בואו נתחיל מהסוף: התשובה לשאלה שבכותרת היא ״כן״. אחרי 27 שנה יחד (הזוג יחד מאז שעלתה הסדרה לאוויר, ב-1989), הומר ומארג׳ סימפסון, הזוג המצוייר הכי מציאותי על מסך הטלוויזיה שלנו, נפרדים.

 

על פי השמועות (אותן טרח להפיץ המפיק הראשי, אל ג׳ין, בראיון למגזין וראייטי), הפרידה תקרה כבר בפרק הראשון של העונה החדשה, שתחל ממש בקרוב. בפרק הראשון של העונה החדשה יגלה הומר שהוא לוקה במחלה נדירה הנקראת נרקולפסיה, מחלה אשר גורמת ללוקים בה להתקפי שינה בלתי נשלטים ובלתי רצוניים. זה, מסתבר, יהיה הקש שישבור את גבה של מארג׳, ואחרי 27 שנה השניים יחליטו שאין מנוס מלהיפרד.

 

או שלא.

 

כי מאז שחשף ג׳ין מה זומם הצוות בעונה הזו אמריקה צהובה מזעם. יותר ממיליון משתמשים צייצו בטוויטר וביקשו מג׳ין שישקלו שנית את החלטתם. אחרי הכל, אם מארג׳ סובלת את הומר והאופי המחורבן שלו כבר שלושים שנה, מה הם כמה התקפי שינה קטנים ובלתי נשלטים?

 

המעריצים, מסתבר, לוקחים את העניין ממש קשה. בכמה ציוצים נבחרים שאסף הדיילי טלגרף ״הודו״ צופי הסדרה לג׳ין על ש״רצח להם את הילדות״ ו״גרם להם להפסיק להאמין באהבת אמת״. צופה קצת יותר מדי נלהבת אפילו צייצה שאם תגלה שהדבר אכן נכון היא לא תהסס לשלוח יד בנפשה, אך הציוץ, תודה לאל, ירד בינתיים מהאוויר.

 

וכשעוד ועוד ציוצים ממשיכים להיערם ובמגזין טי.וי גייד פרסמו אמש שאצל בכירי הסדרה יש ״פאניקה אמיתית״ משום שלא צפו את התקף הזעם הזה (ובעיקר לא את איומי המעריצים שיפסיקו לצפות בסדרה), עושה רושם שאמריקה כולה מתגייסת כדי להשאיר את אחד הסמלים הבולטים של תעשיית הטלוויזיה והתרבות שלה ביחד. ואלא אם כן יקרה משהו יוצא דופן, לא נראה שיש להם סיכוי מי יודע כמה.

 

הרוקחת ששבתה את הומר

 

לא הרבה זוכרים זאת, אבל מארג׳ והומר כבר נפרדו פעם אחת. צופי הסדרה האדוקים ודאי זוכרים שהזוג כבר נפרד ואף התגרש בעונה השמינית, וחזר זה לזרועותיה של זו בסיום אותה עונה. צופי הסדרה האדוקים עוד יותר זוכרים שבעונה העשרים גילו הומר ומארג׳ שעקב כשל טכני הם לא נחשבים לנשואים בעקבות הגירושים ההם, והם התחתנו שוב, כך ששברון הלב הקולקטיבי הזה לא ממש ברור, היות ובסרט - שלא לומר בסדרה - הזו כבר היינו.

 

ובכל זאת, הלב האמריקאי נשבר. זה לא סוד שאמריקה, על שלל סמליה, חוטפת מכה אחרי מכה אחרי מכה בשנתיים האחרונות, ועושה רושם שפרידה של הזוג הצהוב היא מכה אחת יותר מדי.

 

ואולי לא הפרידה, אלא מה שעומד לבוא אחריה הוא מה ששובר את האמריקאים באמת: עוד באותו פרק יתאהב הומר עד מעל הראש ברוקחת שלו, בגילומה של לא אחרת מאשר כוכבת "בנות" לינה דנהאם, והשניים אמורים לפצוח ברומן סוער, ובסרט הזה באמת עוד לא היינו. גם שאר כוכבות הסדרה ״בנות״ אמורות להפציע בעונה הזו, וכמות הנאצות שדנהאם חוטפת מאז שנודע שהיא זו שהולכת לשבות את ליבו של הומר היא כמעט בלתי מתקבלת על הדעת.

 

צריך, כמובן, לקחת את הפרידה הזו בקונטקסט הנכון, משום שהשנה האחרונה שעברה על צופי הסדרה לא הייתה פשוטה. קודם הם איבדו את מרשה וואלאס (עדנה קרבפל) שהלכה לעולמה ודמותה ״הופרשה״ מהסדרה, ולפני כחודש גילו בתדהמה שהארי שירר, קולותיהם של נד פלנדרס, המנהל סקינר ומעל כולם - מר ברנס, לא ישוב לעונה נוספת מיוזמתו. וכאילו שכל זה לא מספיק, התגלה שבארט ״יירצח״ על ידי סיידסהאו בוב בפרק ההאלווין הקרוב, אבל בסדרה הבהירו שהוא יחזור בריא ושלם כבר בפרק שיבוא אחריו.

 

בעקבות שלל הפניות בטוויטר ניסה ג׳ין לצחוק עם מעריציו וכתב ״לא אמרתי שמארג׳ והומר נפרדים, אמרתי שהם גדולים יותר מישו!״ (באנגלית זה נשמע דומה), אבל הצופים לא שיתפו פעולה עם הבדיחה ודרשו הבהרות נוספות. כשג׳ין הבין שצחוק לא יעבוד כאן, הוא הבהיר שאמר שמארג׳ והומר יפרדו, אבל לא שהם מתגרשים. מעריצה אחת שאלה אותו האם יהיה מוכן להכחיש שהם מתגרשים. עד לרגע זה ג׳ין לא השיב לה.

 

קשה, כמובן, להאשים את כותבי הסימפסונס, שעם כניסתם לעונה ה-27 (כשהם חתומים לעוד עונה אחת לפחות) מחפשים רעיונות מתחת לשטיח ועל התקרה. הרי לא רק שזו לא הפרידה הראשונה של הזוג, זה אפילו לא יהיה הרומן הראשון של הומר. מיטיבי הלכת ודאי יזכרו שבעונה החמישית הלך הומר עם מינדי (בגילומה של מישל פייפר) לחדר מלון במטרה לבגוד במארג׳, אך התחרט ברגע האחרון וחזר לזרועות אשתו האהובה. האם הפעם הסוף יהיה שונה וקיצוני יותר, או ששוב הומר ייזכר שיש רק אישה אחת בעולם הזה שהוא אוהב, וחשוב מכך - רק אישה אחת בעולם הזו שיכולה לסבול אותו?

 

את התשובות לכל השאלות הבוערות יקבלו הצופים בעונה הקרובה, שתחל בסתיו. ורגע לפני שאתם ניגשים אל הטישו, ננחם אתכם שלא הכל אפור בעונה הזו: לפחות ספיידר פיג יעשה קאמבק. הקאמבק של הומר ומארג׳, לעומת זאת, נראה קצת מוטל בספק כרגע.