רונן כ"ץ, מנכ"ל חברת SkiDeal, מספר על ייחודה של העיירה אבוריאז בצרפת. הדרכים היחידות להתנייד בה הן ברגל, במגלשיים או בכרכרות עם סוסים, ואין כניסה לרכבים מזהמים. העיירה היא אחת מיני רבות במרחב הפורט דה סוליי, הכולל 650 ק"מ של מסלולי גלישה. זהו מרחב הגלישה הגדול ביותר בעולם, שנבחר לאתר הגלישה למשפחות הטוב באירופה. בפורט דה סוליי יש מספר סנופארקים לגלישת סנובורד, אחד מהם טבעי לחלוטין.

 

אחרי שנים רבות של ניסיון בסנובורד, מחליט טל ברמן לנסות את כוחו בסקי. סטפן ג'קייה מדריך אותו, וברמן מגלה מה הם ההבדלים בין גלישת סנובורד לבין סקי. הוא מגיע למחלבה המייצרת גבינות משובחות ופוגש את יצרן הגבינות ניקולא בוד, שמספר על הסוגים השונים של הגבינות ונותן לברמן להתנסות בתהליכי ייצור הגבינה.

 

למי שמחפשים חופשת סקי שאינה מסתכמת רק בגלישה, כדאי לבקר במורזין – עיירה המשלבת חיי טבע וכפר עם שופינג ומגוון אפשרויות לינה – החל בלינה כפרית פשוטה ועד לבקתה מפוארת. ברמן מתנסה בגלישה ב"יונר", כלי שנועד לגלישה בישיבה ואינו דורש מיומנות רבה.

 

הוא שוהה במלון דירות משודרג המצויד בבריכה, ספא ומסעדות. החדרים מרווחים מאוד וכוללים מטבח, חדר ילדים וסלון – ממש כמו בבית. בהמשך יוצא ברמן לסיור במזחלת כלבים בהדרכתו של מדריך הרכיבה סבסטיאן מרקו. לאחר מכן הוא מבקר בפארק הטרופי – פארק מים חווייתי עם מגוון מתקנים לילדים. בזמן שהצוות מבלה במועדון, ברמן יוצא לארוחת פונדו גבינה צרפתית מסורתית.