פוליטיקאים רגילים להבטיח, אך המציאות מציגה תמונה אחרת. בכנס "ערים מבטיחות ומקיימות" שיתקיים במתחם המדיטק בחולון מחר (יום חמישי, 7 באפריל), ידונו ראשי עיריות ונציגיהם הבכירים בנושא בוער: הבטחות ומציאות בכל מה שנוגע לקידום הקיימות בערים בישראל. במסגרת הפאנל, יציגו בפני הקהל נבחרי הציבור של חולון, ראשון לציון, אשדוד, אשקלון, עומר, ירושלים ותל אביב את עתיד יישוביהם.

הכנס יארח לצד מתכננים, יזמים ואנשי מחקר גם כמה אדריכלים בכירים ומשפיעים מאירופה. בין האורחים הבולטים: האדריכל פרידריך פון בוריס, האחראי לפיתוחה של אסטרטגיה ארוכת טווח ליצירת שטחים ציבוריים בברלין ובפרנקפורט; והאדריכל ג'קוב לנגה, השותף באחד ממשרדי האדריכלים החשובים בעולם, BIG, השוכן בדנמרק.

"הרעיון הוא לנסות ולהבין את המורכבות והאפשרויות האדירות הטמונות בעיר", מסביר המעצב יואל אנגל, המשמש כיועץ אקדמי לכנס, את הרעיון העומד בבסיסו. לדבריו, "רוב התושבים בעולם, כולל ישראל, עברו בעשורים האחרונים להתגורר בערים והמגמה הזו מתחזקת. לכן, העיסוק בדיון כיצד לשפר את החיים העירוניים הוא כל כך מרכזי". האירוע, שמקיים מוזיאון העיצוב חולון בתמיכת המשרד להגנת הסביבה ועיריית חולון, מהווה הזדמנות להיחשף לרעיונות, כוונות ופרויקטים שעל חלקם אפשר רק לחלום, ובחלקם - אם הבטחות הפוליטיקאים אכן יהיו בנות מימוש – ניתן יהיה גם לבקר ולחוות.

האירוע יתקיים באולם המדיטק, הסמוך למוזיאון העיצוב חולון, רח' גולדה מאיר 6. מחיר כרטיס: 130 שקלים; לסטודנטים: 90 שקלים. כרטיסים ניתן לרכוש בקופות המדיטק 03-5021552. פרטים נוספים באתר המוזיאון.