לקה בדום לב - ובעקבותיו החליט לשפר את יחסיו עם אשתו וילדיו

"הייתי אדם שמרוכז בעצמו", אומר שלום רפפורט, "חסר ערכים ומוסר, שחצן ומתנשא". הכל השתנה אחרי שהתמוטט בגיל 55, ובמשך שלושה ימים פירפר בין חיים למוות

שלום רפפורט, 62, נשוי ואב לשלושה, בעל חברה להובלת ציוד קייטרינג, מתגורר בנתניה. "הילדים אומרים שדום הלב שידרג אותי" (צילום: יאיר שגיא)
שלום רפפורט, 62, נשוי ואב לשלושה, בעל חברה להובלת ציוד קייטרינג, מתגורר בנתניה. "הילדים אומרים שדום הלב שידרג אותי" (צילום: יאיר שגיא)

"נולדתי וגדלתי בנתניה. בצבא שירתתי בחיל השריון, ובמהלך מלחמת שלום הגליל חילצתי שני אנשים מטנק בוער וקיבלתי על כך צל"ש. את אשתי הכרתי ב־1976, וכעבור כשנה וחצי התחתנו. אני הייתי בן 23 והיא בת 19 וחצי. הנישואים האלה הם הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. התבגרנו יחד והקמנו משפחה. במשך שנים היה בבעלותי קו הפצה של 'ידיעות אחרונות', ובמקביל עבדתי בעיתון כמנהל מכירות. התפרנסתי מצוין. לא היו לי טענות אל החיים – אני גבר שבנוי טוב, נראה טוב, אוכל נכון ועוסק בספורט. עד לאירוע הדרמטי שפקד אותי בגיל 55, הייתי בריא לגמרי.

 

>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

 

עוד בערוץ אנשים:

 

 

 

"ב־21 בדצמבר 2009 השתתפתי ביום קידום מכירות של העיתון בנמל תל אביב. בישיבת הסיכום, שהתקיימה במתחם רדיו תל אביב בנמל, קמתי להכין לי כוס קפה. נעמדתי ליד מכונת הקפה, ופתאום איבדתי את ההכרה והתמוטטתי. אני לא זוכר כלום מעבר לכך. מאוחר יותר סיפרו לי שעד שהגיעה ניידת הטיפול הנמרץ, שדר הרדיו שרון טייכר ביצע בי החייאה במשך שמונה דקות, שבמהלכן הייתי מוטל על הרצפה ללא דופק. אם לא הוא, הייתי מסיים את חיי ביום ההוא. 

 

"הובהלתי לבית החולים איכילוב, שם נקבע שעברתי פרפור פרוזדורים ודום לב. עברתי צנתור מיידי, והושתל לי קוצב לב. שלושה ימים הייתי בלי הכרה והתנדנדתי בין חיים למוות. בשלב מסוים הרגשתי שאני נמצא בפרוזדור לבן, מלא אור בוהק, עם ידיעה ברורה שאני נמצא בין העולם הנוכחי לעולם הבא. נאמר לי שעל מנת לחזור לחיים, עליי לעשות תיקון.

 

"כשהתעוררתי, לא ידעתי מי אני, איפה אני ומה קרה לי. לא זיהיתי את הילדים שלי. הייתי מאושפז במשך חודש. זה היה כמו להיוולד מחדש. יכולתי לדבר וללכת, אבל לא ידעתי מה זה סכין ומזלג ואיך אוכלים. לא ידעתי מה זה סקס. לא ידעתי מהחיים שלי. התחיל תהליך שנמשך כמה חודשים, שכלל טיפול פסיכולוגי אינטנסיבי.

 

"כשהתעוררתי, לא ידעתי מי אני, איפה אני ומה קרה לי. לא זיהיתי את הילדים שלי. זה היה כמו להיוולד מחדש. יכולתי לדבר וללכת, אבל לא ידעתי מה זה סכין ומזלג. לא ידעתי מה זה סקס. לא ידעתי מהחיים שלי"

"במהלך השיקום התעורר בי צורך חזק להתוודות בפני אשתי על כל מה שהיה לפני האירוע. סיפרתי לה על רומנים שניהלתי עם נשים אחרות. סיפרתי לה שהסתרתי ממנה עניינים כספיים, שבמשך שנים לקחתי על עצמי ללא ידיעתה התחייבויות כספיות מטורפות שלא הצלחתי לעמוד בהן, שהצטבר לנו חוב עצום, ושאין לנו ברירה אלא למכור את הבית. 

 

"אשתי והילדים היו בהלם. הם איבדו כל אמון בי. ראיתי בבהירות מי הייתי כל השנים: אדם שמרוכז בעצמו, חסר ערכים, חסר מוסר, שחצן ומתנשא, עובד על סיפוקים מיידיים. בא לי מכונית מרצדס - אז אני קונה. יכול להרשות לעצמי, לא יכול להרשות לעצמי - ממש לא אכפת לי. בא לי על האישה הזאת שפגשתי - אז אני הולך על זה. כל מה שאני רוצה, יהיה לי.

 

"אשתי היא מדהימה, ויש בינינו אהבה מיוחדת. סיכנתי את כל זה שוב ושוב. חייתי בשקר והתביישתי בעצמי. דום הלב, שהוא האירוע המכונן של חיי, שינה אותי במהות. כשהשתקמתי והתוודיתי על הכל, משהו נפתח. נהייתי רגוע. הפכתי לאדם מאמין – לא באופן דתי, אבל אני מרגיש שיש השגחה שדואגת לי. פשוט הפכתי לאדם אחר. הפסקתי להסתיר ולשקר. מיקמתי את אשתי ואת הילדים במקום הראשון. היום אני מביט בראי, רואה את הנשמה שלי ואני שמח. 

 

"לקח זמן עד שרכשתי מחדש את האמון של המשפחה שלי. אשתי סלחה לי, לא יודע איך. זו הגדוּלה שלה. היא אומרת לכולם: 'קיבלתי בעל חדש'. מכרנו את הבית, התחלתי לעבוד כמוביל ציוד קייטרינג והחזרתי כמעט את כל החובות. היום אנחנו גרים בשכירות בנתניה. יש לנו פחות כסף מאי פעם, אבל אנחנו מאושרים, וטוב לנו יחד. גם הילדים קיבלו אבא אחר. הם אומרים שדום הלב שידרג אותי והפך אותי לבעל ולאבא הרבה יותר טוב.

 

שורה תחתונה:

"מה שחשוב בחיים זה לאהוב ולקבל אהבה. כל היתר זה שטויות".

 

_______________________________________________________

 

יעל רוקח עברה התקף לב בגיל 35. הקליקו על התמונה:

 

"צרחתי: מה לי ולצנתור? איך זה יכול להיות?" הקליקו על התמונה (צילום: צביקה טישלר)
"צרחתי: מה לי ולצנתור? איך זה יכול להיות?" הקליקו על התמונה (צילום: צביקה טישלר)

 

מה הסיפור שלכם?

 

אם גם לכם יש חוויה מיוחדת שעברתם, אירוע שאתם מתים לשתף בו אחרים, או משהו אישי ששמרתם בבטן ועכשיו אתם מוכנים לספר עליו - צלצלו אלינו ל: 03-6386951 או שלחו מייל: sipur@laisha.co.il

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד