הילד הבדואי שמשגע את הרשת: "שהעולם יידע מי זה חמודי"

הכירו את חמודי שלבי בן ה-16 ("אני נדיר, משהו מיוחד"), בלוגר אופנה שלא נותן לשמרנות המגזר להכתיב לו את הטון. "לא רגילים אצלנו לחלום בגדול"

איתי יעקב

|

24.05.17 | 08:16

חמודי שלבי. "אנשים שהעליבו אותי, והיו כאלה לאורך השנים, רק נתנו לי מוטיבציה להמשיך עם מה שאני עושה" (צילום: גיל נחושתן)
חמודי שלבי. "אנשים שהעליבו אותי, והיו כאלה לאורך השנים, רק נתנו לי מוטיבציה להמשיך עם מה שאני עושה" (צילום: גיל נחושתן)
"אנשים שמבינים אופנה מאוד אוהבים את מה שאני עושה. אני פתוח לקבל ביקורת, כי מביקורת טובה אני יכול ללמוד לשפר את עצמי" (צילום: חמודי שלבי)
"אנשים שמבינים אופנה מאוד אוהבים את מה שאני עושה. אני פתוח לקבל ביקורת, כי מביקורת טובה אני יכול ללמוד לשפר את עצמי" (צילום: חמודי שלבי)

לחמודי שלבי, בדואי בן 16 מהכפר הערבי מנשייה זבדה שבעמק יזרעאל, יש כבר בגילו הצעיר דעות מוצקות על אופנה, אסתטיקה והמגזר הערבי. בזמן שמתבגרים בגילו ובסביבתו בקושי יודעים להבדיל בין זארה לפול אנד בר, שלבי הצעיר מכתיר את עצמו כבלוגר האופנה הבדואי הבולט בישראל. "אני נדיר, משהו מיוחד", הוא אומר כשהצניעות ממנו והלאה.

 

עוד בערוץ האופנה

 

"במגזר שלנו חושבים שכולם צריכים להיות אותו דבר, להתלבש אותו דבר, לחשוב אותו דבר" (צילום: חמודי שלבי)
  "במגזר שלנו חושבים שכולם צריכים להיות אותו דבר, להתלבש אותו דבר, לחשוב אותו דבר"(צילום: חמודי שלבי)

   

  לפני כשנתיים פתח את חשבון האינסטגרם שלו (Hamudishh) בעידוד משפחתו וחבריו, שהפצירו בו לצלם את הלוקים שהוא רוקח בעצמו ולהעניק להם במה. הוא התחיל במלאכה באיטיות, אך בשנה האחרונה הגביר את קצב התמונות שהוא מעלה לטובת 13 אלף העוקבים שלו. "אצלנו במגזר לא הרבה יודעים או מבינים מה זה בלוגר אופנה", הוא אומר בשיחה עם Xnet, "בכלל, אין הרבה בלוגרים במגזר, כי אין הרבה אנשים שיש להם ביטחון עצמי לקבל תגובות מייאשות ופוגעניות, כמו שאני מקבל. אני אוהב להתלבש איך שבא לי, כי ככה אני מרגיש חופשי ושלם עם עצמי".

   

  מכתיר את עצמו כבלוגר האופנה הבדואי הבולט בישראל (צילום: חמודי שלבי)
   מכתיר את עצמו כבלוגר האופנה הבדואי הבולט בישראל(צילום: חמודי שלבי)

     

   עבור חמודי אופנה היא בסך הכול דרך לעשות פאן. "אין לי סטייל מיוחד, אני לובש מה שאני אוהב, אבל בצורה כיפית", הוא אומר ומסביר כי הוא חובב אופנת רחוב, חולצות עם הדפסים וכיתובים, ושילובים אוונגרדיים, לפחות לטעמו. "אני אוהב לשחק עם הבגדים. לגזור אותם, לשפץ אותם כמו שאני אוהב. את רוב הבגדים שלי אני קונה אונליין, כי לדעתי אין בארץ אופנה שמתאימה לצעירים בגילי, ועושה השלמות ברשתות פול אנד בר, H&M וברשקה, שאני קונה בקניון ביג בנצרת או בקניון בחיפה".

    

   A post shared by Hamudi (@hamudishh) on

    

   איזה תגובות אתה מקבל מהמשפחה?

   "ההורים שלי גרושים, ואני בקשר רופף עם אבא שלי. אמא שלי ואחותי בת ה-18 תומכות בי מאוד. אמא שלי עובדת כמנהלת מחלקת גבינות בסופר, והיא גם הצלמת שלי בכל התמונות".

    

   "אמא שלי ואחותי בת ה-18 תומכות בי מאוד" (צילום: גיל נחושתן)
    "אמא שלי ואחותי בת ה-18 תומכות בי מאוד"(צילום: גיל נחושתן)

     

    ומחוץ למשפחה, איך אנשים בסביבתך מתייחסים לעיסוק הזה?

    "אנשים שמבינים אופנה מאוד אוהבים את מה שאני עושה. אני פתוח לקבל ביקורת, כי מביקורת טובה אני יכול ללמוד לשפר את עצמי. אנשים שהעליבו אותי, והיו כאלה לאורך השנים, רק נתנו לי מוטיבציה להמשיך עם מה שאני עושה. לחלום בגדול זה דבר שלא רגילים אליו במגזר שלנו. הם חושבים שכולם צריכים להיות אותו דבר, להתלבש אותו דבר, לחשוב אותו דבר. אם מישהו עושה משהו שונה הם יוצאים עליו בצורה מעליבה. אבל אני לא אתן להם לשלוט בי ולהרוס את החלומות שלי. אני רוצה שהעולם יידע מי זה חמודי".

     

    A post shared by Hamudi (@hamudishh) on

     

    יש לך חברים מחוץ למגזר?

    "יש כמה יהודים שהכרתי באינסטגרם, ולפעמים אני מבלה איתם. הלכנו יחד להופעות של ליידי גאגא, ג'סטין ביבר שהיה מושלם, קניה ווסט, וריהאנה, שהיא האלילה שלי. היא פאשן אייקון, ולפעמים אני לוקח ממנה רעיונות סטיילינג".

     

    אתם באמת קצת דומים.

    (צוחק) "הרבה אומרים לי את זה, וזאת מחמאה גדולה. ריהאנה היא ההשראה המרכזית שלי, אבל אני לא מנסה להיות ריהאנה. ריהאנה יש רק אחת".

     

    "אני אוהב להתלבש איך שבא לי, כי ככה אני מרגיש חופשי ושלם עם עצמי" (צילום: גיל נחושתן)
     "אני אוהב להתלבש איך שבא לי, כי ככה אני מרגיש חופשי ושלם עם עצמי"(צילום: גיל נחושתן)

      

     מה החלום שלך?

     "להיות מעצב אופנה, בלוגר אופנה מוביל עם שיתופי פעולה מסחריים עם חברות אופנה. וגם דוגמן, למרות שהגובה שלי הוא רק 1.65 מטר. אני רק בן 16, יש לי עוד זמן לצמוח לגובה".

      

     ______________________________________________________

      

     ואיך נראית סצנת האמנות והאופנה הצעירה במזרח ירושלים? 

     הכירו את הנערים מהצד השני של הגבעות. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: אורית פניני)
     הכירו את הנערים מהצד השני של הגבעות. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: אורית פניני)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד