רגע לפני "צעדת המיליון" הצפויה במוצאי השבת הקרובה, מבטיחים מאות אזרחים להרכיב שרשרת אנושית מסביב לתחנה המרכזית החדשה בתל אביב. האירוע, שיתרחש ביום חמישי הקרוב (1.9) החל מהשעה 8 בערב, לא רק בא למחות על תחנת האוטובוסים הגדולה בעולם -- שהפכה לאחד מהפרויקטים הכושלים בעולם -- אלא גם על הזנחת האזור, מפגעי הרעש והזיהום שנובעים ממנה. המשתתפים ידרשו להקים באזור מרכזי גמילה, גינות ציבוריות וכך הלאה והלאה.


התחנה המרכזית החדשה, שתכנונה החל כבר בשנות ה-60 של המאה שעברה, הפכה מהר מאוד לפרויקט שנוי במחלוקת. את הפרויקט, שתיכנן במקור רם כרמי (אדריכלים אחרים השלימו אותו), מנסים להציל מפעם לפעם ללא הצלחה. את שכונות נוה שאנן ושפירא, שבהן הוא נמצא, הוא כבר הרג.

חלק מפעולות המחאה


מארגני המחאה מקווים שמקבלי ההחלטות יבינו, בסופו של דבר, כי יש להתייחס באופן שווה לצפונה ולדרומה של העיר. לירון ביאזי, חברת מטה תושבי שכונות הדרום, מספרת כי האירוע מתקיים כחלק מסדרה של פעולות מחאה ובראשן מאהלי המחאה בגינת לוינסקי ובשכונת פלורנטין. "הדרישה שלנו היא לחלקות משאבים הוגנת בתל אביב, כשאת התחנה המרכזית אנחנו רואים כסמל ואם כל המפגעים בעיר", היא טוענת.


חלומם של המארגנים הוא לראות את התחנה המרכזית נהרסת, ובכך להיפטר מנרקומנים, מזונות ומשאר שכנים לא סימפטיים שהופכים את חייהם של השכנים לבלתי נסבלים. צריך להזכיר כי רוב שטחי התחנה אינם פעילים, ומצבה המוזנח והירוד פוגע בכל אזרחי המדינה שנאלצים לעבור בה בדרכם לרחבי העיר והארץ.

כמה אנשים צריך כדי ליצור שרשרת אנושית מסביב לתחנה? המארגנים חישבו והגיעו ל-908 משתתפים, שאם יחזיקו ידיים ישלימו את המעגל. המארגנים קוראים לציבור הרחב להצטרף לשרשרת ולהרחיב את השורות, כדי להרחיב את המחאה.

פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק של המחאה