מקצרת תהליכים: מכינה עוגת יום הולדת אחת לחמשת ילדיי

מלי גרין חשבה שאם חמישה מילדיה נולדו באותו שבוע, אז אפשר לחגוג להם עם עוגה אחת. כמובן שכשהיא יצאה בשירה מהמטבח חיכו לה חמישה פרצופים זועמים

מלי גריןפורסם: 25.01.16 09:44
של מי העוגה הזאת?  של דב? חיים, שירה, יעל, דודו? (צילום: shutterstock)
של מי העוגה הזאת? של דב? חיים, שירה, יעל, דודו? (צילום: shutterstock)

"היום יום הולדת, היום יום הולדת, היום יום הולדת ל..." מיד בסיומה של ארוחת ליל שבת, יצאתי בשמחה ובשירה מהמטבח עם עוגה ענקית, מקסימה וטעימה, שעמלתי עליה כל הבוקר.

 

"אמא?!" דב, חיים, שירה, יעל ודודו עצרו ברגע את השירה והשמחה. חמישה ילדים עמדו מולי, זועמים ומזועזעים. הסתכלתי עליהם, הצצתי שוב על העוגה וממש לא הצלחתי להבין על מה הסערה. 

"אמא?! של מי העוגה הזאת? למה רק עוגה אחת? לכולנו היה יום הולדת השבוע!" הם מחו. 

 

תאריכים שונים, ילדים אחרים

ניסיתי לעשות לעצמי קיצורי דרך. חמישה מבין ילדיי נולדו בדיוק באותו תאריך לועזי, בהפרש של שנה. זאת אומרת, כמעט בדיוק. הפרש של שנה ויום, שנה ויומיים. כך שבכל שנה אנחנו חוגגים חמישה ימי הולדת בשבוע אחד. בכל שנה הם הולכים וגדלים, תודה לאל. כעת חגים כבר כולם בקרוסלת גיל ההתבגרות. אז קדימה, עוגה אחת ענקית כנגד חמישה ונחגוג כמו משפחה אחת שמחה וצוהלת.

 

טעות! אי אפשר לחגוג ימי הולדת בכביש עוקף. "אמא, נולדנו בתאריכים שונים, גם אם הם סמוכים. אנחנו רוצים חמש עוגות והלאה הדיאטה!"

 

"הם צודקים", הסבירה לי דיאנה, החברה החדשה שלי, נומרולוגית במקצועה והכניסה אותי לעולם מדהים של תאריכים. "תאריכי יום ההולדת שלהם חשובים. את יודעת שאפשר לבחור מקצוע לפי תאריך? את יודעת שאפשר לדעת אם הבחור שאת יוצאת איתו מתאים לך, לפי תאריך הולדתו? ואם נרחיק לכת, בואו ונשיג את תאריך הלידה של הבוס ולפיו נדע איך לפנות אליו, לדבר אל לבו ולהשיג העלאה בשכר.

 

צחקתי עליה. ממש. לבחור מקצוע לפי תאריכים? עד שיום אחד הבאתי לה תאריך לידה של אחת החברות הכי טובות שלי שהיא לא מכירה ותשמעו, היא נתנה לה מפת אבחון אישיות לפי תאריך הלידה שלה והשעה והפלא ופלא, הכל בדיוק מעורר השתאות.

 

כזאת אני - מקצרת תהליכים

"תסבירי לי", ביקשתי ממנה ודיאנה הסבירה לי שלא מדובר בכישוף, אלא בתורה שלמה וכמו שרופא לומד רפואה ויש לו כללים וחוקים, גם לעולם התאריכים יש חוקים וכללים משלו.

 

לתאריך הלידה של ילדנו, כמו גם לשם שניתן לו, יש השפעה על אופיו ואפילו על הנטיות הבריאותיות שלו. על פי הנומרולוגיה לכל ספרה יש משמעות וניתן לחשב את הספרות ומשם לבנות מפה שלמה של כל אדם. המדהים הוא שדיאנה, אמא לשלושה ילדים, לא תמיד ספרה וחיברה וחיסרה תאריכים. היא עברה דיכאון אחרי לידתה השלישית וזה מה שהוביל אותה למצוא את היעוד שלה בחיים.

  

הבאתי לה את תאריך הלידה שלי וכלל לא התפלאתי מהניתוח שלה. הרי אני חיה עם עצמי כבר עשרות שנים. לפי התאריך שלי, אני אישה של מקרו לא שמה לב לפרטים הקטנים ולא תמיד מייחסת אליהם חשיבות כפי שהם צריכים להיות, מה שמסביר את עוגת יום ההולדת הענקית שרציתי להגיש לכולם בבת אחת. לקצר תהליכים.

 

אבל זה לא אומר שלעולם ועד אתנהג כך. דיאנה מנחמת אותי, שאם אדע בדיוק את נקודות התורפה, אוכל לתקן אותן לשמחת כולם. העיקר שהילדים שלי ישמחו בחמש עוגות. כמובן שמיד נכנסתי למטבח להתחיל לאפות.

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סופרת ועיתונאית, נשואה פלוס אחד עשר, מחברת הספר "אמא. קום" והספר החדש: "חיפשתי אותך" ומעבירה הרצאות בנושא "אמהות-קריירה ומה שביניהם". לאתר הבית של מלי גרין.