1. לתלתלים מוגדרים ורכים: חממי כוס חלב עד סף רתיחה, הניחי לחלב להתקרר וערבבי עם חצי כוס מים. הכניסי את התערובת למכל התזה ריק ורססי על השיער. המתיני חצי שעה וחפפי כרגיל.

 

2. משתמשת בשלל חומרי עיצוב? פעם בשבוע, חפפי את השיער בשמפו נגד קשקשים (גם אם אין לך קשקשים). השמפו יסיר ביעילות את חומרי העיצוב שהצטברו על השיער.

 

3. מרגישה שניסית את כל חומרי העיצוב ביקום ושום דבר לא תפס? נסי חומרים המיועדים לשיער חלק. אלה בדרך־כלל קלילים יותר, ולא פוגעים בקופצנות של התלתלים.

 

4. שימי במכל התזה ריק כוס מים ומעט מוס לשיער. כשהתלתלים שלך מתעייפים, שקשקי את המכל והתיזי על השיער. לסיום, כווצי את התלתלים בכפות הידיים.

 

5. בהמשך לסעיף הקודם: שמרי על השיער גם כשאת מעמיסה את התיק שלך על הגב או על הכתף. העבירי את השיער קדימה ולאחר מכן שחררי אותו מעל רצועת התיק, כדי למנוע שבירה של השיער ופגיעה במבנה התלתלים.

 

6. אל תשתמשי בשמפו! תכשירי השמפו מסירים מהשיער את הלחות ואת השמנים הטבעיים שלו. אם שערך יבש, הימנעי משימוש בשמפו או השתמשי בשמפו טבעי, עדין ונטול מלחים.

 

7. חופפת? בסיום החפיפה מרחי על השיער מעט מרכך או מסיכה, עסי אותם לתוך התלתלים ואל תשטפי עד לחפיפה הבאה.

 

8. חפפי את השיער בתדירות נמוכה ככל האפשר, ובין לבין השתמשי בשמפו יבש. שמפו יבש סופח עודפי שומן, מרענן את מראה השיער ומוסיף לו ריח נעים.

 

9. הסתפרי על יבש (ואם הספר שלך לא מסכים, חפשי אחד שיודע!). כשהשיער המתולתל מתייבש הוא מתקצר, והטקסטורה שלו משתנה. כשמספרים אותו כשהוא במצבו הטבעי, מצמצמים את הסיכויים לתקלות.

 

10. התלתלים שלך נראים במיטבם? אל תגעי בהם! בלוטות הזיעה שבכפות הידיים גורמות לפתיחת התלתלים, להתנפחות ול"פריז".

 

>>> חבבו את "לאשה" בפייסבוק

 

>>> חפשו אותנו באינסטגרם: LAISHAMAG צפו בתמונות מאחורי הקלעים של הפקת הגיליון החדש, וקבלו הצצה לגיליונות הבאים

 

>>> חדש וכייפי: כל מה שישפר את סגנון החיים שלך - באפליקציה החדשה של "לאשה"

 

11. אוספת את השיער? איסוף בגומייה יפתח את התלתלים ויהרוס אותם. השקיעי עוד דקה או שתיים ואספי בסיכות סבתא, וכשתפזרי, התלתלים יחזרו לעצמם.

 

12. התלתלים שלך "התחשמלו"? עברי על הרעמה עם נייר ריחני המיועד למייבש הכביסה. הנייר יצמצם את החשמל הסטטי וכבונוס יוסיף ריח נעים.

 

13. אחרי החפיפה, במקום לייבש את השיער במגבת רגילה, השתמשי במגבת נייר. הטקסטורה המחוספסת של המגבת הרגילה פותחת את התלתלים.

 

14. לבעלות תקציב: בסיום החפיפה, שטפי את השיער במים מינרליים. יש הטוענות שזה עושה פלאים.

 

15. בסיום החפיפה, שטפי את השיער במים קרים. המים הקרים סוגרים את קשקשי השערה וכך התלתלים מוגדרים יותר, עם פחות פריז ויותר ברק.

 

16. בלילה, כסי את הכרית שלך בציפית מסאטן. הטקסטורה החלקה של הבד שומרת על צורתם של התלתלים, ויש הטוענות שהיא גם מצמצמת קמטים בעור הפנים!

 

17. לפני אימון כושר, מרחי קרם לחות ריחני על התלתלים ואספי את השיער (בהתאם להמלצה בסעיף הקודם). החום שגופך מפיץ במהלך האימון יעצים את האפקט המזין והמרכך של הקרם, וכשתפזרי את השיער תוכלי ליהנות מהתוצאות.

 

18. עישון, צריכת יתר של קפאין ואלכוהול וכן טיפולים כימיים (כמו צביעה), מייבשים את הגוף ואת השיער ועלולים ליצור או להחמיר את הפריז. ההמלצה: להימנע!

 

19. אם שערך דק מאוד, נסי לעטוף את השיער ברשת כשאת מתקלחת. המים יחדרו לשיער דרך הרשת וינקו אותו מבלי למשוך אותו למטה ולהכביד עליו.

 

20. מרככים המכילים מרכיבי סיליקון יוצרים מעטפת על השערה, מצטברים עליה ואוטמים אותה. חפשי תכשירי ריכוך (וגם תכשירי עיצוב) שלא מכילים מרכיבי סיליקון, אותם תוכלי לזהות ברשימת המרכיבים לפי הסיומת cone ,conol או xane.