אתר האופנה Mode Video המתמחה בהפקת סרטוני וידיאו בזירת האופנה, פרסם השבוע את הלהיט התורן החדש, שהספיק בתוך שלושה ימים בלבד לגרוף למעלה ממיליון צפיות ביוטיוב.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

בסרטון החדש מוצגים השינויים באופנה במאה השנים האחרונות, החל ב-1915 ועד 2015, כשכל עשור תורגם למראה לבוש המשקף את התקופה, והכול בשתיים וחצי דקות. בדומה לסרטונים קודמים בז'אנר, שזכו להצלחה רבה ברשת, גם הפעם מתאפשרת ההתחקות אחר ההיסטוריה של התחום לאורך המאה ה-20 בזמן קצר.

 

 

  

 

ב-2011 פורסם סרטון וידיאו מקסים, מהראשונים מסוג זה, שסקר את ההיסטוריה של האופנה הלונדונית לאורך 100 שנים, מ-1911 ועד 2011, וזכה עד היום ללמעלה מ-8 מיליון צפיות ביוטיוב – מספר אסטרונומי ביחס לנושא המעניין מספר מצומצם של אנשים. הסרטון המצליח ביותר עד כה בסדרה המבקשת לצמצם לשתי דקות היסטוריה שלמה, שגרף עד היום קרוב ל-27 מיליון צפיות, הוא סרטון וידיאו של אתר האינטרנט Buzzfeed שפורסם לפני ארבעה חודשים. הסרטון מגולל בקצרה את ההיסטוריה ההפכפכה של מודל היופי הנשי ב-5,000 השנים האחרונות – ממבנה הגוף הגבעולי של ימי מצרים העתיקה (שנת 3150 לפנה"ס) ועד מודל היופי של העת האחרונה, עם גוף הזוכה לניתוחים ושיפוצים על בסיס קבוע.

 

  

 

 

הסרטון החדש מתמקד באופנה המערבית ובתמורות שחלו בה במהלך המאה ה-20: החל מלבוש האישה ב-1915, עשור לאחר השחרור מהמחוך, ועד למראה הצבעוני עם מעילי האוברסייז שהיו פופולאריים בשנות ה-50. שנות ה-70 מתורגמות בסרטון לאוברול ג'ינס, משקפי שמש גדולים וסרט פרחוני בשיער, כשאת שנות ה-80 תזהו על פי השיער הנפוח והמראה המצועצע של הדוגמנית.

 

את המראה שסוגר את הסרטון, המייצג את שנת 2015, מייחד דווקא צילום הסלפי שהדוגמנית עושה לעצמה, ולאו דווקא הבגדים שהיא לובשת - מכנסי ג'ינס קרועים, חולצה לבנה וז'קט עור שחור במראה אופנוענים. זה לא מפתיע, מכיוון שהחל משנות האלפיים תם עידן הטרנדים החזקים ומוגדרים לכל עשור. מעניין יהיה לראות כיצד ינתחו בעוד 100 שנה את האופן בו אנו מתלבשים היום.