מזג האוויר הנפלא, הימים שמתארכים, הפרגים והחרציות שכבשו כל חלקה פנויה ובעיקר, ימי החופשה שהצטברו לשבוע ארוך, הם סיבה מצוינת לצאת מהבית ו... לא לחזור (טוב, לפחות ללילה אחד). חופשת קמפינג היא הזדמנות זולה יותר להעביר לילות נעימים תחת שמים זרועי כוכבים.

כדאי מאוד להצטייד גם בתאורה ללילה, כי לא בכל אתרי הקמפינג יש תאורה מתאימה. לא לשכוח כמה משחקי קלפים או קופסה ואפשר גם להחליט שחופשה בטבע היא הזדמנות להתנתק מהמסכים (לא כולל שיחות טלפון למתבגרים שתמיד הולכים לאיבוד).

 

לרשימת ציוד כדאי לכם להציץ כאן ואפשר להמיר הכל לטבלת אקסל וגם להוסיף לטובת משפחות אחרות. משפחת מטיילים ותיקה מנדבת עוד כמה עצות:

  • בקמפינג מותר להביא גם אוכל לא ממש בריא (כמו דגני בוקר במילוי קרמל) או להכין את בלילת הפנקייק בבית, להעביר בעזרת מזלף לבקבוק שתיה של ליטר וחצי, לשמור בקירור ולטגן באוויר הפתוח על גזיה ולקול שירת הציפורים.
  • כדאי להכין לילדים בגדים להחלפה בשקיות נפרדות, לכל ילד סט משלו, כולל תחתונים וגרביים בשקית סגורה. זה מקל על ההתארגנות והכביסה חוזרת הביתה בתוך אותה שקית.
  • לשכוח דברים חשובים בבית זה חלק בלתי נפרד מכל טיול. החוכמה היא לאלתר אחר כך.
  • תמיד כדאי לצרף חברים שגם יודעים לנגן על גיטרה.

 

כדי לבחור אתר קמפינג, כדאי להציץ ברשימת אתרי קמפינג, חניוני לילה ומאהלי האירוח בכל הארץ.

ולפני שאתם מעמיסים את שקי השינה, הנה המלצה נוספת לחופשה זולה בימי חול המועד: החלפת בתים. בתמורה לאירוח בבית שלכם, בימים שבהם אתם ממילא נעדרים, תקבלו דירה או בית מאובזרים, כולל משחקים לילדים (בדרך כלל), המלצות טובות של בעלי המקום וחופשה לגמרי בחינם. איך עושים את זה? בקבוצת הפייסבוק החלפת בתים למטרת נופש.

 

קמפינג דגי דפנה

מול קיבוץ דפנה, בין עצים גבוהים ומוריקים, על משטחי דשא גדולים וירוקים שבינהם זורם נחל הדן המרענן, תוכלו להקים אוהל בצמוד לאחד משולחנות הפיקניק ועמדות המנגל.

מה שכחנו בבית? יש מזנון שפתוח כל יום עד חצות וגם מזרנים להשכרה.

כוכב נוסף: בריכת שחיה לקטנטנים.

פינת מתנפחים לילדים.

כמה זה זול? 60 שקל לאדם מגיל שלוש. אין כניסה לכלבים.

פרטים נוספים: קמפינג דגי דפנה.

 

קמפינג בדגי דפנה
קמפינג בדגי דפנה

  

ואחרי שקמנו בבוקר, מה עושים?

שלושה מסלולי טיול מומלצים באיזור:

בריכת השכשוך בתל דן (צילום: ענת ניסים)
בריכת השכשוך בתל דן (צילום: ענת ניסים)

 

קמפינג חוף בית ינאי

באחד החופים היפים בארץ ודי קרוב למי שגר במרכז, מחכה חוף חולי וצהוב ומים כחולים וצלולים. וגם כמה מסלולי טיול שמתאימים למשפחות עם ילדים בכל גיל.

מה שכחנו בבית? יש מזנון פתוח ואפילו קניון ממש מעבר לכביש.

כוכב נוסף: עפיפונים ומתקני שעשועים.

כמה זה זול? תשלום ללינה ישולם עבור חניה בלבד למשך ימי השהייה.

פרטים נוספים: קמפינג חוף בית ינאי .

 

חוף בית ינאי
חוף בית ינאי

 

ואחרי שקמנו בבקר, מה עושים?

 

חניון בארות במכתש רמון

מאחר והיום לינת השטח אסורה בתוך מכתש רמון, מומלץ לישון בחניון המסודר. תמצאו שם אוהלים בדואים גדולים, כולל מזרנים / משטחים / סככות ללינה תחת כיפת השמיים וגם ארבעה ביתני אירוח מאובזרים.

 

מה שכחנו בבית? ניתן לרכוש חומר בערה למנגל, לשכור מזרנים ולהשלים ציוד בחנות המטיילים במתחם.

כמה זה זול? לינת שטח קמפינג (אוהלים פרטיים, מחיר למבוגר: רגיל - 53 שקל, מנויים: 38 שקל. מחיר ילד מגיל 5: רגיל: 42 שקל, מנויים: 32 שקל.

חיבור לחשמל - בתוספת תשלום של 30 שקל ליום.

פרטים נוספים: חניון בארות .

 

חניון בארות (צילום: ליאור אבולעפיה)
חניון בארות (צילום: ליאור אבולעפיה)

  

ואחרי שקמנו בבוקר? מה עושים? אפשר לעשות מסלול פרסת נקרות, לבקר במרכז המבקרים ע"ש אילן רמון או בחוות האלפקות ובדרך לשם או בחזרה כדאי לעצור בעין עבדת.