אימהות
"כל החיים שלי אני מוכנה לרגע הזה של להיות אמא. נולדתי להיות אמא, כל השאר זו תפאורה בדרך. כל הפנטזיות שהיו לי לגבי אמהות מתגמדות לעומת המציאות. אלכס ילדה מדהימה. לא האמנתי שבזמן כל כך קצר אפשר לאהוב כל כך הרבה. זה קודם כל היא, אחר כך אני, אחר כך כל העולם.
"יש תמיד את הנשמות הטהורות שבהריון מזהירות אותך עם משפטים כמו 'תשני עכשיו הרבה, כי אחר כך לא תהיה לך דקה', 'אה, את אוהבת  לצאת? יופי, זה נגמר'. זאת פשוט הפחדה. הכי מדהים לי בעולם, זאת התקופה הכי נפלאה של חיי. האימהות לא שינתה אותי – היא שיפרה אותי. זאת חתיכת פאזל שהייתה חסרה והשלימה את חיי".

בכי
"אין טעם לשאול אותי מתי בכיתי בפעם האחרונה, כי התשובה תהיה 'עכשיו'. אני בוכה המון מאז שהייתי ילדה. פרסומת יכולה לגרום לי לבכות. אני אוהבת להתרגש".

גזרה
"אני גאה לומר שהעליתי רק 15 קילו בהריון הזה. פעם היו אומרים 'את אוכלת בשביל שניים', אז לא. את אוכלת בשביל אחת, ואת לא צריכה לאכול יותר מזה. השתדלתי לשמור על אורח חיים בריא ומאוזן, והמשכתי להתאמן עד סוף ההריון. הלכתי עם החברות הדוגמניות שלי לים בחודש שמיני, נראיתי מצוין והרגשתי נפלא. בחודש שביעי עשיתי טיול אופניים בחו"ל. ככה גם החזרה לגזרה אחרי הלידה הייתה הרבה יותר קלה. ברגע שהרופא נתן לי אישור חזרתי להתאמן, ובשילוב עם אוכל בריא, חזרתי תוך חודשיים פחות או יותר לגזרה שלפני ההריון, בלי להרגיש. לא התחשק לי להיכנס לדיאטות. זה מאבק מיותר".

דיאטה
"עשיתי את כל הדיאטות שאפשר, אני  באמת יכולה לכתוב ספר. כאחת שהייתה שם, בסחרחורת של דיאטות אינסופיות, אני ממליצה בחום פשוט להפסיק עם זה. בעבר סבלתי מהפרעות אכילה, וכבר כמה שנים טובות אני מאד מאוזנת. אין סודות ואין קסמים: אוכלים בריא, עושים ספורט, נראים טוב. זאת עבודה".

הפסקת עישון
"אני כבר ארבע שנים בלי סיגריות, אחרי שעישנתי מגיל 15 קופסה ליום. בזמנו שכנעתי את עצמי שזאת רק פאזה, אבל זה שטויות, עישון ממכר. זה הרגל מגונה ונפלא בו זמנית, אבל מוכרחים להיפטר ממנו. הפסקתי לעשן כשפגשתי את חיים, שמאד לא אוהב סיגריות. לא רציתי שהגבר שאני אוהבת ייגעל ממני, ופשוט הפסקתי. בלי עזרה, בלי קבוצות תמיכה, בלי היפנוזה. אני בספק אם הייתי מצליחה להיגמל אם לא הייתי פוגשת את בעלי".

וואטס אפ
"אני מכורה קשה. זה פשוט כלי גאוני. יש לי מיליון קבוצות, כשהקבוצה המשפחתית עובדת הכי חזק. לא עוברת שעה בלי שמישהו שולח איזו תמונה או קטע וידאו. יש לי קבוצות של חברות וקבוצה של השכנים וקבוצה של האחיות ההומואיות שלי וזה כיף לא נורמלי. מצד שני, צריך לדעת לשים את הגבול. אם אני עם חברות בבית קפה או עם בעלי בחדר השינה, או בארוחת שישי משפחתית -- אין טלפונים. זה חוק. הסמארטפון אף פעם לא יבוא על חשבון זמן איכות אמיתי".

זוגיות
"אני מרגישה שמאז שחיים נכנס לחיי, מאד השתניתי. הוא המאזן שלי, הוא האדם שתמיד יודע לשים מולי מראה של עצמי. הפכתי  לאדם טוב יותר".

הלידה הייתה הדייט הכי מוצלח
"הלידה הייתה הדייט הכי מוצלח שלי ושל חיים". דנה עם בעלה (מתוך האינסטגרם של דנה)

חברות
"החברות הכי טובות שלי בעולם הן אמא שלי ואחותי. הן התומכות והמעודדות הכי גדולות שלי, הן תמיד שם בשבילי. חוץ מהן, יש לי קרוב לעשר חברות שהן ממש חברות נפש, שהקשר איתן הוא יומיומי. לא הייתי יכולה לחיות בלי הרשת הזאת".

טעים
"שוקולד על כל צורותיו. לא מפלה. גלידה, ממרח שוקולד, עוגות שוקולד, והכי זה שוקולד נוטלה, ככה עם כף. על לחם זה בזבוז. אני לא מכניסה שוקולד נוטלה הביתה, כי אני פשוט לא עומדת בפניו. אני מסיימת צנצנות תוך כמה ימים. אני לא אירגע עד שזה ייגמר".

יופי
"אני לא הולכת לקוסמטיקאיות. אני שוטפת פנים עם מים וסבון פעמיים ביום, ומורחת קרם לחות. לא סרומים, לא מסכות, כלום. אני כן משתדלת לשתות כמה שיותר מים, כי זה טוב לעור הפנים".

כלבים
"תמיד היו לי כלבים. היום יש לי שניים: לולה איתי כבר תשע שנים, ומאצ'ו הצטרף לפני שלוש שנים. לפני שילדתי הם היו כל עולמי,  הילדים שלי. עכשיו אני עדיין אוהבת אותם מאד, אבל יש לי ילדה אמיתית. הם לא מוזנחים חס וחלילה, אבל הם כבר לא ישנים איתנו במיטה כמו פעם ולא עולים על הספות. אני לא רוצה שיהיו שערות על הרהיטים כשיש לי תינוקת. הם חזרו למעמד שלהם כחיות בית. אוי, איזה נורא זה. מזל שיש להם את חיים, שמפנק אותם מאד".

לידה
"הלידה הייתה הדייט הכי מוצלח שלי ושל חיים. היינו יחד שלושה ימים בחדר לידה. כל מה שפנטזתי על לידה קרה. הוא היה כל כך קשוב לי, כל כך איתי, כל ציר הוא עבר איתי. הוא פינק אותי והשקה אותי, והאור היה מעומעם בדיוק כמו שרציתי, ושמענו מוסיקה ודיברנו. לא הייתה טלוויזיה ולא היו טלפונים. היינו נטו אחד עם השנייה. זאת הייתה חוויה מדהימה, מרגשת ומעצימה. בכינו כמו ילדים קטנים. התאהבתי בו מחדש".

משקל
"אין לי משקל בבית. זאת אובססיה מיותרת. פעם הייתי נשקלת כל בוקר, ואני יודעת שזה לא עושה לי טוב. אני מול המראה, זה המדד היחיד שלי. אני מאד מחוברת לגוף שלי".

ניקיון
"אני מאד אוהבת לשים מוסיקה ולנקות. אני אוהבת את הריח של אחרי. מצד שני, מאד קשה למצוא זמן לנקות את הבית כשיש תינוקת. מה שפעם היה לוקח לי ארבע שעות, לוקח לי עכשיו יום שלם. היום אני כבר יותר מוכנה לאפשרות של מנקה".

סווטשופ
"לא האמנתי שאני אהיה מכורה לספורט, אבל אני מכורה לסווטשופ. זה סטודיו לאימוני כושר לנשים בלבד, וכבר שנתיים שלפחות פעמיים בשבוע אני שם. כל קבוצת אימון כוללת עד שמונה נשים, והשיטה עובדת על אימון מחזורי. עושים גם אירובי, גם סיבולת לב ריאה, גם משקולות. כל אימון הוא משהו אחר, וזה מה שאני אוהבת במקום הזה – את הגיוון.
"לפני הסווטשופ הייתה תקופה שלא עשיתי ספורט. ניסיתי מאמן אישי וחדר כושר, אבל מכל דבר כזה פרשתי אחרי כמה חודשים. מאז שהכושר נכנס לחיי באופן קבוע, אני חזקה יותר -- לא רק חיצונית אלא גם פנימית. זה הפסיכולוג הכי טוב שלי, במיוחד עכשיו כשאני אמא. השעה שאני מתאמנת, עם עצמי, עם המוסיקה -- קשה להסביר כמה זה מחיה ומאזן אותי. זו ממש נקודת איפוס. לא משנה מה קורה במשך היום, האימון עושה לי ריסטארט".

עבודה
"לפני הלידה, הייתי בטוחה שכשהתינוקת תהיה בת שלושה חודשים אני חוזרת לעבודה. עכשיו, אין מצב שאני משחררת. רק לפני שבועיים היא התחילה לצחוק, אני לא יכולה לדמיין שאני אעזוב אותה לימים שלמים. תודה לאל שיש לי מקצוע שבו אני יכולה לבחור פרויקטים. אני לוקחת פרויקטים קטנים של הנחייה, הולכת לארבע שעות וחוזרת. הקריירה שלי כבר לא במקום הראשון. היא עדיין חלק בלתי נפרד ממי שאני, אבל אלכס קודמת לכל. אני לחלוטין מתכוונת לחזור לעבודה, אבל המינון ישתנה. אין לי ספק שאני אמצא את הדרך לשלב בין אמהות לקריירה".

"המשכתי להתאמן עד סוף ההיריון" (צילום: מתוך האינסטגרם של דנה)

פצצת אנרגיה
"כשאני בבית ולא עושה כלום, אני מרגישה שאני נובלת. אני צריכה להעסיק את עצמי כל הזמן. נפגשת עם חברות, מנקה, הולכת לאימון,  הלו"ז שלי מלא לגמרי. אין מצב שאני בוהה בטלוויזיה מהבוקר. אני חייבת להית בעשייה, וככל שאני עושה יותר דברים ככה יש לי אנרגיות לעשות עוד".

צמחונות
"אני מאד אוהבת חיות ואני רוצה להיות צמחונית. אני שנים בתהליך לכיוון הזה. בעלי ואני היינו שלושה חודשים צמחונים אחרי ששמענו הרצאה של גארי יורופסקי, אבל קשה לשנות הרגלים שכל כך טבועים בנו - אם זה להזמין קרפצ'יו טרטר במסעדה או לעשות על האש עם חברים. אני בטוחה שבסופו של דבר אהיה צמחונית. אני יודעת שאני חלק מרצח של חיות, וזה נורא בעיני".

קפה
"אני מכורה קשות. זה נורא. בעבר שתיתי שבע כוסות קפה ליום.  מאז ההריון וגם בהנקה עברתי מהכוס השלישית לנטול קפאין, כי אסור לשתות יותר משתי כוסות קפה ביום. את הסיגריות והשוקולד לקחו לי, תשאירו לי משהו! ברמת העיקרון זה לא בריא. אני אשתדל להפחית גם בהמשך".

רומנטיקה
"אני הכי רומנטיקנית בעולם, אני אוהבת מחוות קטנות. מרגש אותי להכניס לבעלי למזוודה פתקים קטנים כשהוא נוסע לחו"ל, וגם כשהוא חוזר הביתה. רומנטיקה זה בדברים הקטנים: SMS קטן או פרח בטיול רגלי. זה הרבה יותר משמעותי מבחינתי מדברים גדולים".

שינה
"אני מאד אוהבת לישון, אבל מאז הלידה אני לא ישנה יותר משעתיים רצוף. במצטבר אני ישנה אולי שש שעות בלילה, ולגמרי התרגלתי לזה. אני לא תופסת תנומות במשך היום ולא ישנה בשבתות. בשבתות מטיילים".

תוספי תזונה
"בזמן ההיריון לקחתי ברזל ואני ממשיכה עם זה, בעיקר כי זה טוב לי לשיער. שמעתי על בנות שאחרי הלידה נשר להן השיער. הייתה תקופה שלקחתי ויטמינים ואומגה שלוש, אבל הפסקתי. אני לא מאמינה בהתמכרות לתוספי מזון למיניהם ולא בניקוי רעלים. אני מאמינה בחיים מאוזנים".