צילום: שי יחזקאל

עיצוב וחיטוב: יתרונות הטכנולוגיה החדשה של שאיבת שומן בקרן לייזר

מי מאתנו לא השתעשע פעם במחשבה על שאיבונת שומן קטנה? הכירו את הטיפול שמאפשר פירוק יעיל ואחיד יותר של השומן, וגם כיווץ ומיצוק של העור

משחילים לתוך הצינורית סיב אופטי ויורים לתוכו קרן לייזר באורך גל שמפרק את רקמת השומן בצורה אפקטיבית ואחידה יותר (צילום: Shutterstock)
משחילים לתוך הצינורית סיב אופטי ויורים לתוכו קרן לייזר באורך גל שמפרק את רקמת השומן בצורה אפקטיבית ואחידה יותר (צילום: Shutterstock)

כתבה בשיתוף "מרפאות אלה"

 

מי מאתנו לא השתעשע פעם במחשבה על שאיבונת שומן קטנה כדי לפתור בעיה נקודתית שמסרבת להיעלם, למרות הדיאטה ואימוני הכושר המוקפדים? הליך קצר שיעזור לנו לעצב את הגוף כרצוננו, ואולי אפילו לחזור כמה שנים טובות אחורה, ל"אני" האידיאלי.

 

בשנים האחרונות רמת הבטיחות של ניתוחי שאיבת השומן עלתה, והתפתחו טכנולוגיות חדשות שמשפרות את תוצאות ההליך עוד יותר. "שאיבת שומן קלאסית מתבצעת באמצעות החדרת צינורית לאזור שקיימת בו הצטברות שומן ושאיבתו החוצה, עד שמצליחים להגיע לנפח השומן שרוצים לסלק", מסביר ד"ר אייל שפירא, מומחה לכירורגיה פלסטית ומהבכירים בתחום בארץ. "לכן במרפאות 'אלה' אנחנו מבצעים שאיבת שומן בקרן לייזר – טכנולוגיה חדישה שמאפשר לנו למקסם את התוצאות".

 

מה היתרונות של הקרן לייזר?

"מבחינה טכנית, אנחנו משחילים לתוך הצינורית סיב אופטי ויורים לתוכו קרן לייזר באורך גל שמפרק את רקמת השומן בצורה אפקטיבית ואחידה יותר, כך שבפועל כמות השומן שאני יכול לשאוב היא גדולה יותר. יתרון נוסף הוא בכך שהחימום של הקרן לייזר גורם להתכווצות החלבונים באזור, ולמעשה מכווץ וממצק את העור באזור השאיבה. זהו יתרון משמעותי, שכן לאחר שאיבת שומן רגילה העור באזור השאיבה עלול להפוך לרפוי ומדולדל.

 

"בזכות שני היתרונות האלה, אני יכול להציע את הטיפול לטווח רחב יותר של מטופלים וגם לצפות לתוצאות טובות יותר, הן מבחינת כמות השאיבה והן מבחינה אסתטית. למשל, בטיפול להקטנת חזה אצל גברים שסובלים מהגדלה של בלוטת השד, באמצעות הקרן לייזר אני יכול להסיר את הרקמה ולכווץ את העור באזור גם כשהחזה גדול יחסית, וזאת ללא צלקות משמעותיות. לולא הטכנולוגיה הזאת, המטופלים היו נאלצים לפנות גם לניתוח להסרת עור עודף".

 

למי הטיפול לא מתאים?

למרות התוצאות המרשימות, ד"ר שפירא מדגיש שאי אפשר לכווץ את העור עד אינסוף. לכן לפני הטיפול חשוב לקבל ייעוץ פרטני, שבמהלכו בודקים את התאמת הטיפול ואת מידת האפקטיביות הצפויה. למשל, הטיפול פחות מתאים לנשים שסובלות מסימני מתיחה משמעותיים בבטן, מכיוון שסימני מתיחה מצביעים על יכולת נמוכה של העור להתכווץ. כמו כן, אי אפשר למקסם את התוצאה אצל מטופלות עם רפיון שריר הבטן לאחר לידה או אצל מטופלים עם עודפי עור גדולים.

 

"בקליניקה שלנו אנחנו שמים דגש על ראיית התמונה הכוללת", מסביר ד"ר שפירא. "אף שהמטופלים מגיעים עם תלונה ממוקדת, מתפקידי כרופא להסביר להם על התהליך שהתרחש בגופם ורק לאחר מכן לדון על הטיפול המתאים, כיוון שההתייחסות לתהליך ממקסמת את התוצאה. אמנם הטיפול הופך לרחב יותר, אך הוא נראה טבעי יותר ומחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר בהשוואה לטיפול נקודתי רגיל".

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד