צילום: אלון שפרנסקי

בדרך להיריון מוצלח עוצרים
אצל המומחה לדיקור

מהסרת חסמים רגשיים, דרך חיזוק הכליות ועד שיפור זרימת הדם: אם אתם לא מצליחים להיכנס להריון במשך חצי שנה ויותר, דיקור סיני יכול לפתור את הבעיה

 לפי הרפואה הסינית, קיים קשר הדוק בין בעיות פוריות לגורמים נפשיים (צילום: bigstock)
לפי הרפואה הסינית, קיים קשר הדוק בין בעיות פוריות לגורמים נפשיים (צילום: bigstock)

ישראל, כיום כבר רבים יודעים, היא "מעצמת על" בתחום הטיפול בפוריות. ואכן, בארץ כמו בעולם כולו, מחקרים מראים כי קיימת מגמת ירידה באיכות הזרע בקרב גברים, מצד אחד, ועלייה בשכיחותן של בעיות פריון בקרב נשים, מהצד השני. לצד ההכרה בעצם קיומה של הבעיה, ישנה גם מודעות גוברת להשפעות

של אורח החיים המערבי. עלול להישמע מטריד ומתסכל עבור כל מי שמנסה להיכנס להריון ולהביא ילד לעולם? חשוב גם לדעת כי קיימים פתרונות אפקטיביים, כשאחת האפשרויות היעילות ביותר טמונה בחדר הטיפולים של המומחה לדיקור. על תרומתו של הדיקור הסיני בטיפול בבעיות פוריות – במאמר שלפניכם.

 

כשהבעיה היא דווקא פסיכולוגית – סיפורה של דקלה

הכירו את דקלה, שכמו נשים רבות ניסתה להרות במשך שנה וחצי- שנתיים ללא הצלחה. למעשה, היא מספרת כי במקור דווקא הצליחה להיקלט להיריון, אך סבלה מהפלות חוזרות, ובהמשך גם נוצרה בעיה של ממש להרות.

 

דקלה פנתה לבירורים ברפואה הקונבנציונאלית, אך אלו לא הביאו לשום תוצאות מובחנות, ונאמר לה שהסיבה לקושי להרות אינה ידועה. כשהגיעה דקלה לפגישה ראשונה אצל מומחה לדיקור סיני, עברה תחילה בדיקה מקיפה, תשאול ואבחון במטרה לבדוק רפלקסים וסימנים לבעיות תפקודיות בשחלות, ברחם, בחצוצרות ובמערכת ההורמונאלית, אולם באופן מפתיע התגלתה אצלה דווקא חסימה הקשורה להיבטים רגשיים ופסיכולוגיים.

 

נקודה אחת במרכז החזה, אשר מקושרת למרידיאן הרחם וללב, שבה הופיעה רגישות בולטת, היוותה את הסימן הברור לבעיה. לאחר סדרה של טיפולים, פחתה הרגישות בנקודה, דקלה ידעה שהיא מוכנה, ואכן ההיריון לא איחר לבוא.

 

על הקשר בין הלב, הרחם והמחטים הסיניות

מה שעזר לדקלה היה דיקור סיני בהתאמה אישית, שניתן לה על פי אבחון מעמיק ומדויק. על פי הרפואה הסינית, קשיים לקליטה או בהחזקה היריון, יכולים לנבוע ממספר סיבות, גופניות ונפשיות.

 

אופיר שגב פרימן, המתמחה בדיקור סיני לפוריות, מסביר כי לפי הרפואה הסינית, קיים קשר הדוק בין בעיות פוריות לגורמים נפשיים המשפיעים על הלב, הדוחף את הדם, שאמור בתורו להזין את הרחם. "מתח, לחץ וחרדה, כמו למשל בעקבות אורח חיים מאתגר או לאחר חוויות טראומטיות של הפלות, עלולים לגרום להיחלשות הלב והדם, וכתוצאה מכך להזנה לקויה של דם לרחם או חולשה במערכת הפוריות כולה. במצב זה, ניתן לטפל באמצעות דיקור בנקודות שמאזנות את הלב ואת המצב הרגשי, מרגיעות את הנפש ומחזקות את הדם ואת המערכת הפוריות הנשית".

 

דיקור סיני מטפל גם בחסימה הקשורה להיבטים רגשיים ופסיכולוגיים (צילום: bigstock)
  דיקור סיני מטפל גם בחסימה הקשורה להיבטים רגשיים ופסיכולוגיים(צילום: bigstock)

   

  בתום סדרה של מספר טיפולים, ניתן להגיע לאיזון מחודש, שיאפשר קליטה קלה וטבעית של היריון.

   

  סינדרומים נוספים בבעיות פוריות אצל נשים

  לצד בעיות בכניסה להיריון הנובעות מהקשר בין הלב לרחם, קיימות סיבות נוספות המאובחנות ברפואה הסינית, ועשויות להוות את המקור לעיכובים בהתעברות.

   

  על פי הרפואה הסינית, חולשה של הכליות, בין אם היא מלווה ביובש בגוף וגלי חום, המכונה 'חסר יין', או דווקא בתופעות של קור ברחם, כפי שמתרחש במצב המתקרא 'חסר יאנג', עלולה לפגוע באיזון ובתפקוד התקין של מערכת הרבייה. מצבי חולשה של הכליות משחקים תפקיד מרכזי ברבות מבעיות הפוריות ההורמונאליות, כמו למשל סינדרום השחלה הפוליציסטית, רזרבה שחלתית נמוכה (amh) ועודף בהורמון ה- FSH.

   

  גם חסר של דם בגוף כולו וברחם בפרט, הנו גורם מעכב שעלול להביא לקושי להרות או להחזיק היריון. יודגש כי במקרים הללו לא בהכרח תאובחן אנמיה בבדיקות דם, מאחר וחולשת הדם יכולה להיות גם איכותית או אנרגטית בלבד, ועדיין להשפיע משמעותית.

   

  גם לחוסנה של מערכת העיכול נודעת השפעה מרחיקת לכת על היכולת לשאת היריון עד תומו, מאחר שהיא מופקדת הן על יצירת הדם מהמזון והן על החזקת האיברים הפנימיים, לרבות הרחם, במקומם, ומניעה של צניחת איברים או הפלות.

   

  הכבד אף הוא מעורב בתהליכי ההתעברות, ואחראי, בין היתר, על סדירות המחזור וזרימת דם חופשית והרמונית בגוף, מה שעלול להשתבש בקלות כתוצאה מסטרס, למשל. כשזרימת הדם לקויה לאורך זמן, עלולות להיווצר חסימות מכאניות, כמו במקרים בהם מאובחנים שרירנים ברחם.

   

  לכל אחת הבעיות הללו ומצבים נוספים הניתנים לאבחון מדויק על ידי מומחה לדיקור, מתאימים באופן אישי נקודות אנרגטיות בגוף, אשר החדרת המחטים אליהן יכולה לשנות את התמונה. מחטי הדיקור משפיעות על תהליכים שמחזקים דם, יין ויאנג, מסדירים את תפקודם של איברים פנימיים שונים, מכוננים הרמוניה בזרימת האנרגיה, מחזור הדם והווסת ועוד. כל זאת, תוך תהליך חווייתי ונעים להפליא, שלא רק שאינו כואב, למרבית האנשים, אלא אף משרה אווירה שלווה, מדיטטיבית ומרוממת נפש.

   

  ומה קורה כשהבעיה היא בכלל אצל הגבר?

  מחקרים עדכניים מראים, כי כיום בין 40%-60% מבעיות הפוריות נגרמות בכלל בעקבות שיבושים בתפקוד המיני הגברי או ירידה באיכות הזרע. על פי הרפואה הסינית ישנו מכלול של גורמים המשפיעים על תפקוד מערכת הרבייה הגברית. כך למשל, תקיעות והפרעות בזרימה של אנרגיה ושל דם, יכולות לגרום לכאבים ולחץ באיברי המין, בעיות זקפה ותופעות כמו וריקוצלה. הדיקור עוזר לשיפור הזרימה, הן באופן מקומי והן בגוף כולו, וכתוצאה מכך מחזיר את התפקוד המיני התקין ומשפר את איכות הזרע.

   

   

  דיקור יכול לעשות פלאים ממש בכל הנוגע לפוריות הגברית (צילום: bigstock)
   דיקור יכול לעשות פלאים ממש בכל הנוגע לפוריות הגברית(צילום: bigstock)
    

    

   גם בקרב גברים, בריאות הכליות משחקת תפקיד עיקרי, כשחסר יאנג, המקביל לקור פנימי, ומתבטא ברתיעה מקור, קרירות של הברכיים והגב התחתון, וחשק מיני ירוד, יכולה לפגוע באיכות הזרע. לעומת זאת, חום פנימי, וחסר יין או ג'ינג – תמצית החיוניות המצויה בכליות, יגרום דווקא לדחף מיני מוגבר, אך במקביל לירידה בכמותו של הזרע.

    

   מרידיאן הכבד, הערוץ האנרגטי המתקשר לאיבר הפנימי של הכבד וסובב גם את אזור איברי המין, עלול אף הוא להיחסם כתוצאה מחום ולחות, ולגרום לתסמינים כמו דלקות בבלוטת הערמונית ובדרכי השתן, ופגיעה (הפיכה) בפוריות. לכל גבר יותאמו נקודות הדיקור באופן אישי לאחר אבחון מדויק, כשטיפול המבוסס על אבחנה נכונה יכול לעשות פלאים ממש בכל הנוגע לפוריות הגברית.

    

   יש לציין שדיקור, מלבד היותו טיפול העומד בפני עצמו לשיפור הפוריות, יכול להתלוות ולהתבצע במקביל לתהליכי הפריות חוץ גופית וטיפולים קונבנציונאליים, ולשפר את סיכויי הצלחתם. חשוב גם לדעת כי דיקור הוא לא הקלף היחיד בשרוולה של הרפואה הסינית בתחום הטיפול בפוריות. ישנם מספר טיפולים נלווים, שמשפרים אפילו יותר את סיכויי הצלחת הדיקור ואת יכולתם של הזוגות להיכנס להריון, כמו צמחי מרפא סיניים, המלצות לתזונה נכונה בהתאמה אישית ותרגול גופני מתאים.

    

   אז אם ניסיתם להרות במשך חצי שנה או יותר ללא שום הצלחה, פניתם לרפואה הקונבנציונלית שלא הצליחה לבודד את גורם הבעיה ולמעשה נקלעתם לדפוס בו אתם עושים את אותו הדבר ומקבלים את אותה תוצאה, לא רצויה, זה הזמן לשקול שינוי. כדאי לכם לפנות למומחה לרפואה סינית ולתת לעצמכם להיות מופתעים מהתוצאות.

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד