הקסם של חאן "תמר וגפן" שבמצפה הילה מתחיל עוד הרבה לפני שמגיעים אליו: הדרך למצפה עוברת בכפר היפהפה מעיליא ובין נופים עוצרי נשימה, כשהגליל המערבי נשקף מבעד לחלון המכונית במלוא הדרו. מיד עם הכניסה לשביל הגישה לחאן היפהפה מבחין האף בדבר שמייחד את המקום ממלונות וצימרים אחרים: באוויר עומד ריח היין שמיוצר ביקב שבמרתף המבנה.

את היין מייצר ירון כהן, שמנהל את "תמר וגפן" יחד עם אשתו תמי. בני הזוג יקבלו את פניכם כשתגיעו ויוליכו אתכם אל אחד משלוש הסוויטות שבמקום. הסוויטות משקיפות דרומה אל נופי עצי האלונים המקיפים את מצפה הילה, ועוצבו על ידי תמי בסגנון ים תיכוני לבן ונקי. התקרה מקושתת וגבוהה, הקירות מכוסים טיח בהיר, ודלתות זכוכית רחבות נפתחות לחצר פרטית עם ג'קוזי הפונה אל הנוף. הסוויטות מאובזרות בפינוקים רבים שמעניקים תחושה של מלון חמישה כוכבים, החל במכונת אספרסו וכלה במערכת קולנוע ביתית.

אחרי שתתארגנו יזמינו אתכם ירון ותמי למרתף לטעימת יין. האווירה חופשית, השיחה קולחת, וירון שמח לספר על שיטת ייצור היין. ביקב תוכלו להתרשם לא רק מהיין, אלא גם מאוסף מרשים של כלים הקשורים בהכנת יין, ובהם צנצנות יין ענקיות ופותחני פקקים מקוריים המעטרים את הקירות.

ארוחת הבוקר העשירה כוללת גבינות וריבות תוצרת בית, לחמים צרפתיים של קפה "בריוש" הידוע מנהריה שנאפים מדי בוקר לאורחי החאן וכמובן שאת היין שמיוצר במקום ומוגש לאורחים ללא תוספת מחיר. אחרי ארוחת הבוקר יעמדו בפניכם אפשרויות רבות לבילוי: מצפה הילה הוא בסיס מעולה ליציאה לטיולים בגליל המערבי, והוא שוכן קרוב מאוד למבצר מונפור, לנחל כזיב ולמבצר יחיעם.

החאן מיועד לזוגות בלבד (אם כי אפשר להגיע עם תינוק בהודעה מראש). אחת משלוש הסוויטות מונגשת לבעלי מוגבלויות. המחיר ללילה באמצע השבוע הוא 1,300 שקל ובסוף השבוע 1,500 שקל (יש הנחה למזמינים שני לילות או יותר). 

חאן "תמר וגפן ", מצפה הילה. 050-9978911

 

חצר החאן המרשימה של מתחם האירוח עם הקשתות והשיש (צילום:עמיקם חורש באדיבות אוצרות הגליל).

סוויטת האירוח מעוצבת בקווים נקיים ומודרניים (צילום: עמיקם חורש באדיבות אוצרות הגליל).

היקב ומרתף היין, האורחים מוזמנים ללמוד על דרך ייצורו (צילום: עמיקם חורש באדיבות אוצרות הגליל).

מוטיב חוזר ומרהיב של קשתות ושיש מקנות אוירה קסומה  (צילום:עמיקם חורש באדיבות אוצרות הגליל).

מקום מחבוא לאוהבים (צילום:עמיקם חורש באדיבות אוצרות הגליל).