"החיבור עם בני הבית היה מיידי. עד היום אני מלווה את המשפחה בכל החלטה עיצובית בבית”, מספרת המעצבת שירלי דן.  “כשקיבלתי את הבית בהיותו שלד בלבד, היה לי חשוב להבין את הצרכים של בני המשפחה, לתת לכל אחד מהם מענה, ביחד ולחוד. הכנסתי הרבה נשמה וחשיבה לחלל המשותף, עם הרבה מרחב ופינות חמד מעוצבות, והגינה תמיד נמצאת ברקע, משתקפת מכל מקום ועושה הרבה שמח לכל אחד מהם”.

 

עוד מוסיפה דן, “התפקיד שלי הוא למצוא את האיזון בין הדרישות של בני הבית לצרכים הפונקציונליים, כמובן תוך שימת דגש רבה לפן העיצובי. כל חלל וחלל זכה להתייחסות ועוצב כך שיהיה חיבור אישי עם בעל החדר – הילדים וההורים כאחד. בתוך כך הילדה שהיא נסיכה בפני עצמה זכתה לחדר נסיכותי במיוחד, וההורים האלגנטיים נהנים מחדר שינה מלכותי וקלאסי בכיכובו של הצבע הלבן”.

 

זוג עם ארבעה ילדים בנו על מגרש בן 650 מ”ר במושב בשרון. הלקוחות הגיעו לאדריכלית שירלי דן כשהכל היה עוד במצב של שלד. הבית פתוח לגינה עם אופן ספייס הכולל מטבח, פינת אוכל וסלון הפתוחים לגינה מכל מקום. החנייה מקורה ויש כניסה צדדית עם מזווה למטבח. במטבח יש דלת נסתרת שהיא בעצם כניסה למזווה ולחנייה.

 

הבית מעוצב בסגנון טוסקני. כל התכנון והעיצוב שלו מספקים תחושה של בית קיט עם שימוש בחומרים טבעיים, והגינה היא חלק בלתי נפרד מהבית. חלונות גדולים מאוד מכניסים את האור לבית. הצבעוניות בהירה ורכה והלבן שולט כמעט בכל חלל. בעלת הבית מאוד קלאסית ואלגנטית, כך שהוא מתאים כמו כפפה ליד לאופי ולאישיות שלה.

 

הקומה התחתונה

הכניסה לבית: מרשימה מאוד עם דלת לבנה גדולה בשילוב זכוכית סבתא וקיר בריקים מסביב, מה שיוצר פתיחות. כשנכנסים לבית מתגלה אופן ספייס עם חלל אחד פתוח והרמוני. היתרון הגדול הוא שכל החללים המשפחתיים פונים לגינה. ריצוף הפנים ממשיך לגינה ויוצר תחושה של הרמוניות והמשכיות.

 

המטבח: מכיל אי גדול מאוד ופתוח, מרכז ולב הבית, ביומיום יושבי הבית “חיים” על האי הזה. המטבח עם אלמנטים טוסקניים – מקרר עתיק בהזמנה מיוחדת, קולט אדים, תנור עומד וגוף תאורה מפליז עתיק.

 

שירותי האורחים: מעוצבים מאוד וממשיכים את סגנון הכולל של הבית עם קיר בריקים לבן וטפט עם שנדליר לבן.

 

פינת האוכל: גם היא כמובן לבנה ופתוחה למטבח ולסלון. השתמשנו בשולחן קיים וצבענו בלבן. הוספנו שנדליר בהזמנה מיוחדת שהשתלב עם תאורת המטבח.

 

הסלון: הקיר של הסלון, עם בריקים מפירוק, מתחיל בסלון וממשיך למעלה. זהו קיר דומיננטי מאוד בחלל. בסלון עצמו מיקמנו קמין ופלזמה מודרנית. שטיח טלאים נבחר להשלמת המראה שמשתלב עם רצפת האבן והריהוט (צמר שטיחים יפים). ספת קפיטונאז’ בודדת מוצבת לצד ספה לבנה על במת עץ אלון עם שפע כריות. שולחן אירוח עשוי עץ אלון מכניס חמימות ושובר מעט את הלבן. החלל הרמוני וחמים מאוד.

 

 

 חלל הרחצה בסוויטת ההורים (צילום: שי אדם)
חלל הרחצה בסוויטת ההורים (צילום: שי אדם)

 

הקומה השנייה:

המעקה הלבן הוא חלק מהמדרגות כדי להמשיך את הסגנון של הבית. בעת העלייה מגיעים למבואת הקומה השנייה, שם נפגשים עם סוג של גשר/הפרדה בין סוויטת ההורים לחדרי הילדים. כל הקומה העליונה מחופה בפרקט לבן ובקורות ענקיות של גג לבן. הקורות חשופות כדי ליצור מראה עיצובי מתוחכם לקבלת אווירה ותחושת גובה.

 

סוויטת ההורים: מורכבת מוויטרינות שיוצאות למרפסת קטנה הצופה לגינה ולבריכה. קיר בריקים לבן ממוקם בגב המיטה. המיטה עצמה מלכותית ומתאימה לגובה החלל עם מצעים ושמות שנרקמו עליהם. הארון מתפרס לאורך כל החדר, על פניו נראה כמו קיר מהחדר עם עמדת טלוויזיה נסתרת בתוכו. אמבטיית ההורים עשויה מחיפויי אבן בהזמנה מיוחדת, והטוש זוגי ורחב ידיים עם ספסלים.

 

חדרי הילדים: יש שני חדרי ילדים עם אמבטיה מרכזית וסוויטה לבת עם מקלחת נפרדת. הסוויטה הנסיכותית עם שם חרוט על המיטה ורקום על המצעים ויש בה מיטת אפיריון מרכזית. ילד רביעי נהנה מיחידה נפרדת במרתף עם מקלחת אישית.

 

סביבת הגינה: הגינה מושקעת מאוד וממשיכה את הבית באמצעות הריצוף. יש בה מטבחון חיצוני עם בר ישיבה. כמו כן הבריכה דומיננטית בחלל החוץ והפנים גם יחד. פרגולת עץ גושני מולבן עם עמודי בריקים מפירוקים משלימים את הסגנון של הבית.

 

 

החדר של הילדה  בצבעוניות קלאסית שמשלבת גוני לבן, ורוד וסגול (צילום: שי אדם)
החדר של הילדה בצבעוניות קלאסית שמשלבת גוני לבן, ורוד וסגול (צילום: שי אדם)