"זה היה הלילה הארוך בחיי. הרגשה של אומללות קשה", כך תיארה מלכת היופי של אנגליה, קארינה טירל, את החוויה שעברה לאחרונה כחסרת בית ליממה אחת.

 

קארינה עשתה זאת כדי להעלות מודעות לבעיית חסרי הבית באנגליה ואכן קיבלה חשיפה גדולה ובמה להציג בה את הנושא.

 

עוד חדשות ממלכות היופי בארץ ובעולם? הצטרפו לפייסבוק שלנו

 

 

טירל בעיתון. הצליחה לעורר מודעות ציבורית (מתוך missworld.com)
טירל בעיתון. הצליחה לעורר מודעות ציבורית (מתוך missworld.com)

 

קארינה טירל, 24, היא סטודנטית לרפואה שנה חמישית באוניברסיטת קיימברידג'. היא נבחרה לתואר מיס אנגליה בקיץ  והשתתפה בתחרות מיס עולם לאחרונה. היא אף נבחרה להיות בין חמש מלכות היופי שעלו לשלב הגמר.

 

אבל היא מפגינה גם הרבה יופי פנימי ולא רק מאז שנבחרה. בשנים האחרונות היא מכהנת כנשיאת האגודה האוניברסיטאית לבריאות הציבור. האגודה מפעילה תוכנית למעורבות חברתית של הסטודנטים, ובמסגרת זו קארינה עבדה תקופה ארוכה עם הומלסים.

 

"לא יכולתי להפסיק לרעוד"

 

ובכל זאת, זה שונה מלישון בחוץ, בקור אנגלי מקפיא שבו הטמפרטורות מתקרבות לאפס. "רציתי לחוות צד אחר של החיים האלה כדי להבין טוב יותר מה זה להיות חסר בית".

 

למרות שהתעטפה בבגדים חמים ובשמיכה וישנה על מזרן, "לא יכולתי להפסיק לרעוד. הרגשתי פגיעה, הייתי כל הזמן על הקצה".

 

למחרת בבוקר הגיעה למקלט שמציע לחסרי בית ארוחת בוקר חמה, מקלחת ופעילויות חינוך ופנאי. "דיברתי עם האנשים, הרגשתי את הסטיגמה ואת חוסר ההבנה למצבם. רבים מהם נקלעו למצב הזה בגלל נסיבות חיים מצערות ולא בהכרח בגלל התמכרות לסמים או לאלכוהול. אני קוראת לאנשים לשקול מחדש את עמדתם כלפי הומלסים".

 

קארינה מתכננת להמשיך להשתמש בתואר שלה כמלכת היופי של אנגליה למטרות חברתיות: "התואר הזה לא מייצג רק יופי אלא גם נדיבות וחמלה".

 

הגישה הזו, של דגש על פעילות חברתית, מתאימה גם להחלטה האחרונה של הנהלת תחרות מיס עולם לבטל את שלב הביקיני במסגרת התחרות. האם באמת הדגש בתחרויות היופי עובר לתכונות עמוקות יותר?

__________________________________________________________________________________________________________

 

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: