חווית הביקור בקולנוע שינתה את פניה מאוד בשנים האחרונות. עד שנכנסים לאולם עוברים מתקני שעשועים, חנויות מפתות ואינספור מקומות לנישנוש ובליסה. יחד עם זה, מרגע שמתיישבים בכיסאות המרופדים עם קרטון של פופקורן ריחני, שוכחים את הכניסה הדביקה ומתמכרים בהנאה לקרירות המזגן, למערכת הסאונד ולתמונות על המסך.

 

4 הצעות לשידרוג חווית הצפייה מזווית אחרת לגמרי:

  • לבקש מהילדים לזכור פירסומת אחת שאותה ראו ולדבר עליה בהרחבה ממש, מה היא מקדמת ובאילו אמצעים.
  • להתאמן בלוח הכפל ולספור כמה מקומות ישיבה יש באולם (למיטיבי חישוב, אפשר להציע להכפיל במחיר הכרטיסים שנמכרו).
  • להישאר ולראות את כל רשימת הקרדיט כדי להסביר לצופים הצעירים כמה אנשים נדרשים כדי להכין את המוצר שראיתם בשעה וחצי.
  • להמציא שם חדש או סוף אחר.

 

פסטיבל תל אביב לסרטי ילדים ונוער  

מתי? 17-23 ביולי, סינמטק תל אביב.

הפסטיבל הבינלאומי ה-10 לסרטי ילדים ונוער בתל אביב מציע יותר מ-90 סרטים לילדים ולנוער מרחבי העולם, המספקים הצצה לעולם הילדים בארצות רחוקות. במסגרת חגיגת העשור יתקיימו אירועים מיוחדים לכל המשפחה: יוקרנו סרטים של זוכי העבר, ביניהם: ניקוס השקנאי, בהשתתפות אמיר קוסטוריצה; הסרט רפיקי, על עולמם של מהגרים, קרוקודילים מגרמניה ועוד. אירועים מיוחדים יוקדשו לצופים הקטנטנים: פיצי פיצי פסטיבל: מופע מיוחד לקטנטנים ולכל המשפחה: מופע לץ - מופע ויזואלי מרהיב ומשעשע, המשלב בין עולם הקולנוע לעולם התיאטרון. תנועה ופנטומימה לאנימציות המוקרנות על המסך הגדול.

פרטים נוספים: סינמטק תל אביב .

 

"אל תוך היער", מתוך הפסטיבל
"אל תוך היער", מתוך הפסטיבל

  

סיפורי התנ"ך בסינמה סיטי

רגע לפני שנמשיך בסקירת הסרטים החדשים, הנה הצצה למתחם החדש בסינמה סיטי בירושלים – 62 מיצגי ענק גדולים ממגוון סיפורי התנ"ך המוכרים והאהובים – אדם וחווה, נח והמבול, מגדל בבל, משה בתיבה, דוד וגולית ועוד. המיצגים מלווים בפסוקים מתוך הסיפורים, בתוכניה מעשירה ובמדריכים בשעות קבועות, אשר ידריכו את הקהל בתוך התערוכה. תוכלו לפגוש שם גם את תיבת נח הגדולה בעולם, יחד עם זוגות החיות שעלו לתיבה בגודל טבעי ואפילו להיכנס לתוך התיבה ולהצטלם עם החיות! בתוך התיבה יוצג סרט טבע הממחיש את עוצמת המבול.

מחיר כניסה לעיר התנ"ך: 15 שקל למבוגר ו-25 לילד.

פרטים נוספים: סינמה סיטי ירושלים .

 

תיבת נוח בסינמה סיטי ירושלים (צילום: דודי סעד)
תיבת נוח בסינמה סיטי ירושלים (צילום: דודי סעד)

 

בחזרה לארץ עוץ

מתי? החל מה-10.7 בבתי הקולנוע.

דורותי, בדיבוב רוני דלומי, נקראה שוב לעוץ כדי לסייע במציאת חבריה, הדחליל, האריה ואיש הפח. במסעותיה המופלאים בעקבותיהם, היא מוצאת כמה שותפים חדשים לדרך: איש המרשמלו שאינו יכול לחשוב בעצמו, נסיכת החרסינה המתנשאת ככיסוי על שבירותה וסירת משוטים מרובת אישיויות. דורותי נאלצת לעזור לחבורה המוזרה להתאגד יחדיו נגד הרשע התורן, ליצן חצר מרושע, שחושב שכל עוץ צריכה לסור למרותו.

פרטים נוספים: בחזרה לארץ עוץ .

 

בלגן בג'ונגל

מתי? החל מה-27.7.

סרט אנימציה בכיכובם של מאנו וסאשה, שני דביבונים צעירים שגרים ביער גשם במקסיקו ומאוד מאוהבים זה בזו. הבעיה היחידה היא שסאשה הנה בתו של ראש השבט ומאנו הוא עושה הצרות של השבט, לכן המלך החליט לשלוח אותו לחיות לבד בג׳ונגל. העלילה מסתבכת כאשר סאשה נתפסת על ידי ציידים. שיעור מעורר השראה על חברות ועל מערכת היחסים שלהם - ושלנו - עם הטבע.

פרטים נוספים: בלגן בג'ונגל .

 

גאליס - המסע לאסטרה

מתי? החל מה-7.8 בבתי הקולנוע.

פנטזיית ההרפתקאות הישראלית לילדים ולבני נוער מגיעה למסך הקולנוע - הפקה עתירת אפקטים ופעלולים עם גיבורי אקשן מסתוריים והירואיים. הדמויות מסדרת הטלוויזיה האהובה משתנות לבלי הכר והופכות לגיבורי אקשן מסתוריים. השחקנים כולם עברו סדנאות אימונים מפרכות לפני הצילומים וביצעו את הפעלולים המורכבים בעצמם. לצדם גילמו פעלולנים מנוסים את "כוח האויב". בשל המהפך הדרמטי שעברו כל הדמויות בסדרה והסודיות הנדרשת בשל כך, צילומי הסרט נעשו בחשאיות רבה ותחת אבטחה כבדה.

פרטים נוספים: גאליס .

 

גאליס
גאליס

 

הדרקון הראשון שלי 2

מתי? החל מה-19.6.

סרט שני בסדרת הדרקון הראשון שלי, הלוקח את הצופים לעולם מסעיר של פנטזיה, בו הם יצטרפו למסע של הדרקון והויקינג בניסיון להגן על השלום ולשמור על עתיד בני האדם. הצמד הבלתי נפרד מנצח את דראגו האיום.

פרטים נוספים: הדרקון הראשון שלי 2

 

הדרקון הראשון שלי 2
הדרקון הראשון שלי 2

 

הרפתקאותיו של קפטן הרלוק

מתי? החל מה-17.7 בבתי הקולנוע.

סרט הרפתקאות חדש המפגיש את הצופים עם קפטן הרלוק וצוותו הנאמן על ספינת החלל, השנה היא 2977, מיליארדי בני אדם שהוגלו מכדור הארץ מתכננים לחזור אל מה שעדיין נקרא על ידיהם - הבית. קפטן הרלוק וצוותו הנאמן על ספינת החלל הם התקווה היחידה של האנושות.

לפרטים ולצפייה בטריילר .

 

להציל את אקו

מתי? מה-10.7 בבי קולנוע.

סרט הרפתקאות לכל המשפחה על חבורת ילדים המוצאת חייזר קטן שננטש בכדור הארץ. ארבעת החברים מתאגדים כדי להגן על החייזר ולעזור לו למצוא את דרכו הביתה. המסע הזה, המלא בנפלאות והרפתקאות, הוא הסיפור שלהם והסוד שלהם.

פרטים נוספים: להציל את אקו

 

מטוסים 2: לוחמי אש

מתי? החל מה-17.7 בבתי הקולנוע.

קומדיית הרפתקאות לכל המשפחה. דאסטי המטוס וחבריו האמיצים נלחמים בשריפה גדולה, שמאיימת לכלות את הפארק הלאומי פיסטון פיק. מדובב גם בתלת מימד.

לפרטים ולצפייה בטריילר .

 

מקס האריה בממלכת הקסמים

מתי? החל מה-5.6.

שלוש מכשפות מחפשות את קריסטל הירח כדי להביא אפילה ולהגדיל את כוחן. קוסמת הכוכבים, חד-קרן טובה, שומרת על גביש הירח, אך המכשפות מנצחות אותה ולוקחות את הגביש. מקס האריה יוצא עם ידידו למסע אל ממלכת הקסמים, כדי להביס את המכשפות ואת אדונן – מאסטר הצללים. דיבוב לעברית: דב רייזר, תומר גלר ואחרים.

לפרטים וצפייה בטריילר .

 

מקס
מקס

 

צבי הנינג'ה

מתי? החל מה-7.8 בבתי הקולנוע.

ארבעת הצבים עולים מהביוב ומגיעים לעיר ניו יורק. הם יוצאים להציל את העיר יחד עם העיתונאית חסרת הפחד והצלם הפיקח. הם מצליחים להביס את שרדר וחייליו.

לפרטים נוספים וצפייה בטריילר .

 

צבי הנינג'ה
צבי הנינג'ה

 

קסם של בית

מתי? החל מה-3.7 בבתי הקולנוע.

סרט אנימציה בתלת מימד לכל המשפחה, החתול הנטוש רעם וחבריו הקסומים ישתמשו בכל טריק על מנת למנוע מהאחוזה המיסתורית שלהם להימכר. הם הופכים את הבית לאחוזה רדופת רוחות כשהם משתמשים ברעם החתול כנשק הסודי שלהם.

לפרטים ולצפייה בטריילר .

 

קסם של בית
קסם של בית

 

רובוטריקים 4

מתי? החל מה-26.6 בבתי הקולנוע.

הרובוטריקים חוזרים! מכונאי רכב ובתו מוצאים משאית ומגלים שהיא בלתי רגילה. הם הופכים לאחראים לתגלית שסוחפת אליהם את הרובוטריקים, השקרניקים וסוכני ממשל.

לפרטים ולצפייה בטריילר .

 

הרובוטריקים
הרובוטריקים

 

שודדי הפיצוחים

מתי? החל מה-3.7 בבתי הקולנוע.

קומדיית הרפתקאות לכל המשפחה: סולי, סנאי עירוני שובב וחברו העכברוש באדי, מתכננים שוד שערורייתי של חנות אגוזים ובאופן בלתי מודע מסתבכים בשוד בנק של בני אדם. טובים ורעים, חילוצים אמיצים, אירועים מצחיקים ונפילות קלאסיות. בתלת ובדו מימד.

לפרטים ולצפייה בטריילר .

 

להזמנת כרטיסים לסרטי הקיץ:

רב חן 2202*

גלובוספון 2235*

יס פלנט 6202*

רשת לב 5155*

סינמה סיטי: 1-700-70-22-55

 

התעדכנו כאן לגבי אירועי קיץ נוספים לבילוי עם הילדים בחופש הגדול, פסטיבלים, טיולים ועוד .