ביום חמישי בערב התכנסו 220 איש, רובם אנשי הקהילה היהודית בלונדון על זרמיה השונים, במשרדי חברת הפיננסים BDO שבמרכז העיר למפגש שערך הרב בארי מרקוס עם מעצב האופנה ג'ון גליאנו. מאז פוטר המעצב הבריטי לפני ארבע שנים וארבעה חודשים מתפקידו כמנהל האמנותי של בית האופנה דיור, נמצא גליאנו בתהליך שיקום אישי בעזרתו של הרב מרקוס.

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

כזכור, גליאנו פוטר לאחר שתקף מילולית בני זוג בבית קפה פריזאי תוך שימוש באמירות אנטישמיות. בסרטון וידאו מאותו אירוע נראה גליאנו מקלל ואף אומר I Love Hitler. מאז הספיק המעצב לעבור גמילה מאלכוהול ומסמים, והחל בתהליך שיקום ארוך בעזרת חברים מתעשיית האופנה בראשות אנה ווינטור, שגם סייעה לו לקבל את תפקיד המנהל הקריאטיבי של בית האופנה מייזון מרג'יאלה, אליו נכנס באוקטובר האחרון.

 

 

 

 

"אני אלכוהוליסט. אני מכור", אמר גליאנו לקהל שהגיע להאזין לו. "אנחנו, האלכוהוליסטים המכורים, איננו אחראים למחלה שלנו – אבל זה לא תירוץ. אני לוקח אחריות מלאה על השיקום שלי ומכפר על מעשיי. היום אני מתנזר מאלכוהול לחלוטין".

 

גליאנו, שלפי עיתונאים שנכחו באולם נראה מפוחד מהמעמד, גולל את סיפור התמכרותו לאלכוהול ולמשככי כאבים, וכיצד עבודתו בדיור, בה נדרש להרכיב 32 קולקציות בשנה, הביאה אותו לאבדון. "אם הייתי ממשיך לעבוד בדיור, ככל הנראה הייתי היום אדם מת", אמר המעצב.

 

עוד סיפר גליאנו כי תהליך השיקום העניק לו פרספקטיבה חדשה על חייו, והיום הוא נמצא בדיאלוג תמידי עם אלוהים ומנהל אורח חיים רוחני. "היום מי שיושב במושב הנהג ומוביל אותי הוא אלוהים", אמר המעצב שגדל בבית קתולי בגיברלטר, ומאוחר יותר עבר ללונדון. "מה שהוביל אותי קודם בחיים היה רק אגו, היום זהו רצונו של אלוהים. אני מדבר עם אלוהים בכל יום".

 

 

"מה שהוביל אותי קודם בחיים היה רק אגו". גליאנו לפני השיקום
"מה שהוביל אותי קודם בחיים היה רק אגו". גליאנו לפני השיקום

 

 

לצדו בפאנל ישבו המעצבת הישראלית לשעבר רונית זילכה וקרולין בורשטיין היהודייה, בעלת מותג הקוסמטיקה Molton Brown ובתה של ג'ואן בורשטיין – בעלת הבוטיק המיתולוגי Brown's בלונדון, שהיתה בין הראשונות למכור את עיצוביו של גליאנו הצעיר בשנות ה-80. בורשטיין עצמה יצרה מיני-סערה באולם כאשר תיארה אנשים שחורים במילה "צבעוניים", שאינה פוליטיקלי קורקט. הגרדיאן הבריטי דיווח כי בורשטיין התבקשה על ידי אישה שחורה שנכחה בקהל להתנצל על המילה, אך זו סירבה. גליאנו, דיווחה הכתבת סנדי ראשטי, התכווץ בכיסאו באי נוחות.

 

את הכנס ארגן הרב בארי מרקוס, יועצו לשעבר של הרב הראשי של אנגליה וכיום הרב הראשי של בית הכנסת המרכזי בלונדון. הוא ביקש מהנוכחים שלא ינהגו בגליאנו ביד קשה יותר מאשר במפורסמים אחרים שהתבטאו בהצהרות שנויות במחלוקת על היהודים, כמו השחקן מל גיבסון וחברי הפרלמנט הבריטי לשעבר ג'ורג' גאלוויי ודיוויד וורד. "זאת לא הדרך היהודית", אמר מרקוס. "אנחנו צריכים להראות קצת חסד. רובנו, מלבד המלאכים שבינינו, עשינו משהו שנתחרט עליו".