שקית נשיאה למתנה מקופסת קורנפלקס

גוזרים את הפתח העליון של קופסת קורנפלקס ריקה, עוטפים אותה בנייר מגזין צבעוני או נייר עיתון קומיקס. יוצרים, בעזרת מחורר, שני חורים בחלק העליון של כל אחת מדפנות הקופסה. בוחרים סרט בד או חבל, גוזרים במידה הרצויה, משחילים קצה לאחד החורים ועושים קשר פנימי, כך גם עם הקצה השני ובצדה השני של השקית. ‭

 

מעמד לסכו"ם מקוביות לגו

בונים מקוביות ה"לגו" 9 או 12 מגדלים בגובה של כ־12 ס"מ. מדביקים את המגדלים אחד לשני בעזרת דבק חם, ויוצרים תיבה בעלת ארבעה קירות. מניחים את התיבה על קרטון ביצוע ומשרטטים מסביבה את היקף הבסיס. חותכים בעזרת סכין חיתוך את הריבוע שנוצר ומדביקים אותו בעזרת דבק חם לחלק התחתון של התיבה.  

  (צילום: אירית זילברמן)

 

אחסון סלילי חבלים בבקבוק פלסטיק

חותכים לשניים בקבוק של שתייה קלה (ליטר וחצי).‬ מכניסים את סליל החבל לבסיס הבקבוק, וחותכים את הדפנות כסנטימטר מעל גובה הסליל. מצרפים את החלק העליון של הבקבוק (משחילים לפייה את קצה החוט) ומלבישים אותו בתוך בסיס הבקבוק.

 

  (צילום: אירית זילברמן)

  

מלחייה ופלפלייה אישיות  מלהבונים

בסיס המתכת של נרות שטוחים (להבונים) יכולים לשמש להגשת מלח ופלפל. מוציאים את הנר, ממלאים מעט מלח או פלפל גרוס ומניחים ליד כל סועד. ‭

 

  (צילום: אירית זילברמן)

 

 

פלטה של צבעים  מכוסות חד פעמיות

כוסות חד פעמיות יכולות לשמש כמכלים לצבעי גואש. מדביקים אותם בעזרת דבק חם על גבי קרטון ביצוע או חתיכת ארגז קרטון, ממלאים כל כוסית בצבע אחר ומאפשרים לילדים לצייר וגם ללכלך.

 

  (צילום: אירית זילברמן)

 

 

משחק איקס עיגול מקופסת קרטון

גוזרים את חלקה התחתון של קופסת קרטון (כזו שאפשר למצוא בכל חנות או מרכול‭(‬. מסמנים בטוש שחור ובעזרת סרגל שני פסים לאורך ושניים לרוחב במרווחים של 5 ס"מ אחד מהשני.

להכנת החיילים: חותכים, בעזרת סכין חיתוך, תשעה ריבועים בגודל 4 על 4 ס"מ - על חמישה מסמנים איקס ועל ארבעת הנותרים מסמנים עיגול.

 

  (צילום: אירית זילברמן)

 

 

אגרטל פרחים  מבקבוקוני פסלטיק

שוטפים היטב ארבעה בקבוקי "אקטימל" שהתרוקנו, ומדביקים אותם אחד לשני בעזרת דבק חם. קושרים מסביב סרט בד, ממלאים במים ומניחים בתוכם את הפרחים.

 

  (צילום: אירית זילברמן)