מרימים כתפיים: איך להכין חולצה בהשראת המותג Vetements

מה עושים שני אוהבי אופנה שלא מרוויחים מספיק כדי לקנות מותגים? יוצרים בעצמם פריטים נחשקים ממסלולי התצוגות. צפו בהם בפעולה ותוכלו לעשות זאת בעצמכם

אביב וינברגר

|

23.01.17 | 14:28

בחמש דקות ובסכום סמלי: כך תכינו בבית את החולצה
צילום ועריכה: אביב וינברגר ואור גל
חולצות עם כתפיים מוגבהות בתצוגה של Vetements. לעשירים בלבד (צילום: Gettyimages)
חולצות עם כתפיים מוגבהות בתצוגה של Vetements. לעשירים בלבד (צילום: Gettyimages)

אור גל ואני הכרנו ביחידת ההסרטה של חיל החינוך והנוער. כשגילינו ששנינו אוהבים אופנה – ולמעשה פחות או יותר את אותו הסגנון – התחלנו לצלם אחד את השני ולהעלות סרטונים לאינסטגרם. גם היום, כשאור בן 22 ואני בת 23, אנחנו עדיין ממשיכים במסורת הצילומים, אבל עם קצת יותר עוקבים והרבה יותר מודעות עצמית.

 

האופנה חיברה בינינו. אור גל ואני (צילום: אביב וינברגר)
  האופנה חיברה בינינו. אור גל ואני(צילום: אביב וינברגר)

   

  לקראת אמצע שירותנו הצבאי, צץ פתאום קולקטיב העיצוב Vetements, שהביא סגנון מסקרן ושונה מכל מה שראיתי קודם. שנינו התאהבנו בו מיד, וכל זמן פנוי שהיה לנו בבסיס (ואחר כך גם באזרחות), הוקדש כדי לבחון את הקולקציות בהערצה ולשאוב מהן השראה. אהבנו במיוחד את ההחלטה של המותג להשתמש דווקא בפריטים פשוטים ויומיומיים כדי לייצר אופנה גבוהה.

   

  עוד בערוץ האופנה

   

  הבעיה התחילה, כרגיל, בניסיון לאזן בין הרצון העז לרכוש את הפריטים המדוברים למחיריהם האסטרונומיים. אין ספק שלא מדובר במותג הפונה לכיס של משוחררים טריים, וגם לא של רוב האנשים. בחולצה עם הכתפיים המוגבהות בהגזמה התאהבתי עד עמקי נשמתי כבר כשהופיעה בתצוגה של המותג, אבל נאלצתי להשלים עם העובדה שלא אוכל לעמוד במחירה (סכום פעוט של 725 דולר) אפילו לא בעזרת חלוקה לתשלומים לכל החיים.

   

  החולצה בתהליך עבודה (צילום: אביב וינברגר)
   החולצה בתהליך עבודה(צילום: אביב וינברגר)

    

   מה עושים? החלטנו להכין גרסה משלנו לבגד. עם קצת עזרה מאמא, שהסכימה להיפרד מחולצה עם כריות כתפיים מהאייטיז, גילינו שזה הרבה יותר פשוט ממה שחשבנו (אם אמא לא מסכימה שתחטטו לה בארון, אפשר לדלג על השלב הזה ולקנות כריות כתפיים פשוטות וזולות בחנות סדקית). על קצה המזלג: פורמים, הופכים, מודדים ותופרים, ויש לכם חולצה בהשראת Vetements בחמש דקות ובסכום סמלי. צפו בסרטון בראש הכתבה להדרכה המלאה.

   ______________________________________________________

    

   ומי הם הדוגמנים הישראלים שמככבים בשבוע האופנה לגברים? 

   לחצו על התמונה לכל הישראלים היפים על המסלולים (צילום: Gettyimages)
   לחצו על התמונה לכל הישראלים היפים על המסלולים (צילום: Gettyimages)

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד