צילום: אלון שפרנסקי

תחזית חדר הכושר:
נא לא להשליך את המשקולות

בין הגאדג'טים של הטכנולוגיה החדשה לאימוני הכוח הישנים והטובים: מומחי הקולג' האמריקאי לרפואת ספורט מסמנים את חמש המגמות שישלטו במכוני הכושר השנה

האם הטכנולוגיה הלבישה באמת מקדמת את האימונים שלכם? (צילום: Shutterstock)
האם הטכנולוגיה הלבישה באמת מקדמת את האימונים שלכם? (צילום: Shutterstock)

1. טכנולוגיה לבישה

הגוזיות, החולצות השעונים החכמים ושאר הגאדג'טים הלבישים שהשתלטו על חיי הכושר שלנו ב־2016 ילכו ויתגברו השנה וגם ייעשו מתקדמים יותר, ימשיכו להתכתב עם אפליקציות ולנטר את הפעילות שלכם אונליין בדרכים שאתם יכולים רק להשתאות מהן. האם הטכנולוגיה הלבישה באמת מקדמת את האימונים שלכם? המחקרים חלוקים בנושא אך לא מעט סבורים שהיא תורמת רבות למידת המוטיבציה של המתאמן וליכולת ההתמדה שלו באימונים לאורך זמן.

 

 

2. אימונים כנגד משקל הגוף

אימונים שנעזרים במינימום אביזרים ומכשירי כושר ונשענים על שימוש במשקל הגוף ייעשו פופולריים יותר. אלה הולכים

ומתפתחים לאחרונה ומציעים מגוון גדול של תרגילים, הרבה מעבר לשכיבות הסמיכה המסורתיות, ולא רק שהם זולים יותר וניתנים לביצוע בכל מקום, הם גם מהווים סוג של "חזרה לבייסיקס" בכל מה שנוגע לכושר ופותחים את האפשרות להתאמן בקרב סוגים שונים של אוכלוסיות.

 

3. אימונים כנגד משקולות

אימוני הכוח הישנים והטובים, המשלבים משקולות, מוטות ומכונות עם התנגדות חיצונית בצורת משקל, ממשיכים להישאר במרכז העבודה של מכוני הכושר ברחבי העולם, מתוך הבנה שהם חשובים ביותר לבנייה נכונה של הכושר הגופני.

 

חשובים לבנייה נכונה של הכושר. אימוני כוח עם משקולות (צילום: Shutterstock)
  חשובים לבנייה נכונה של הכושר. אימוני כוח עם משקולות(צילום: Shutterstock)

   

  4. אימונים בעצימות גבוהה (HIIT)

  כבר התחלנו להספיד אותם כשזיהינו חזרה לאימונים רגועים וממושכים יותר (LISS), אבל אימוני ה־HIIT (אימונים קצרי טווח, בני פחות מ־30 דקות, שמשלבים פעילות אינטנסיבית מאוד עם פרקי זמן קצרים של מנוחה) בעצם לא הולכים לשום מקום. השילוב בין מרכיבי האירובי לכוח ביחידת אימון אחת מאפשר הגברה של שריפת הקלוריות גם 48 שעות לאחר האימון.

   

  5. מאמנים מלומדים יותר

  מסתמנת מגמה ברורה של מאמני כושר שרוצים לדעת יותר וללמוד יותר באמצעות השתלמויות והעשרות, לצד גופים חדשים שמספקים להם את האפשרות הזאת ומציעים ללמד אותם - הכל כדי לשלב סגנונות כושר שונים ולהציע ללקוחות שלהם יותר אפשרויות.

   

  *הסקר מתבסס על חוות דעת של יותר מ־1,800 אנשי מקצוע מתחומי הספורט והבריאות ברחבי העולם.

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד