הפגישה שלי עם ג'קי מנחם התחילה בפיצוץ. יותר נכון בפיצוצייה: הוא התקשר אליי משם ושאל מה אני אוהבת לאכול. "אני קונה לנו קצת פיצוחים, שיהיה לנו כיף". על המסך, כשהוא מככב בעונה השניה של "גולללסטאר" (HOT), רואים נשמה טובה באמת. גם לא על המסך, סתם ככה בדירה הרמת־גנית החמודה שלו, הוא נשמה טובה.

 

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

מיד כשהתיישבנו בסלון לקראת הראיון הוא מיהר למזוג לי שתייה למרות שהתעקשתי שאני לא צמאה. "יש תחושה ביתית, נכון?", הוא מתלהב מהדירה. "אחרי 'האח' לקחתי עוד שנה בבית, ככה בשביל הפינוקים, ואז עברתי לפה, לבד".

 

ומה עשית עם המיליון, לפני מס?

"עסק ונכס. קניתי בית, ויש לי בית דפוס. אני עצמאי. דפוס ג'קי, זה אני", הוא מגיש כרטיס ביקור.

 

למה דווקא בית דפוס?

"זה תחום משפחתי, למעלה מ־30 שנה, אני נורא מתחבר לענף הזה".

 

כשבאת ל'האח הגדול' ופנטזת על מיליון שקל, פנטזת על בית דפוס?

"את חושבת שידעתי שאני הולך לזכות? היה לי סיכוי של אחד ל־20. לקח לי שנה וחצי לחפש כיוונים, לדעת מה אני רוצה בכלל. אחרי שנה וחצי הרגשתי שאני לא עושה כלום משמעותי, רק מוציא כסף ולא מכניס. הייתי חייב ללמוד מקצוע, הייתי בן 23 וללמוד מקצוע בגיל הזה זה לצאת לעולם אחרי ארבע־חמש שנים, יותר מדי בשבילי.

 

"התקשרתי לאבא שלי, אמרתי לו, אבא, מה עושים? הוא אמר לי, אני בעסק 30 שנה, אין מי שימשיך. תוך חודש טלאק, הרמנו בית דפוס. הלכתי, שכרתי מקום, שיפצתי, צבעתי, קניתי מכונות. הכל שלי, יאללה, עכשיו צא לעבודה".

 

בעל עסק דפוס זה לא בדיוק מה שחשבנו שייצא מג'קי "התחת שלי במים" מנחם, העממיקו התורן של העונה השלישית של "האח הגדול". הוא כיכב אז בעונה, ברומן אפלטוני תלותי עם נופר מור לצד ליהיא גרינר, פרידה הכט ודנה רון. הגיע למקום הראשון בלי להסתכסך עם אף אחד, עם המון מונולוגים למצלמה ופנייה פומבית לבר רפאלי. זה מה שנשאר לו מ"האח הגדול"; אגב, תמונה שלו עם בר תלויה ממש מול דלת הכניסה ומקבלת את פני כל מי שנכנס.

 

הוא טוען שהוא נעלם מרצון, עד שהגיע לעונה השנייה של "גולללסטאר". כרגע אין מבסוט ממנו. "אני מחכה כל יום להגיע לעסק", הוא אומר. "לחתוך, למינציה. זה אני". דפוס ג'קי.

 

לא היו לך מחשבות לשמר את הפרסום? די נעלמת.

"תראי, חיפשתי מה שיעשה לי טוב ומה שעושה לי טוב זה עבודה. היו לי כמה חודשים של תוכניות אירוח, פרנזטור, פעמיים בשבוע כתב ספורט ב־One'', אבל זה לא משך אותי, לא מילא אותי. החלטתי לשים את כל הפרסום בצד ולעשות מה שטוב לי.

 

"זה גם לבוא מתוכנית ריאליטי שתוך שלושה חודשים אתה הכוכב הכי גדול שיש, ובכל מקום אנשים עפים עליך, אבל תכל'ס – ג'קי לא יודע להנחות, לשחק, את כל הדברים האלה. כדי שהוא יצליח להיות על המסך ולעשות את הדברים האלה, צריך ללמוד את זה. זה לא בשבילי, למה לי ללכת עכשיו ללמוד שלוש שנים משחק כשמי בכלל יזכור אותי כשאסיים? בשבילי הפרסום זה רק פלוס, על הדרך".

 

ואז מנחם, שהפרעתי לו באמצע הצפייה, ביקש לחזור לטלוויזיה ולצפות בפרק האחרון של "גולללסטאר". "אני צופה כדי לפענח", הוא אומר.

 

למה ללכת לעוד ריאליטי?

"זה משהו אחר לגמרי. זה החלום שלי להיות שחקן כדורגל. אין בזה צהוב, אין בזה רוע. חבורה של עשרה גברים מדהימים, חמים, מצחיקים, נורא אינטליגנטים. ארי שמאי הוא דמות מדהימה בעיניי. נורא אוהב אותו. זה בן אדם שמדבר כשצריך, שותק כשצריך. או שלא. וגם, תשמעי, החיים נורא קצרים".

 

אתה ואלירז שדה הפכתם לחברים טובים. מה מחבר ביניכם?

"אני אוהב את זה שאלירז הוא לוחם צדק. הוא אוהב להרים אנשים, להסביר, הוא סוג של מנהיג. אני מדבר איתו כל יום מאז התוכנית. על עניינים אישיים, עבודה. הוא כמו אח גדול בשבילי. אלירז בזמן האחרון מדבר איתי על למנף את הפרסום. 'בוא, קח הזדמנות'. אני חושב שאני עוצר את עצמי. לא בא לי. לא מדליק אותי. זה לא עושה לי כלום, את מבינה? אם אני לא עושה משהו מכל הלב - אני לא עושה אותו. עברתי את הגיל של החלטורה".

 

יש מי שיגיד ש"גולללסטאר" זו חלטורה.

"'גולללסטאר' זה חלום. מגיל שש שיחקתי כדורגל, עד גיל 18 ולא הגעתי לבוגרים. סוג של החמצה, את יודעת, כי הייתי יותר מדי גבוה, יותר מדי שרירי, העצמות שלי היו חזקות מדי. ב'גולללסטאר' היה הרבה יותר אמת מאשר חארטות".

 

ג'קי הפך לכוכב הבלתי מעורער של העונה השניה של "גולללסטאר". משכשך בגיגית עם צחי נוי, מלגלג על צביקה פיק, משחק כדורגל די יפה. בפרקים הוא צופה בריכוז, "לפענח", כאמור.

 

מה זה בדיוק אומר לפענח את הפרקים?

"לפענח זה קודם כל להיזכר בסיטואציה, אני מנסה לראות אם באמת אמרתי את הדברים הנכונים באותו רגע. אני לומד מלראות את עצמי. אני לא מאוהב בעצמי, אין לי פה אלבום דוגמנות, את רואה".

 

ותגיד, מה יש לך נגד צביקה פיק?

"אין לי כלום נגדו, האמת. פשוט לקח לנו זמן להבין שמדובר במישהו שבוגר מאיתנו והיה לו קשה לבוא ולהיות עם החבר׳ה. אז מה נותר? רק לצחוק. קטונתי לבוא ולהגיד למישהו בן 67, אתה עושה טעות. צחקתי על זה. אני אוהב את צביקה פיק, הוא אחד מהמלחינים והזמרים הכי טובים שהיו לנו. לשנינו יש שיער ארוך. בעצם, לי כבר אין שיער".

 

למה באמת הסתפרת קצר?

"רציתי שינוי, קצת להתאוורר. קניתי אופנוע חדש, אז שיניתי את הדמות. יותר קשוח, רציני, בוגר, איש עסקים. ג'קי משודרג".

 

אבל עכשיו לא יזהו אותך.

"לא, אל פחד. מזהים כשאני מדבר. וגם לפי ההליכה".

 

מנחם, בן 26, כרגע רווק. מאז "האח" היו כמה בנות, גם לפרמיירה של "גולללסטאר", לפני כחודש, הגיע מלווה בבחורה נאה, אבל כמו שהוא אומר, "הכרנו. יצאנו פעמיים, לא הסתדר. כרגע אני רווק".

 

לא נורא. הפרסום בטח עוזר עם בנות.

"לא בטוח. זה לא שאני הולך לאנשהו ועומדות בנות בתור ואני רק צריך לבחור. במיוחד כשמפורסמים, יש סטיגמה. 'למה שהוא יהיה נאמן לי, יש לו בטח מלא בנות'. אני גם לא יוצא הרבה. אני חושב שאחרי שלוש שנים לא קלות, לגור לבד, לפתוח עסק, צריך זמן לעצמי. אני רוצה אשה טובה, אני ענתיק. בעצם, עזבי, אני לא אוהב לדבר על מה אני צריך באשה, מה שצריך לקרות קורה".

 

אחרי הרבה זמן שנעלמת לגמרי, פתאום אתה שוב סלב. אתה נשאר בסביבה הפעם?

"עכשיו כשאני יוצא מ'גולללסטאר' אז אני יודע שיש מאחוריי גב, ואין לי את הפחד הזה עוד פעם להיות או לא להיות באוויר. הלמעלה והלמטה - כבר עברתי אותם. יכול להיות שעוד פעם אדעך ועוד פעם לא אהיה על המסך. אני לא מתבאס מזה. את הסיבוב שכולם אוכלים שהטלפון לא מצלצל יותר כבר עברתי".

 

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של פנאי פלוס

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

עוד בפנאי פלוס: