמרתף לעולם הקמעונאות עם מיילים מתעניינים מרשתות כמו 'ספורה'? כנראה שלא".

 

 "אני מתרגשת מכל אחת שאומרת לי שהיא מכירה ומשתמשת"
  "אני מתרגשת מכל אחת שאומרת לי שהיא מכירה ומשתמשת"

   

  העורכת ב'ווג': "אה, אני משתמשת בה כל הזמן"

  מטרת הנסיעה שלה הפעם היא להשיק את כניסתה של המברשת החדשה, DAFNI go (מברשת קלה וקומפקטית יותר מהקודמת, שמגיעה בתוך מארז נסיעות), לרשת הטיפוח והקוסמטיקה הבינלאומית "ספורה". אני מצטרפת אליה מתוקף תפקידי כעיתונאית ועורכת טיפוח, אך לא רק: שרון היא קרובת משפחה שלי (נשואה לבן דודי), וכפי שסיפרתי כבר בעבר, היא שיתפה אותי בשלבים הראשוניים של יצירת המברשת, הרבה לפני שמישהו הבין בכלל את המשמעות של ההמצאה הזו.

   

  ההזדמנות ללוות אותה בחלק קטנטן מהמסע המטורף שלה בעולם מרגשת אותי במיוחד. "לאן אנחנו נוסעות מכאן?", שאלתי אותה כשעלינו על מונית בשדה התעופה. "יש לנו פגישה עכשיו במשרדים של 'ווג' איטליה", היא אומרת בשיא הקוליות והלב שלי צונח לתחתונים. "מה 'ווג'? ככה? עם המזוודות והג'יפה של המטוס?".

   

  חצי שעה לאחר מכן אנחנו כבר בחדר הישיבות, כשמולנו הביוטי מנג'רית של "ווג" איטליה Susanna Macchia ולצידה עורכת הטיפוח של ה"ואניטי פייר" האיטלקי. שרון מספרת באנגלית מצוחצחת המתובלת בחינניות ישראלית את הסיפור שלה ושל המברשת. היא רגועה, מצחיקה, בטוחה בעצמה, ועם זאת משדרת ענווה אדירה.

   

  "בגיליון דצמבר של 'ווג' האנגלי סקרו מוצרים וציינו שדפני לא יוצאת מהחשמל בשולחן הביוטי שלהן. זו הייתה מחמאה אדירה"

  כשהיא עוצרת את התיאור שלה לרגע כדי לנשום, אומרת לה הביוטי מנג'רית במבטא איטלקי שהייתי הורגת בשבילו: "Oh I know, I use it all the time". נשמטה לי הלסת. מכל ההמצאות, המחליקים, הפאנים והחיקויים שקיימים בעולם, מנהלת מחלקת הביוטי של "ווג" איטליה משתמשת בדפני של שרון מישראל. שרון בכלל קולטת מה קורה פה? אני תוהה ביני לביני ומנסה במקביל לשמור על פאסון.

   

  "אני מתרגשת מכל אחת שאומרת לי שהיא מכירה ומשתמשת", היא אומרת לי אחר כך. "אני לא חושבת שזה עובר מתישהו. זה כמו ששחקן או זמר מתרגש כשאומרים לו שהייתה הופעה מצוינת. במקרה הזה התרגשתי אפילו יותר, כי ברור לי שהיא מקבלת את כל סוגי המוצרים שיש, וממקום שבו כל האפשרויות עומדות לנגד עיניה, היא בחרה להשתמש בדפני. זה כמו שבגיליון דצמבר של 'ווג' האנגלי סקרו מוצרים וציינו שדפני לא יוצאת מהחשמל בשולחן הביוטי שלהן. גם זו הייתה מחמאה אדירה".

   

  היו לך המון הישגים בשנה וחצי. מה ההישג שאת הכי גאה בו?

  "אני גאה בהישג שהוא לגמרי אישי שלי: QVC זה ערוץ הקניות הגדול בעולם. נבחנתי כדי לבדוק האם אני מתאימה להציג ולמכור את דפני בסניף האנגלי. אחרי האודישן שלי הבמאי אמר: '?can I be brutally honest with you' - ובקיצור לקחנו מישהי מקומית.

   

  "אחר כך פנו אלינו מהסניף האמריקאי, שם הכסף הרבה יותר גדול ומופיעות בו הנשים הכי חזקות בארה״ב, כמו אלן דג׳נרס ואחרות שמגיעות במסוקים פרטיים מניו יורק. כשפנו משם החלטתי שאני אהיה זו שמציגה ושאני חייבת להתמקצע. בסופו של דבר עברתי את האודישנים, ובשידור הראשון שלי המברשת כבר הייתה sold out תוך כמה דקות".

   

   

  איתם באותו אולם. ג'סיקה אלבה, ריצ'ארד ברנסון ואשטון קוצ'ר (צילום: Gettyimages)
   איתם באותו אולם. ג'סיקה אלבה, ריצ'ארד ברנסון ואשטון קוצ'ר (צילום: Gettyimages)

    

   ומה עם העניין הפעוט הזה של להיכנס לרשימת "30Under30" של "פורבס"?

   "כשפנו אליי מ'פורבס' הייתי בטוחה שזה אחד מהדברים האלה שלא קורים בסוף ולא ייחסתי לזה חשיבות. להיות חלק מהקהילה הזו זה כבוד גדול והזדמנות עצומה. באוקטובר האחרון הוזמנתי לכנס שבו השתתפו גם ריצ'ארד ברנסון, אשטון קוצ׳ר וג׳סיקה אלבה. הכנס התקיים בחלקו באוניברסיטת הרווארד, אז אמרתי לאמא שלי שבכך אני פטורה מחלומות על MBA יוקרתי. זהו, הייתי בהרווארד".

    

   חברה בבעלות ישראלית הוציאה חיקוי של הדפני. "זה הרבה יותר קשה מסיני שמחקה אותך, זה מישהו שיודע שלא הרווחת כסף שלוש שנים בזמן פיתוח, ובכל זאת החליט לאכול לך מהצלחת"

   מה הכי הפתיע אותך בתקופה הזו?

   "הופתעתי לגלות כמה אהבה דפני מקבלת ברחבי העולם. נסעתי ביולי לאוסטרליה לכנס של 'שייבר שופ', הרשת שעִמה אנו עובדים שם, והחיבוק היה מדהים. כל עובדי הרשת - למעלה מ־100 סניפים - הכירו את דפני ואת הסיפור שלי ואמרו לי שזה המוצר מספר אחת בחנות".

    

   היו גם אכזבות?

   "לצערי כן. יש חברה בבעלות של ישראלים שמצליחה יפה. התיידדנו איתם והייתי מאוד גאה בהצלחה שלהם, עד שפתאום הם הוציאו חיקוי. זה הרבה יותר קשה מסיני שמחקה אותך, זה מישהו שיודע שלא הרווחת כסף שלוש שנים בזמן פיתוח, ובכל זאת החליט לאכול לך מהצלחת".

    

   מתגעגעת לפיזיקה

   ביום השני לנסיעה שלנו נערכה ההשקה שלשמה הגענו למילאנו, כאשר רשת "ספורה" הענקית ביקשה להציג לעיתונאים המקומיים את המותגים החדשים שלה לקראת קיץ 2017, ובהם גם את DAFNI go הדנדשה.

    

   שרון, שגם סובלת מחרדת טיסות וגם נקרעת בכל פעם שהיא צריכה להיפרד משתי בנותיה הקטנות, מבינה שלעובדה שהיא שם כדי להציג את המברשת ולא "עוד" דיילת שמקבלת על כך תשלום או אפילו מישהו אחר מצוות החברה יש חשיבות עליונה, כי מה לעשות – אף אחד לא יכול לספר את הסיפור שלה כמוה.

    

   השקת "דפני" בספורה. "למדתי שהאנשים המצליחים מדברים וחושבים אותו דבר"
    השקת "דפני" בספורה. "למדתי שהאנשים המצליחים מדברים וחושבים אותו דבר"

     

    הופתעתי לגלות שלמרות האפיל הזוהר, מדובר בעבודה סיזיפית וקשה. את צריכה למכור את המוצר שלך כל יום מחדש, לשכנע אנשים סקפטיים שכבר ראו הכל שהבשורה בידייך ולחזור על אותם משפטים שוב ושוב ושוב. למרות הקשיים, החיוך והאנרגיה הטובה לא עוזבים אותה אפילו לרגע.

     

    "בזמן הפיתוח נברתי הרבה באינטרנט ולמדתי שהאנשים המצליחים מדברים וחושבים אותו דבר. הם לא ציניים, הם מלאי הכרת תודה והם מאמינים ביכולות שלהם ללא עוררין", היא אומרת לי. "אני חושבת שה'מחקר' הזה הוא הבסיס למי שאני היום כיזמת ואפילו כאמא".

     

    ומה לגבי המרחק מהבנות?

    "יש משפט שאומר: 'הוא לא ידע עד כמה הוא חזק עד שלהיות חזק הייתה האפשרות היחידה שלו'. אני מאוד גאה במשפחה שלי, באופן שבו אנו מתפתחים כאנשים וכקבוצה וביכולת שלנו לצלוח מכשולים לא פשוטים".

     

    מה היעד הבא שתרצי לכבוש?

    "זה יישמע מוזר, אבל אני מתגעגעת לפיזיקה. אני חושבת שזה תחום מדהים, למרות שהוא נורא מרתיע אנשים. אני חושבת שהיעד הבא שלי יהיה בתחום ההשכלה".

     

    מכל רכבת ההרים המטורפת הזו שעברת, מה ההישג שהכי מרגש אותך?

    "שמוצר שפיתחתי עם אבא שלי בשיחה על דף ועיפרון פרשֹ כנפיים ועף, והוא - או חיקוי שלו - נמצאים היום כמעט בכל חנות בעולם".

      

    *הכותבת הייתה האורחת של "דפני" במילאנו

    __________________________________________________

     

    ולינור אברג'יל רוצה לכבוש את שוק האופנה הצנועה (צילום: ירדן הראל)
     ולינור אברג'יל רוצה לכבוש את שוק האופנה הצנועה(צילום: ירדן הראל)

      

      

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד