לליהיא גרינר נמאס מליהיא גרינר. כלומר, היא לא באמת רוצה להתפטר מעצמה, אלא מהדימוי הציבורי שלה כמלכת הטראש של תעשיית הבידור הישראלית. עם ילד בן שנה וחודשיים, נישואים מתוקשרים ליוסי צבר ועסק של דוכני איפור מינרלי בשם סאנשיין קוסמטיקס, הנמכר בשלושה קניונים בישראל, לגרינר נמאס להיות ליצן החצר של הברנז'ה. ליהיא החדשה, כך לפחות היא טוענת, רוצה שיקחו אותה ברצינות, משל היתה מרתה סטיוארט הישראלית, לפחות. "אני רוצה שאנשים יגלו את הצד הנוסף שבי, שאני אשת עסקים שקמה כל בוקר לעבודה, ולא מבלה את היום רק בהשקות", היא אומרת בראיון מיוחד ל-Xnet. "נמאס לי מעצמי. אני לא יכולה שכל הזמן ימתגו אותי כמו שזוכרים אותי ב'אח הגדול'. היום אני עובדת על התדמית החדשה שלי. אני משתדלת לא לעשות כל קמפיין שמציעים לי, אני אוכלת בריא, לוקחת אחריות על עצמי ועושה כושר. בשנה האחרונה הורדתי 21 קילו. אם בסוף ההיריון שקלתי 96 קילו, היום אני שוקלת 75 קילו. ועדיין רוצה להוריד עוד במשקל".

 

>> מוזמנים לעשות לנו לייק בפייסבוק

 

"בשנה האחרונה הורדתי 21 קילו. אם בסוף ההיריון שקלתי 96 קילו, היום אני שוקלת 75 קילו. ועדיין רוצה להוריד עוד במשקל"

קצת קשה להבין על מה מלינה גרינר, בעיקר משום שהשיחה איתה מבולבלת ומפוזרת לכל הכיוונים. מצד אחד היא חושקת בתדמית חדשה ואלגנטית, ומנגד, היא לא מוכנה להפסיק לככב במדורי הרכילות. "אני חושבת שאני יכולה לעשות מהפך ועדיין להישאר מפורסמת. אין כאן סתירה", היא מסבירה. "תראה את דודו בר אור, היא לא היתה טראש?! היתה לה היסטוריה של פארטי גירל, ופתאום היא נהייתה מעצבת שכולם מכבדים. אני מעריצה אותה ואוהבת את הדרך שהיא עשתה. גם איה קרמרמן היתה 'קרייזי פארטי גירל' וחזרה בתשובה".

 

מצד שני, לפני עשרה ימים הצטלמת לקמפיין למסטיק עם אביבית בר זוהר. זה לא טראש טהור?

"אשטון קוצ'ר עשה את הקמפיין הזה בארצות הברית, ואני מאוד פופולארית בישראל, לא פחות ממנו. אם הוא יכול, למה אני לא? שנינו מפורסמים. מה ההבדל?"

 

 

גרינר החדשה. "אני משתדלת לא לעשות כל קמפיין שמציעים לי, אני אוכלת בריא, לוקחת אחריות על עצמי ועושה כושר" (איפור: בן קידר, עיצוב שיער: אופק אהרוני)  (צילום: רן יחזקאל)
גרינר החדשה. "אני משתדלת לא לעשות כל קמפיין שמציעים לי, אני אוכלת בריא, לוקחת אחריות על עצמי ועושה כושר" (איפור: בן קידר, עיצוב שיער: אופק אהרוני) (צילום: רן יחזקאל)

 

 

את שואלת ברצינות? מאחורי אשטון יש קריירת משחק ענפה. טובה או לא, זה כבר דיון אחר. מאחורייך יש בעיקר השתתפות בתוכניות ריאליטי ובמדורי רכילות. מה יש לך להציע חוץ מהסלבריטאיות שלך?

"למדתי שש שנים משחק בארצות הברית, עשיתי פרסומות בישראל, ובעיניי זה להיכנס לדמות. לצערי, יש לתקשורת דימוי מקובע על ליהיא כצעירה מצחיקה ומבדרת, ואני שבויה בדימוי הזה. במשך שנים זרמתי עם הדימוי הטראשי שלי. אמרתי לעצמי, 'ליהיא, אל תיפגעי, תרכבי על זה'. אני מודה שזה לא היה חכם".

 

 

"אביבית בר זוהר מקסימה וחכמה"

 

רק בתחילת החודש קבע בית המשפט כי גרינר צריכה לשלם לבר זוהר פיצויים בסך 17 אלף שקל, לאחר שהפסידה בתביעת לשון הרע שהוגשה נגדה בגין התבטאויות מעליבות שהטיחה בבר זוהר. עכשיו שאני מכירה את אביבית קצת יותר, היא מקסימה וחכמה", אומרת גרינר בטון לא משכנע. "המראה החיצוני שלה לא משקף את האישיות שלה. זה קצת הורס אותה. ניזונתי מרכילות וחשבתי שאביבית זאת מישהי אחרת, וחצי מהדברים ששמעתי לא היו מדויקים".

 

שילמת לה כבר את הפיצויים בסך 17 אלף שקל?

"לא אדבר על סכום, אבל היא קיבלה את מה שמגיע לה. ואני חושבת שמגיע לה, כי התעללתי בה נפשית, ואני מצטערת על זה".

 

נהנית להתעלל בה?

"לא, אני לא נהנית להתעלל באנשים. זה קרה כשהייתי בתקופה לא טובה עם עצמי. הלוואי שיכולתי לקחת רגע, לנשום עמוק, ולעשות את הדבר הנכון בלי לתקוף אותה".

 

 

אשטון קוצ'ר. "אני מאוד פופולארית בישראל, לא פחות ממנו. אם הוא יכול, למה אני לא? שנינו מפורסמים. מה ההבדל?" (צילום: gettyimages)
אשטון קוצ'ר. "אני מאוד פופולארית בישראל, לא פחות ממנו. אם הוא יכול, למה אני לא? שנינו מפורסמים. מה ההבדל?" (צילום: gettyimages)

 

 

"אני חושבת שהתקשורת צריכה לשמור עלינו הסלבס שלא ניעלם"

  

על דבר אחד גרינר לא מוכנה להתנצל – על זכותה להתפרנס מהסלבריטאות שלה. לאחרונה סערה התקשורת סביב ה"גילוי" כי סלבס מקבלים כספים על קידום מוצרים באינסטגרם. "כל פרסום הוא ביזנס", קובעת גרינר, שבעבר סיפרה לא פעם שהיא מוציאה חשבונית על כל השקה שהיא מגיעה אליה. "מבקשים מאיתנו הסלבס לבוא לאירועים ולהשקות, ואנחנו לא עושים את זה בחינם".

 

את חוששת שיסגרו לך את החשבון?

"לא, כי אני לא מעלה דברים בלי הפנים שלי, וכל מה שאני מעלה זאת המלצה אישית ממני. קצת הרגיז אותי שדיברו וחשפו את הסודות של הסלבס. אני לא חושבת שכולם צריכים לדעת איך אנחנו מתפרנסים. ההשקות, המתנות, זה לא נראה טוב. בהוליווד אף אחד לא מדבר כמה כסף הסלבס קיבלו".

 

מה אכפת לך שמדברים על זה?

"כי זה מוריד מערכו של הסלב. אני חושבת שהתקשורת צריכה לשמור עלינו שלא ניעלם".

 

זאת הביקורת נגד הרבה מפורסמים נטולי כישורים. אם הם היו מוכשרים במשהו היה להם במה להיאחז גם אחרי שנפלטו מתוכנית הריאליטי.

"אני חושבת שיש לי הרבה מה לתת מעבר לסלב סתם. אני מקצועית ומבדרת, ויש לי עסק משלי. בניגוד אליי, יש אנשים שהגיעו מריאליטי ולא מתאים להם להמשיך בתעשייה. אצלי זה רק נתן לי פוש. תראה את קונצ'יטה שזכה השנה באירוויזיון. גם הוא הגיע מריאליטי. אני יכולה להיות הרבה דברים, אבל לתקשורת נוח להשאיר אותי בתפקיד ליהיא גרינר מהאח הגדול. הצחוקים, ה'או.מיי.גאד'. די, אני לא רק כל מה שאתם ממתגים אותי. כל מי שמכיר אותי באמת יודע שיש בי מעבר".

 

אולי בכל זאת האשמה היא בך ולא בתקשורת?

"יכול להיות. בתוך תוכי אני בדרנית, וההומור שלי לפעמים נתפס לא טוב. זה חזק ממני, אבל היי, אני עובדת על עצמי כדי להשתנות".