פיט קווינס: נכנסים לכושר
עם מלכות היופי של ישראל

חולמים על רגליים חטובות ובטן שטוחה כמו של מלכות היופי שלנו? גם אנחנו. על מנת להפוך את החלום למציאות, נצמדנו לבנות המהממות שלנו לשעת כושר אינטנסיבית

איתי א. גורביץ

|

08.11.15 | 10:55

מלכות הפיטנס. מימין לשמאל: מור ממן, ילנה ראלף, שני חזן, אירה דולפין, אביגל אלפטוב ומעיין קרן (צילום: אבישג שאר-ישוב )
מלכות הפיטנס. מימין לשמאל: מור ממן, ילנה ראלף, שני חזן, אירה דולפין, אביגל אלפטוב ומעיין קרן (צילום: אבישג שאר-ישוב )
על החיבה לאימוני הכושר אפשר להתווכח. על תרומתם לגוף בריא ומחוטב כולנו, כנראה, נסכים. לכן, לא היה לנו קשה לנדב את מלכות היופי שלנו לטובת סדרת אימונים שתועדה עבור עמוד האינסטגרם שלנו, בפיקוחה של אירה דולפין - מאמנת כושר אישית ובעלת הסטודיו לאימוני כושר בתל אביב ה- PINKROOM, המתמחה באימון פונקציונאלי משולב, עם דגש על TRX.

 

"שיטת האימון המשולב, לפיה אני מאמנת, עובדת על עיצוב וחיטוב הגוף ומותאמת במיוחד לנשים מכל הגילאים ומכל רמות הכושר. התאמתי אותה במיוחד לדוגמניות, כמו שני חזן, למשל, המעוניינות לחטב אזורים מאוד מסוימים, כמו ירכיים, ישבן ובטן", היא מסבירה. "כל אימון אורך כשעה, פעמיים-שלוש בשבוע, כמעט ללא הפסקות, בצורה מאוד אינטנסיבית תוך שמירה על דופק מאוד מהיר. התוצאה – חיטוב ועיצוב הגוף במקביל לשריפת שומנים וקלוריות.

 

"לצד רצועות ה- TRX משולבים באימון אביזרים נוספים, ביניהם בוסו (Bosu), דלגיות, ארגזים ומשקולות הנפה שונות. פעם בשבוע בימי ראשון אני מוציאה את כולן לריצה קבוצתית על הטיילת. חשוב לגוון".

 

בזמן שהבנות הזיעו מול מצלמת הוידאו שלנו (את התוצאה הסופית והמחטבת תוכלו, כאמור, לראות מדי שבוע בחשבון האינסטגרם המלכותי), חקרנו את הרגלי הכושר שלהן.

 

אין אימון בלי סלפי (צילום: אבישג שאר-ישוב )
  אין אימון בלי סלפי(צילום: אבישג שאר-ישוב )

   

  מעיין קרן, מלכת היופי לשנת 2015

   

  להתאמן: אהבה או חובה? "ברור שאהבה, אבל יש פה גם את החובה שלי כדוגמנית. כשנכנסים לשגרת האימונים, היא הופכת להתמכרות. אבל התמכרות חיובית וכייפית, גם לתהליך וגם לתוצאה".

   

  הפעם הראשונה שלי: "בגיל 15 שקלתי 15 קילו יותר ממה שאני אמורה. התחלתי להתאמן לבד, בלי מכוני כושר. ריצות למרחקים ארוכים, כפיפות בטן ועוד כל מיני תרגילים לחיטוב וחיזוק השרירים. אני עובדת בעיקר בבית ובחוץ, אבל בלי משקולות".

   

  תכנית האימונים: "אין לי איזושהי תכנית מסודרת עם פיקוח".

    

  הכי אהוב עליי: "ריצות וכפיפות בטן. אני נהנית לרוץ, זה מנתק אותי מהכל ומנקה את הראש. וגם כפיפות בטן הן הנאה גדולה".

   

  הכי שנוא עליי: "סקוואטים. לא אוהבת את זה".

   

  אביגיל אלפטוב, נערת ישראל לשנת 2015

   

  להתאמן: אהבה או חובה? "מתוך אהבה והנאה בלבד. זה חלק ממני ומשגרת החיים שלי".

   

  הפעם הראשונה שלי: "אני מתאמנת מאז אני זוכרת את עצמי. עוד כשהייתי ילדה ממש קטנה התחלתי לרקוד, ואז התווספו סייף, חדר כושר ותרגילים לחיטוב".

   

  תכנית האימונים: "אין לי משהו קבוע. שילוב וערבוב של הכל מהכל".

   

  תדירות: "חדר כושר – שלוש פעמים בשבוע. סייף – חמישה ימים בשבוע. ובנוסף לכך, תרגילי חיטוב אצל אמא שלי. יש ימים שאני מתחילה בארבע אחר הצהריים במכון כושר, משם ממשיכה לאימון סייף שמתחיל ב-17:00 ומיד אחריו לתרגילי חיטוב שמתחילים ב- 20:30".

   

  הכי אהוב עליי: "תרגילי בטן. אני מאוהבת בהרגשה שאחרי, כשהבטן שטוחה ומתוחה".

   

  הכי שנוא עליי: "תרגילי רגליים. הם נורא קשים. אבל הכי שנוא עליי זה ריצה. אני רצה שני קילומטר בכל אימון כי אני חייבת, אך לא יותר מזה. זה משעמם אותי ולא מבינה למה זה תורם לי. אופניים, שחייה ועוד הרבה דברים גורמים לי הנאה. ריצה – סופרת שניות עד הסוף".  

   

  מור ממן, מלכת היופי לשנת 2014

   

  להתאמן: אהבה או חובה? "קודם כל זו חובה, חובה, חובה. אבל יש בזה גם הרבה הנאה. עם הזמן למדתי ליהנות מזה, מהתחושה של להיות גמורה אחרי האימון ונקייה, מתוחה ומלאת אנרגיות אחרי המקלחת".

   

  הפעם הראשונה שלי: "בגיל 12, כשהחלטתי להוריד במשקל, התחלתי לשמור על תזונה נכונה ולהתאמן. אז התחלתי להכיר תרגילים שונים ולמה הם מיועדים".

   

  תכנית האימונים: "אני עובדת עם מאמן כושר אישי. יש לי משמעת עצמית, אני יכולה גם לבד, אבל אצל מאמן כושר זה אחרת – לא מבזבזים את הזמן על דברים שלא קשורים לאימון, עושים דברים בדרך הכי נכונה, וגם כשאני רוצה לוותר לעצמי, יש מישהו שלא מאפשר לי. התכנית משתנה מאימון לאימון, בהתאם לרצונות שלי. הוא שואל אותי על מה שאני רוצה לשים דגש – לפעמים על בטן, לפעמים על ישבן ולפעמים רגליים, ואז מתמקדים יותר באזור מסוים בגוף".

   

  תדירות: "שלוש פעמים בשבוע".

   

  הכי אהוב עליי: "סקוואטים – הכי מציק, לא נוח, מאוד מעייף ומעצבן. כשאני מתחילה, אני מחכה לסיום. אבל מדובר בתרגיל הכי יעיל ובגלל זה אני מאוד אוהבת אותו".

   

  הכי שנוא עליי: "קפיצות על חבל. זה פשוט גומר אותי. בכל פעם שמאמן שלי מגיע לתרגיל הזה, אני מתחננת שנדלג ונעבור לתרגיל אחר. אבל הוא לא מוותר לי".

   

  ילנה ראלף, מלכת היופי לשנת 2005

   

  להתאמן: אהבה או חובה? "אך ורק מתוך הנאה. מתוך חובה אני לא עושה שום דבר שקשור לכושר גופני. אני לא מאלה שמכריחים את עצמם לצאת לאימון. הולכת בכיף בכל פעם מחדש, כולל בתקופת ההיריון. שחיתי עד חודש תשיעי ואני ממליצה לכל הנשים בהיריון להמשיך לעסוק בפעילות ספורטיבית, זה מאוד בריא".

   

  הפעם הראשונה שלי: "ספורט מהווה חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. גדלתי לצד אבא ספורטאי, כדורסלן מקצועי שזכה פעם באליפות אוקראינה. הוא משחק טניס, שוחה, מתאמן, והרגיל אותי לעסוק במשהו מגיל אפס. נראה לי שהתחלתי לשחות לפני שלמדתי ללכת".

   

  תכנית האימונים: "כל מה שקשור לאימון אקטיבי, כמו זומבה, אירובי, שחייה – דברים שיש בהם דינמיקה. יוגה, למשל, לא בשבילי. אולי מתישהו בחיים אצליח ליהנות מזה, אבל בינתיים אני מוצאת את זה מאוד משעמם".

   

  תדירות: "משתדלת שלוש פעמים בשבוע. לפעמים אני לא מצליחה ומקדישה רק יומיים, אבל שבוע לאחר מכן אני מפצה את עצמי בארבעה ימים".

   

  הכי אהוב עליי: "הליכון! אני מסוגלת ללכת שעה, להתנתק מהדברים היומיומיים ולחשוב על דברים גדולים ומשמעותיים תוך כדי".

   

  הכי שנוא עליי: "לא סובלת סקוואטים. יש לי בעיה בברכיים בגללה אני נמנעת מהתרגיל הזה וכנראה גם איזו בעיה נפשית שעוצרת אותי. בכל פעם שמישהו מציע לי לעשות את התרגיל הזה, אני מודיעה שאנחנו עוברים לתרגיל הבא".

   

   

  • רוצה להיות מלכות היופי הבאה של ישראל? מכירים את הבחורה הכי יפה בארץ? המיונים לתחרות מלכות היופי 2016 החלו! לחצו כאן להרשמה 

   

  מור ממן באחד מהתרגילים האהובים עליה (צילום: אבישג שאר-ישוב )
   מור ממן באחד מהתרגילים האהובים עליה(צילום: אבישג שאר-ישוב )

    

   אלה משקולות או שאת סתם שמחה לראות אותנו? שני חזן (צילום: אבישג שאר-ישוב )
    אלה משקולות או שאת סתם שמחה לראות אותנו? שני חזן(צילום: אבישג שאר-ישוב )

     

    לא מוותרת על אימונים שבועיים. ילנה ראלף והמאמנת אירה דולפין (צילום: אבישג שאר-ישוב )
     לא מוותרת על אימונים שבועיים. ילנה ראלף והמאמנת אירה דולפין(צילום: אבישג שאר-ישוב )

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד