11 שנה מאז פתח את חנות הדגל שלו ברחוב דיזנגוף, תחילה תחת השם "יוסף ואחיו", ובהמשך רק תחת שם המותג "יוסף", מעצב האופנה המוערך יוסף פרץ עוזב את דיזנגוף ועובר לשוק הפשפשים, שם גם רכש לאחרונה דירה.

 

לכאורה מדובר במעבר שאינו חורג מגדר הרגיל – מעצבי אופנה רבים נטשו בשנים האחרונות את זירת רחוב דיזנגוף, לטובת לוקיישנים מעודכנים יותר, ואולי גם זולים יותר, אלא שהשבוע נודע ל-Xnet כי במקרה של פרץ לא מדובר בשינוי של לוקיישן בלבד, אלא במהפך של ממש, שכן בחלל החדש ייחשף פרץ כמעצב רהיטים.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

הרומן של פרץ עם רהיטים החל כבר לפני שלוש שנים, עם פתיחת סטודיו רחב ידיים (250 מ"ר) ביפו, שם השתעשע גם בעיצוב רהיטים, במקביל למלאכתו כמעצב אופנה, אך בשלב זה פריטי הריהוט שעיצב לא התגבשו לכדי קולקציה מסחרית בעלת נפח. לאחר תקופה קצרה נסגר הסטודיו, ופרץ חזר לעבוד בסטודיו השוכן מאחורי החנות שלו בדיזנגוף.

 

 

בקרוב יציג בגדי קוטור בלבד. קולקציית אביב-קיץ 2014 של יוסף (צילום: דביר כחלון)
בקרוב יציג בגדי קוטור בלבד. קולקציית אביב-קיץ 2014 של יוסף (צילום: דביר כחלון)

 

 

בראיון ל-Xnet לפני כשנה סיפר פרץ על המעבר: "הרעיון היה שהכלות וההזמנות האישיות יהיו שם, והחנות בדיזנגוף תמשיך לפעול. חתמנו חוזה לחמש שנים, אבל לאחר שנה וחצי שהייתי שם, כל מה שפחדתי ממנו התגשם: הלקוחות לא רצו לבוא ליפו. זה פגע לי בעיצוב, כי כל היום הייתי במוניות על קו דיזנגוף-יפו, אז הייתי צריך לקחת החלטה: או שמנתקים את דיזנגוף, או שמוותרים על יפו. החלטנו להישאר בדיזנגוף".

 

בראיון מוקדם יותר שקיימנו עם פרץ כשהתארחנו בביתו לפני כשלוש שנים, שאלנו אותו האם יש קשר בין סגנון העיצוב שלו באופנה לסגנון העיצוב של הבית שלו, ותשובתו היתה: "ממש לא. בית זה בית, אופנה זה אופנה. בבית שלי אני רוצה לעצמי תחושה אחרת, להיכנס אליו ולהתנתק. לכן אני גם מאוד משתדל לא לעבוד מהבית".

 

ממשרדו של יוסף פרץ נמסר בתגובה: "לאחר 15 שנים מעולות בתחום האופנה ברחוב דיזנגוף, יוסף פונה לתחום נוסף של עיצוב פנים, הכולל עיצוב קולקציית רהיטים ייחודית, ויפתח בתחילת ספטמבר בחלל היסטרי ברחוב יהודה מרגוזה 28 (בבניין לשימור) את 'בית יוסף ויעקוב', שיציג קולקציית ביגוד של קוטור בלבד, וכן אמנות לצד קולקציית רהיטים. מדובר בחלל קונספט ייחודי. יש לציין כי לראשונה מציג יוסף קולקציית רהיטים בעיצובו, כך שהטקסטיל של הריהוט יהיה טקסטיל ייחודי של יוסף, וכך גם הטפטים, הכורסאות וגופי התאורה – כולם בעיצובו".