ברכות! הגענו ליום האחרון של יוני, היום האחרון לשנת הלימודים עבור ילדים רבים (ושלי ביניהם!). מחר מתחיל החופש הגדול. עם ילדים קטנים ומשרה מלאה אלו חודשיים כמעט בלתי אפשריים, אבל לשמחתי השנים האלו חלפו והילדים גדולים, ולכן אישית אני מאוד שמחה לא לקום להסעה של בית הספר.

מצאתי לכם כמה פרויקטים ולינקים קיציים במיוחד, לפחות מהזווית שלי: ים, ילדים משתוללים, זמן לעבודות שיפוצים ומעברי דירות. 

1. מי מכיר את החור שבקיר

בגלל אשליית החופש (שלנו כמובן), אני נוטה להכין לעצמי רשימות של דברים שיש לבצע, לתקן ולהוציא לפועל. כמובן שאחרי חודשיים הן נדחות שוב ל"אחרי החגים".

הפרויקט של מולי בזק, שסיים בימים אלו תואר בעיצוב תעשייתי בבצלאל, יכול לעזור להוציא לפחות שורה אחת ברשימת המטלות מן התואר אל הפועל. מדובר בערכה לסתימת חורים בקירות, שזכתה בקטגוריית האריזות בתחרות הסטודנטים של CORE77. התחרות מתקיימת ב-17 תחומים שונים של עיצוב, זו השנה הרביעית.

היה חור? הפרויקט של מולי בזק
Spacklit של מולי בזק

הערכה היא פתרון אריזה חכם לשפכטל הגבס המוכר, המשלב חיסכון בחומר עם ביצוע קל וממוקד. לוחצים את החומר שבאריזה אל החור שבקיר, ומשייפים אותו, בעזרתה, למצב חלק. במקום להישאר עם קילו גבס שמטנף את המחסן או עם דלי שלם של חומר עבור כמה חורים של מסמר - האריזה הזו נותנת פתרון מצויין, ואני מקווה שהיא תגיע לפס הייצור. תודו שזה חלומו של כל שוכר דירה מחוררת, עת בוא סיום החוזה.

2. ואחרי שסתמנו את החור:

עכשיו, כשיש לנו קירות חלקים, אפשר להדביק עליהם טפטים!

בהכירי את טעמו של הלקוח הישראלי הממוצע, סביר להניח שלא תרוצו מיד לקנות את הקולקציה החדשה של "היגה אנד ווסט" ( Hygge and West) , אבל היא כל כך יפה, שרציתי להציג אותה לפניכם.

לפי ההסבר של החברה האמריקאית, Hygge היא מילה דנית שמשמעותה משהו כמו "Cozy" ( ועכשיו לכו תתרגמו את זה לעברית), ועל קולקציית הטפטים הגיאומטריים שלה נוספה עכשיו קולקציה בשיתוף פעולה עם מותג הנייר Rifle Paper. הישמרו - שיטוט באתר עלול לתסכל ברמות קשות (למשל, קולקציית הנייר של גאראנס דורה, או קולקציית הדפסים מלבבת ודי יקרה גם היא). בלי קשר לטפטים - המוצר הכי מגניב בחנות הוא קעקועים זמניים ענקיים ב-15 דולר.

הטפטים בעלי צבעוניות נועזת, עם ציורים קיציים גדולים של פירות, פרחים וציפורים. יש להם ניחוח רטרו של עבודת יד והדפסים גדולים והם משמחים מאוד.

ואל תנסו אפילו לענות לי עם "ומה אם זה יימאס עלי" המשומש. הטפטים הללו (ולטעמי כל טפט עם תעוזה ואמירה) כל כך יפים, שהם ישמחו את לבכם במשך שנים - ויימאסו עליכם בדיוק בזמן בו כל דבר אחר היה נמאס עליכם. 

קולקציית הטפטים של Hygge and West

3. יאללה בלגאן!

ואם כבר אנחנו עוסקים בצבע - הנה כתם צבע במובן הכי לא מטאפורי שלו. מזמן לא ביקרתי בבלוג האהוב Oh Happy Day של ג'ורדן פרני, שמעלה ומיישם רעיונות למסיבות וחגיגות שונות.

הפעם מדובר במסיבה של תחילת הקיץ - שנראית כיפית כמעט כמו שהיא מצטלמת מעולה.

מה שצריך פה הוא פשוט ולא פשוט להפקה: בגדים לבנים שאפשר ללכלך, סנדלים או כפכפים זולים שאפשר לשטוף, שקיות ניילון גדולות לנסיעה חזרה הביתה באוטו, מיקום נאה בחוץ והרבה מאוד אבקת צבע. זו אותה אבקה שעושים בה שימוש בפסטיבל הולו ההודי - היא אינה רעילה אך קשה להשגה (עדיין לא מצאתי מישהו שמביא אותה לארץ, אבל אפשר לקנות באמזון). 

פרני מציינת שכמות אבקה של כ-200 גרם הספיקה לקרב של 10-15 דקות. לא יודעת איך רעיון כזה ייראה בארץ, עם אנשים זרים שבמקרה עוברים בפארק. הייתי הולכת על יער מבודד. ולא לשכוח להזמין צלם מקצועי - אלו בהחלט יהיו תמונות שוות. עוד תמונות מהחגיגה הצבעונית הזו בבלוג המקורי, ואם אתם הולכים על רעיון כזה - שלחו לנו את התוצאה!

4. העולם הוא כדור זה ברור זה ברור

Penalty, או "עונשין" (או "פנדל" בשיבוש המקורי שלנו) היא סדרה בת ארבעה צילומים של הצלמת הלונדונית מנדי ברקר, שאספה במשך ארבעה חודשים, בעזרת 89 אנשים מכל העולם, כדורי-רגל וכדורים סתם, שנפלטו מהים אל 144 חופים של 41 מדינות. מטרתה להעלות את המודעות לפסולת פלסטיק שאנחנו (אלא מי?) זורקים לים.

הצילומים הולכים ומתמקדים (כמו קלוז אפ שמתחיל בגלקסיה) ומראים כדורים מהעולם, מאירופה, מבריטניה ועד לאחד האנשים שאספו. המשחק בקנה המידה מדגים, לדבריה, את נחישותו של אדם אחד לאסוף פסולת מן הים (228 כדורים!). 

Mandy Barker - Penalty

בצילום חמישי מופיעים 32 כדורים שנאספו מ-32 מדינות שמתמודדות במונדיאל. הכדורים מסודרים על פי הערכת הגיל שלהם, בלאי וסימנים מזהים שונים. הכדורגל המקורי, אגב, הורכב מ-32 יריעות עור.

האסתטיקה של הכדורים מזכירה לי צילומים אחרים, של תחתיות סירים ככוכבי לכת.

5. דוקטור צמרמורת

ולסיום - שילוב של אימה וחמידות. כן, אפשרי.

בטח כבר הבנתם שמראם של קירות עירומים מעציב אותי, ואני באמת משתדלת למצוא לכל אחד משהו לתלות על הקיר. אם אתם חובבי סרטי אימה וספרים של דוקטור סוס (נראה לי שהפילוח הזה דווקא אפשרי), אתם תאהבו את הפוסטרים של DrFaustusAU, שיצר כרזות לסרטים ועטיפות למשחקי מחשב, בסגנון איורי דוקטור סוס, ועוד בחרוזים.

בתקווה שחופשת הקיץ לא תהיה מופע אימים, שיהיה שבוע טוב.