כשמור ממן זכתה בתואר מלכת היופי של ישראל, היא קיבלה את הפרס הגדול: מכונית סוזוקי. מור היא נהגת זהירה מטבעה אבל לאחרונה הפכה מודעת הרבה יותר לנהיגה נכונה במסגרת שיתוף הפעולה של התחרות עם עמותת אור ירוק.

 

עוד עדכונים על מלכת היופי? היכנסו לדף הפייסבוק שלנו!

 

מור, יחד עם נערת ישראל דורון מטלון, מלכת החן תמר סקורסירב ונערת היופי עשרה סשה שוטורוב, עברו הכשרה בעמותה.

 

הדרכה במקום תיק פלילי

 

עמותת אור ירוק מבצעת פעילויות הסברה שונות בנושא זהירות בדרכים, כמו הדרכות בבתי ספר ובגני ילדים, הדרכות אישיות לנהגים צעירים שניתנות בבית ואפילו הדרכות לנערים שנתפסו נוהגים ללא רישיון: "במקום לפתוח להם תיק פלילי לכל החיים, הם עוברים סדנה בת 10 מפגשים עם מתנדב מאור ירוק ונציג מהשירות למבחן לנוער", מסבירים בעמותה.

 

נהגים צעירים נמצאים בסיכון מיוחד לבצע תאונות דרכים, להיפגע ולפגוע באחרים. חמש הסיבות המרכזיות לתאונות צעירים הן: עייפות, אלכוהול, חוסר ניסיון, מהירות, היסח דעת ואי שימוש בחגורות בטיחות.

 

העובדה שצעירים מועדים במיוחד לתאונות, היא זו שגרמה לאנשי העמותה לחפש דמויות שיוכלו להעביר להם מסרים: "פנינו למלכות היופי כמובילות דעה בקרב הנוער בישראל", מסר עוז דרור, דובר העמותה. "כדמויות חינוכיות, אנחנו בטוחים שהן יגבירו את המודעות לבטיחות בדרכים בקרב הצעירים".

 

מור עצמה כבר הספיקה להעביר הלאה את הידע שרכשה: "הרציתי בטירונות מול כל הפלוגה, למידע הזה יש חשיבות עצומה. אני מתחברת בקלות לפעילות ההתנדבותית הזאת".

 

מור גם הקליטה תשדיר מטעם העמותה, שעוסק בחדשות טובות: הוא מתאר, באינטונציה חדשותית שמבשרת בדרך כלל בשורות איוב על תאונות דרכים, על חייל שלא עשה תאונה כי הוא עבר הדרכה באור ירוק. מור מציגה את עצמה ומספרת על פעילות ההדרכה שלה בקרב חיילים ובני נוער.

 

"זה היה מרגש להכנס לאולפן ולהקליט את התשדיר", מסכמת מור, "הרגשתי שאני עושה משהו עם מטרה ממש טובה".

 

מור ממן. דמות חינוכית (צילום: דביר כחלון)
מור ממן. דמות חינוכית (צילום: דביר כחלון)

 

__________________________________________________________________________________________________________

 

עוד כתבות באתר תחרות מלכת היופי: