טל מדינה: מהתרסקות כלכלית לשבוע האופנה בניו יורק

אחרי הקריסה של העסק המשפחתי, המעצבת הצעירה טל מדינה נוסקת למעלה עם שמלות בגמר "דה וויס" אנגליה ובמגזין "ווג" איטליה. "זה חלום שהתגשם"

"הכל קורה מהר וזה מרגש ומעצים". שמלה בעיצוב טל מדינה (צילום: קובי בנישו)
"הכל קורה מהר וזה מרגש ומעצים". שמלה בעיצוב טל מדינה (צילום: קובי בנישו)

טל מדינה, בתה של מעצבת האופנה מיכל מדינה, פרצה לאחרונה עם מותג חי צעיר ובועט. אחרי התרסקות כלכלית של הוריה, עם הרבה תעוזה ולקוחות שעמדו בתור עוד לפני שהייתה לה קולקציה, היא מכתיבה קו אופנה חדש.

 

טל סטודנטית ב"שנקר", הציגה בשבוע האופנה של גינדי, ובימים אלה שמלות בעיצובה מככבות בגמר "דה וויס" אנגליה ובמגזין "ווג איטליה". מה עוד? בחודש הבא תציג בשבוע האופנה בניו יורק.

 

"העסק המשפחתי התרסק בגלל ניהול כלכלי כושל והורי איבדו הכל" (צילום: קובי בנישו)
  "העסק המשפחתי התרסק בגלל ניהול כלכלי כושל והורי איבדו הכל"(צילום: קובי בנישו)

   

  איך הכל התחיל?

  "בתוך כל הכאוס והכאב הזה חברה ביקשה ממני לעצב עבורה שמלת נשף. יצרתי שמלה אחת מהלב, מהנשמה, מהחלומות... בבוקר למחרת גיליתי 30 הודעות של לקוחות שמעוניינות באותה השמלה, הבנתי שאין צירופי מקרים"

  "גדלתי עם מגזינים של "ווג" ליד המיטה בבית שנושם אופנה, כבת למעצבת שמלות כלה ידועה ומצליחה מאוד מעל לעשרים ושש שנים, כשביום אחד הכל התמוטט. העסק המשפחתי התרסק בגלל ניהול כלכלי כושל והורי איבדו הכל.

   

  "בתוך כל הכאוס והכאב הזה חברה ביקשה ממני לעצב עבורה שמלת נשף. יצרתי שמלה אחת מהלב, מהנשמה, מהחלומות... בבוקר למחרת גיליתי 30 הודעות של לקוחות שמעוניינות באותה השמלה, הבנתי שאין צירופי מקרים".

   

  מה מאפיין את העיצובים שלך ולמי הם מתאימים?

  ״אני מעצבת שמלות שהן פנטזיה, שונות בנוף, שאי אפשר להישאר אדישים אליהן. חשוב לי שבנות יעיזו להרגיש הכי יפות והכי עוצמתיות. השמלות קלילות מבדים ייחודיים, מחמיאות לגוף, מלאות השראה ובעיקר נוחות ולבישות. הכל נעשה בתפירה אישית בישראל, ייצור כחול-לבן״.

   

  ״אני מעצבת שמלות שהן פנטזיה, שונות בנוף, שאי אפשר להישאר אדישים אליהן" (צילום: קובי בנישו)
   ״אני מעצבת שמלות שהן פנטזיה, שונות בנוף, שאי אפשר להישאר אדישים אליהן"(צילום: קובי בנישו)

    

   אי אפשר להתעלם מהעובדה שבזמן קצר כבשת פסגות בארץ ובעולם.

   "זה חלום שהתגשם, אושר שקשה להסביר אותו במילים. השילוב של התואר האינטנסיבי ב'שנקר', לצד העבודה בשטח, מנצח מבחינתי. נפתחות בפני הזדמנויות מהחלומות- מכירה בבוטיקים נחשבים ברחבי העולם, הצגה בשבוע האופנה גינדי תל אביב בתצוגה של "שנקר", בגד גברים שלאחר מכן התפרסם ב"ווג איטליה". מתמודדת שהופיעה בחצי גמר "דה ווייס" אנגליה עם שמלה שלי, וההכנות לשבוע האופנה בניו-יורק. הכל קורה מהר וזה מרגש ומעצים. העוגן שלי הוא הארוס שלי שמנהל את כל העסק שנקרא "טל מדינה" והמשפחה שלי שמלווה אותי בכל צעד״.

    

   בתצוגה של שנקר. "השילוב של התואר האינטנסיבי ב'שנקר', לצד העבודה בשטח, מנצח מבחינתי" (צילום: אביב חופי)
    בתצוגה של שנקר. "השילוב של התואר האינטנסיבי ב'שנקר', לצד העבודה בשטח, מנצח מבחינתי"(צילום: אביב חופי)

     

    מה הלאה?

    "אני עושה את מה שאני הכי אוהבת ואני מאחלת לעצמי להמשיך ליצור כי יש לי עוד עולם שלם לכבוש (צוחקת)".

     

    טל מדינה

    לקביעת פגישה: 052-8634448

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד