צילום: שי יחזקאל

בזכות הקרוספיט: מ־184 קילו ל־31 עליות מתח - "לא האמינו שאצליח"

שניר גואטה לא עשה ספורט לפני שנכנס למועדון הקרוספיט, וקרן מורנו חיפשה גלגל הצלה אחרי שהחלימה מסרטן. בסוף השבוע הם יתמודדו על תואר אלוף ישראל בכושר

קרן מורנו, שניר גואטה ודניאל הרשקו מתרגלים

"הטיפ שאני נותן למי שמתחיל להתאמן זה לקחת את זה באיזי, להקשיב לעצמך ולהתכונן לשינוי מהותי בחיים" (צילום: אוהד רומנו סגנון: טליה פליק)
"הטיפ שאני נותן למי שמתחיל להתאמן זה לקחת את זה באיזי, להקשיב לעצמך ולהתכונן לשינוי מהותי בחיים" (צילום: אוהד רומנו סגנון: טליה פליק)

 

מ־184 קילו ל־31 עליות מתח

 • שניר גואטה (סופגי), בן 26 מחדרה, צלם
 • עושה קרוספיט: שנה וחצי

 

עד שגיליתי את הקרוספיט: "לא עשיתי ספורט כמעט. שקלתי 184 קילו ועברתי ניתוח לקיצור קיבה. אחרי שירדתי 50 קילו החלטתי שאני צריך להתחיל להתאמן. התייעצתי עם אנשים וכולם המליצו על קרוספיט. בהתחלה ממש פחדתי מזה, אבל איכשהו השתכנעתי. הגעתי לאימון הראשון בקרוספיט פרדס חנה כרכור, ובדיוק לאחרונה האנשים מהמועדון סיפרו לי שהם לא חשבו שאשאר איתם הרבה זמן, אבל אני עדיין שם".

 

"אחרי שנה בקרוספיט התחלתי לשים לב לשינויים". שניר גואטה, בתמונה מימים אחרים (צילום: תומר פולטין)
  "אחרי שנה בקרוספיט התחלתי לשים לב לשינויים". שניר גואטה, בתמונה מימים אחרים(צילום: תומר פולטין)

   

  למה קרוספיט: "לפני כן ניסיתי חדר כושר וכל מיני דברים 'רגילים', אבל בקרוספיט, בייחוד במועדון שאני נמצא בו, יש קהילה, שזה מאוד חשוב לי, והאווירה הקבוצתית תומכת ומעודדת. אני לא סתם הולך לחדר כושר, עושה כמה סטים והולך הביתה. יש פה עניין, כל יום זה כמו אימון אחר".

   

  >> עוד אקסטרים מייקאובר: מרקדנית בלט שברירית לאמזונת קרוספיט שרירית

   

  רגע שיא: "בערך אחרי שנה בקרוספיט התחלתי לשים לב לשינויים. טסתי לחו"ל, הלכתי ימים שלמים ברגל וקלטתי שלא קשה לי בכלל. זה שיפר לי את החיים ב־100%, ומבחינת משקל הצלחתי לרדת למשקל דו ספרתי. עברתי מהפך שקשה לתאר אותו. היום אני עושה 31 עליות מתח ובמרץ האחרון השתתפתי גם במרוץ בוץ של 13 ק"מ ורצתי את כולו. זה לא משהו שהאמנתי שאוכל לעשות אי פעם".

   

  "תתכוננו לשינוי מהותי בחיים". גואטה היום (צילום: אוהד רומנו סגנון: טליה פליק)
   "תתכוננו לשינוי מהותי בחיים". גואטה היום(צילום: אוהד רומנו סגנון: טליה פליק)

    

   רגע שפל: "יש תרגיל ספציפי אחד שלא הצלחתי בו וזה קצת ביאס אותי כמה אימונים, אבל זה עבר מהר מאוד".

    

   הדבר הכי חשוב שלמדתי בקרוספיט: "הטיפ שאני נותן למי שמתחיל להתאמן זה לקחת את זה באיזי, להקשיב לעצמך ולהתכונן לשינוי מהותי בחיים".

    

   מחולת סרטן למפרקים של בת 18

   • קרן מורנו, בת 45 מאזור, מדריכת כושר
   • עושה קרוספיט: קצת יותר משנתיים

    

   עד שגיליתי את הקרוספיט: "התעסקתי יותר בעיצוב וחיטוב ואני מתעמלת קרקע ואתלטיקה לשעבר. לקרוספיט הגעתי דרך חברה אבל בעיקר הגעתי כי החלמתי מסרטן, ולפני שהתחלתי להתאמן עמדתי בפני ניתוח החלפת מפרקים בגלל הטיפולים שעברתי. ידעתי שאני צריכה עבודה עם כוח וזה ענה לי על כל הדרישות, כי זה חולש על כל ענפי הספורט. הקרוספיט בנה אותי מחדש. הדד־ליין שהמומחה למפרקים נתן לי היה חצי שנה. זה היה לפני שלוש שנים ועד היום לא עברתי את הניתוח. יש לי היום מפרקים כמו של בת 18".

    

   למה קרוספיט: "קודם כל, בגיל שלי זה חובה מבחינה בריאותית. התחום הזה חולש על המון אספקטים של שיטות אימון וסוגר הרבה פינות - גם קרדיו, גם כוח, גם מוביליטי, הכל מהכל. אנשים בגילאים שלנו לא עושים הכל - אחד רק רץ ולא עושה כוח, אחר רק עושה כוח ולא רץ. יש לי סטודיו כושר משלי והכנסתי את הקרוספיט כתרגילי פיטנס.

    

   "אני חושפת נשים ונערות שמפחדות להרים משקולות לאפשרויות שהקרוספיט מציע. אני משלבת להן תרגילים בקטנה כדי שהן יראו כמה הן מתחזקות ורואות תוצאות, והן כבר לא מפחדות מקצת שרירים. זה אחד הדברים שאני הכי מאמינה בהם וגם הסיבה לכך שעבדתי בחברה בנקאית 15 וחצי שנים ועזבתי בשביל לאמן. אני מאוד מאמינה שספורט מציל חיים".

    

   קרן מורנו. "הקרוספיט בנה אותי מחדש" (צילום: אוהד רומנו סגנון: טליה פליק)
    קרן מורנו. "הקרוספיט בנה אותי מחדש"(צילום: אוהד רומנו סגנון: טליה פליק)

     

    רגע שיא: "כשעמדתי על הפודיום בשנה שעברה, מקום שלישי באליפות ישראל למאסטרים, זמן קצר יחסית אחרי שהתחלתי לעשות קרוספיט. זה היה ניצחון גדול בשבילי גם פיזית וגם נפשית".

     

    רגע שפל: "רגעי המשבר מגיעים כשאת לא מצליחה לבצע תרגיל מסוים, אבל אני מתעקשת ומתעקשת, וכשאני מצליחה זה סיפוק שאי אפשר לתאר אותו, במיוחד בגילי. המשבר גם מאתגר".

     

    הדבר הכי חשוב שלמדתי בקרוספיט: "לעבוד בקצב שלך, לקחת את האימונים צעד אחרי צעד, לאט־לאט, לבנות את עצמך, להעלות את המשקלים לאט־לאט, להבין ששרירים זה דבר טוב ובונה לאישה. תאתגרי את עצמך כמה שאפשר וכך תרצי לעשות יותר ויותר".

     

    קטנה קטנה, אבל מרימה 90 קילו

    • דניאל הרשקו, בת 24 מתל אביב, מאמנת כושר
    • עושה קרוספיט: שש שנים

     

    עד שגיליתי את הקרוספיט: "הייתי מתעמלת קרקע. לקרוספיט הגעתי דרך אבא שלי, הוא התחיל וכל המשפחה נסחפה אחריו".

     

    למה קרוספיט: "אני אוהבת בקרוספיט את העובדה שאני תמיד בוחנת את עצמי, זה תמיד אני נגד עצמי, ומדובר במסע מאוד מעניין לצפות בו מהצד. אני מתעדת את כל ההישגים שלי, ואחרי שנה כשאני חוזרת ומסתכלת עליהם, אני מבינה כמה ההבדל מדהים. זה מה שגרם לי להתאהב בקרוספיט, אני אוהבת לראות את עצמי מתפתחת ומשתנה לא רק פיזית אלא גם ביכולות שלי לעשות דברים ביומיום - המדרגות לא מטרידות אותי יותר למשל, ועוד דברים קטנים שעושים את ההבדל".

     

    דניאל הרשקו. "הקרוספיט הוא ענף שמיועד לכולם ומתאים לכולם" (צילום: אוהד רומנו סגנון: טליה פליק)
     דניאל הרשקו. "הקרוספיט הוא ענף שמיועד לכולם ומתאים לכולם"(צילום: אוהד רומנו סגנון: טליה פליק)

      

     רגע שיא: "בשנה שעברה הגעתי לשיא אישי ב־Split Jerk (הנפת משקולות מעל הראש) - הגעתי ל־90 קילו ואז הבנתי שכל העבודה הקשה הזאת משתלמת".

      

     רגע שפל: "אחרי השיא שלי התחלתי לעבוד מאוד קשה, קשה מדי. לא נתתי לגוף שלי את תשומת הלב הראויה ולא עשיתי את זה בהדרגה ונפצעתי בגב. קל מאוד להיפצע בכל דבר שעושים, אם לא מתאמנים בחוכמה".

      

      

     הדבר הכי חשוב שלמדתי בקרוספיט: "הסירו מעצמכם כל פחד שיש לכם בהתחלה. להרבה אנשים קשה לקחת את השיעור הראשון, כי זה נראה קשה מדי. הקרוספיט הוא ענף שמיועד לכולם ומתאים לכולם".

      

     אליפות של אירוע

     בין אם אתם ספורטאים מקצועיים או סתם אוהבים לצפות בספורטאים מעוררי השראה, דעו כי בסוף השבוע ייערך אחד מאירועי הספורט הגדולים של השנה: RFA אליפות ישראל בכושר גופני 2017 (Ready For Action). בתחרות המאתגרת יתחרו ספורטאים מכל ענפי הספורט במקצים שונים, עד לגמר שיקבע מיהו בעל הכושר הגופני הטוב ביותר בארץ. במקום יתקיים גם יריד ספורט ענק ובו שפע של חנויות קונספט, דוכנים, מתחם התנסות, שוק אוכל ומתחם למשפחות.

      

     20־19 במאי, היכל "קבוצת שלמה", תל אביב. להרשמה ולרכישת כרטיסים

       

     איפור ושיער: אילנה פיצ'חדזה ל"סולו" במוצרי קרליין /// ע. צלם: אוהד קב /// בגדים ונעליים: Reebok /// אביזרים: Salsport

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד