לחדש בלי לשבור: איך (לא) לעשות פיל משדרוג חדר השירותים

רוצים לרענן את חדר השירותים, אבל אין לכם כוח להיכנס להוצאות גדולות? לי רותם מדגימה כיצד צבע ומדבקות מדליקות יכולים לעשות הבדל משמעותי

לי רותם

|

21.03.17 | 08:47

שדרוג הקיר עם מדבקות פילים (צילום: לי רותם)
שדרוג הקיר עם מדבקות פילים (צילום: לי רותם)

הבית שלנו נבנה בתקופה שבה בנו בתים מהר ובזול, עם הרבה דבק ומעט מחשבה. במהלך השנה האחרונה אנחנו עובדים על הבית לאט לאט, קיר אחרי קיר. אבל אחד הפרויקטים שנדמה היה שיהיו קלים וזולים במיוחד, היה שדרוג חדר השירותים בקומת הכניסה. החדר הקטן, בערך מטר על שניים וחצי מטר, כולל אסלה וכיור עם חלון גדול שקבוע בקיר. לא היתה לנו כוונה להזיז או להחליף את הכיור והאסלה, כך שמטרת השדרוג היתה רק עיצובית.

 

האתגר האמיתי: הרצפה

רצפה השירותים היתה עשויה מאריחי שיש, עם 4 גוונים שונים של חום, מה שהקשה מאד על שאר העיצוב. החלטנו לא להשקיע בהחלפת הרצפה, דבר שהיה מעלה משמעותית את ההוצאה, ולהתמקד בקירות.

 

לפני השיפוץ. בשל מגבלות התקציב, החלטנו להתמקד בקירות (צילום: לי רותם)
  לפני השיפוץ. בשל מגבלות התקציב, החלטנו להתמקד בקירות(צילום: לי רותם)

   

  במקור הגוון שבחרנו לקיר היה חום עם טקסטורת עץ - חדר בגודל כזה עם שימוש כל כך נישתי מזמין טפט שמח, אבל היה קשה מאד למצוא טפט שיצליח לעבוד עם ארבעה גוונים שונים של חום ולא לריב איתם. לכן החלטנו לבחור בגוון אחד שיצליח לכסות את החום, ויעניק קצת צבע ועומק לחדר.

   

  הקיר נצבע בכחול, שמצליח להשתלב עם רצפת השיש החומה (צילום: לי רותם)
   הקיר נצבע בכחול, שמצליח להשתלב עם רצפת השיש החומה(צילום: לי רותם)

   הקיר לאחר הצביעה (צילום: לי רותם)
    הקיר לאחר הצביעה(צילום: לי רותם)

     

    במקום טפט, שהוא פרויקט די מורכב הכרוך בדבק ודיוק, מצאתי מדבקות ויניל זהובות בצורת פילים ב-ETSY (אך הן כמובן מגיעות בעשרות צורות וצבעים לפי חשקכם. שימו לב לאננס המשובח!), המדבקות באיכות מאד גבוהה וניתן לקלף אותן ולהדביק שוב ושוב עד שהמיקום שלהן מושלם בעיניכם. אני מדדתי לפי העין, ולכן נאלצתי לקלף ולהחזיר שוב ושוב, והדבר לא פגע במדבקות, שמקבלות את הטקסטורה של המשטח שהן מודבקות עליו, כך שהן נראות כמו שבלונה צבועה.

     

    מדבקות הפילים הזהובות. מכניסות טוויסט קטן-גדול לקירות (צילום: לי רותם)
     מדבקות הפילים הזהובות. מכניסות טוויסט קטן-גדול לקירות(צילום: לי רותם)

      (צילום: לי רותם)
      (צילום: לי רותם)

       

      זהב, זה כל הסיפור

      כשהצבע היה יבש והמדבקות ישרות כמו עדר פילים, הגיע הזמן להחליף את המנורה ואת הראי. כדי להחליף את הראי, גיליתי מהר מאד, אצטרך לשבור לא רק את הראי אלא גם את הקיר. מאחר שרציתי להשקיע מינימום ולקבל מקסימום, החלטתי להשאיר את הראי על מקומו, ולהחליף רק את המנורה בכזו שתגרום לנו לחייך לעצמנו בראי.

       

      אור לפילים

      את המנורה המנצחת איתרתי באתר של מעצב צעיר שמייצר את המנורות בעצמו ומוכר גם דרך ETSY, בזהב שיתאים לפילים, ועם קריצה קטנה בצורה של זנב חוט חשמל שמסתלסל מחוץ למנורה. המנורה הגיעה אחרי כחודש (בכל זאת עבודת יד) וצורפו אליה הוראות התקנה, כמו גם כפפות גומי כדי להגן על הציפוי מטביעות אצבע מפלילות במהלך ההתקנה. 

       

      מנורה זהובה להשלמת המראה (צילום: לי רותם)
       מנורה זהובה להשלמת המראה (צילום: לי רותם)

        

       עכשיו כל שנותר הוא לקנות מגבות חדשות. השאלה היחידה היא אם אנחנו רוצים מגבות עם עיטור זהב או עיטור פילים. 

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד