תמיד בסוף אוגוסט הוא מגיע - השבוע הזה שבו הלחות שוברת את כל השיאים, תקציב הבילויים מוצה עד תום וכולם מייחלים לשגרה פשוטה, נטולת אזעקות, שכוללת כריך גבינה לביה"ס, צילצול שמודיע שהשיעור מתחיל, חוג אחר הצהרים ואפילו שיעורי בית.

בדיוק לשבוע הזה וממש רגע לפני שכל חלומות השגרה עומדים להתגשם, הנה המלצות לשישה ספרים שיעבירו לכם את ימי החופשה האחרונים בהנאה גדולה, יפתחו מחדש את הסקרנות הבריאה שנאטמה בחום ביולי אוגוסט וגם יישארו לכל החופשות הבאות עלינו לטובה.

 

גלילונה - יצורים ושירים מגלילי נייר טואלט

רינת הופר, קוסמת אמיתית, מצליחה ליצור את הבלתי יאומן ולא פחות מכך לספק הוראות הפעלה בהירות וקצרות, שהופכות גליל נייר טואלט פשוט לפינגווין, מכשפה, מלכה או ברבור. ילדים צעירים יהנו לגזור את דגמי בעלי החיים מחיפושית ועד פיל. הצביעה בטושים היא קלה ונוחה והחומרים הזמינים הופכים את ספר ההפעלה הזה לפופלארי ומוצלח.

הצעה ל'מיטיבי הלכת': אפשר להשתמש בבובות הקרטון כדי להעלות הצגת תיאטרון בובות.

בהוצאת זמורה ביתן.

 

קרצף ולמד! מדע באמבט

41 ניסויים משעשעים, שיכולים להתאים לשעת הרחצה, אבל גם סתם לימים חמים ולגיגית של מים במרפסת. חוץ מעקרונות פיסיקליים פשוטים של מה שוקע ומה צף, ניתן ללמוד על כוחם של המים, תכונותיהם, לחץ אוויר ומשקל סגולי, באמצעות מקלות של ארטיק, כדור פלסטלינה, בקבוק ונייר אלומניום.

רוצים דוגמה? קחו כדור של פלסטלינה וזרקו אותו לתוך קערה מלאת מים. הכדור ישקע במהירות, אך מה יקרה כאשר תנעצו מקלות של ארטיק סביבו, כמו קרניים של שמש? הוא יצוף בקלות.

בהוצאת אח. 

 

41 ניסויים משעשעים
41 ניסויים משעשעים

 

מעוגות בוץ למגנטים - מדע לילדים צעירים

מדובר בפיסיקה למתחילים. כל פעילות מסווגת על פי הגיל המתאים; בני 4 יוכלו לבדוק מהו כוח המשיכה, בני 5 מוזמנים לערוך ניסוי כימי עם מים צבעוניים; בני 3 ילמדו כיצד לנפח בלונים עם חומץ וסודה ובני שנתיים יוכלו לבנות מאזניים בעזרת אטב כביסה וחוט.

רוצים דוגמה? הניחו גיליון נייר על תבנית אפייה חד פעמית, טפטפו על הנייר מספר טיפות צבע (טמפרה) והניחו על התבנית סיכות מהדק. עתה, קחו מגנט ונסו להזיז אותו מתחת לתבנית. כך תוכלו לצבוע את הדף והמגנט ישאר נקי. סיכות המהדק יזוזו בהתאם לתנועת המגנט ויהיה לכם ציור מיוחד מאין כמוהו.

בהוצאת אח.  

 

Hand Art - ציורי ידיים

חוברת מקסימה + מדבקות ופונפונים, שניתן לחזור ולהשתמש בה שוב ושוב גם אחרי שסיימתם להשתמש בכולם. לא תאמינו מה אפשר לצייר מכף יד אחת: דרקונים, צפרדעים, חתולים, מפלצות. כל שעליכם לעשות הוא להניח את כף היד שלכם או של הילד שלכם; לעבור בעפרון על קווי המתאר ולעקוב אחר ההנחיות בנוגע לצביעה והדבקה. מקסים ושובה לב במיוחד.

רוצים דוגמה? כף יד פושטת אצבעות הופכת לציפור צבעונית; האגודל הוא הראש ובמרכזו יש להדביק מדבקת עין ולהוסיף מקור. כל אחת מהאצבעות הופכת להיות נוצה בצבע אחר.

בהוצאת KLUTZ, יבוא A&C לילדים. 

 

סודות של פלסטלינה, מאת רוני אורן

כל מה שאתם צריכים זו חבילה או שתיים של פלסטלינה צבעונית ועכשיו, עקבו בקפדנות אחרי ההוראות המפורטות בכל כפולת עמודים שלב אחר שלב, החל מכדרור הכדור הקטן ועד לעיצוב הפרטים המזהים של כל חיה ולא תאמינו מה יצא לכם בקלי קלות.

קבוצת ילדים בני 4 בילו בוקר שלם ביצירה. אחיהם הגדולים בני ה-7-8-9 ביקשו להצטרף ולא עזבו את השולחן עד שהתמלא בכל בעלי החיים שאתם רק יכולים לדמיין.

למטיבי לכת: הסודות של רוני אורן נמצאים גם ברשת ואפשר למצוא אותם בהקלקה פשוטה. אנחנו חשבנו שהרבה יותר נוח לעבוד עם הספר עצמו.

בהוצאת דניאלה די-נור.

 

יצירה בפלסטלינה
יצירה בפלסטלינה

 

Balloon Twisting - בלונים וצורות

מכירים את הבלונים המאורכים שמהווים אטרקציה בכל מופע קסמים ומלווים כל ליצן רחוב? הנה ההזדמנות שלכם ללמוד איך לעשות זאת בעצמכם. בעזרת מפוח פלסטיק קטן תוכלו לנפח וליצור כנפיים של פיה, אופניים או קסדה. אפשר לבלות יום שלם בפיסול בלונים ולא צריך לחכות עד שתגיע סוף סוף מסיבת יום ההולדת. מתאים לבני 8 ומעלה או בליווי מבוגר לגילאים צעירים יותר.