כל סילבסטר, חג אהבה, סופשבוע ויום חול, מפציעים מדריכים מגוונים שמלמדים אותנו הנשים איך להתלבש, לפתות, להגדיל או לכווץ את עצמינו כדי שנתאים לפנטזיות הגבריות העכשוויות. אנחנו עושות דיאטות, צובעות שיער, מתאפרות, מורטות, מגלחות ומתחרפנות, ואתם אפילו לא טורחים לקצוץ את שערות האף שלכם. אז לנו נמאס מזה! לכבוד השנה החדשה, אולי הפעם דווקא אתם תתאמצו, תחתכו, תעצבו, ותפנפנו משהו בשבילנו?

  

האמת היא שהמגמה כבר קיימת - הגברים של היום לא מסתפקים בגילוח פשוט, ובמיוחד בארצות הניכר עיצוב שיער הפנים הוא כבר טרנד די גדול. לכל סגנון של עיצוב שיער פנים- יש אמירה, וסלב תואם, והפעולה עצמה דורשת מכשור, מיומנות, והשקעה. איך תעצבו לעצמכם בבית שיער פנים כמו של הכוכב האהוב עליכם? 

 

ממזרים חסרי כבוד: Goatee

 

זקן התיש מיועד לגברים עם פנים משולשות או סנטרים מחודדים כמו אברהם לינקולן או לחילופין ג'וני דפ, וגם, ובכן, קובי אוז.

 

קצצו את שיער הפנים לאורך של 3-5 מ"מ בכדי להפוך את עיצוב הזקן לקל יותר. השתמשו במעצב הזקן כדי ליצור קווי מתאר לזקן התיש סביב הסנטר. רוחב הזקן תלוי ברצונכם. זקן תיש רחב יתאים לפנים ארוכות יותר. ניתן להשתמש במעצב שיער פנים כדי להוריד את השיער המיותר באזור הצוואר והלחיים, בתנועות חלקות ועדינות כנגד צמיחת השיער. צרו "משולש" או צורה "מעוגלת" מתחת לשפה התחתונה, על ידי מגע עדין בקצוות השיער באמצעות המכשיר.

 

השתמשו במסרק (דרגה 3-4) כדי לקצץ את אורך זקן התיש לטעמכם באמצעות מכונת גילוח יש לגלח את הלחיים והצוואר בתנועה סיבובית עדינה. ככל שזקן התיש יגדל ניתן לעצב אותו בסגנונות שונים באמצעות אורכו.

 

גבר של גברים: Military Mustache

 

השפם הצבאי אומץ על ידי שוטרים ואנשי חוק, טום סלק, עמיר פרץ, וכמובן פרדי מרקורי, והוא מתאים לפנים מרובעות ולגברים עם לסת חזקה.

 

השלב הראשון בעיצוב המראה הצבאי הוא קיצוץ זקן הפנים לאורך של 3-5 מ"מ. את אזור השפם בלבד השאירו באורך מלא יותר כדי שתוכלו לעצבו ביתר קלות. בשלב השני השתמשו במעצב שיער פנים בדייקנות רבה. הקפידו שקו האופקי של השפם יהיה ישר וברבע האחרון של השפה עקלו את השפם מעט כלפי מעלה. השתמשו במסרק הנמצא במכשיר המעצב, כדי לסרק את קצהו התחתון של השפם הצבאי, לכל אורכה של השפה העליונה. השתמשו במכונת גילוח בתנועה מעגלית לגילוח שערות הסנטר, הלחיים והצוואר המיותרות.

  

70 גוונים של סמכותי: Anchor beard

 

זקן בצורת עוגן המתאים לבעלי פנים מרובעות ומלבניות והמשווה לכם מראה סמכותי אך סקסי. הזקן הזה שמתהדרים בו זאק אפרון וריאן קלארק, מרשים, אך דורש מיומנות.

 

קצצו את שיער הפנים באמצעות מעצב הזקן לאורך של 3-5 מ"מ. השתמש במעצב שיער הפנים ליצור קו מתאר שבין הצוואר לסנטר. הגדר את הקצוות העליונים של זקן התיש.

פסל את השפם בצורה מלבנית (קווי המתאר שבין השפה העליונה, השפה התחתונה והסנטר בצורה מלבנית). גלח את השיער בדייקנות רבה, בפינות השפם עד לשערות הסנטר באמצעות מכונת גילוח. הקפד שלא לגעת בשערות הצומחות ממרכז השפתיים ובסנטר.

 

השפם גם הוא צריך להיות באורך הנכון ומעוצב. השתמש במעצב הזקן בדיוק מלא כדי לייצר אזור חלק באמצע השפם.בבאמצעות מכונת גילוח הסר בעדינות את השיער המיותר מהלחיים והצוואר בתנועות סיבוביות.

 

שקט ועוצמתי: Full beard

 

זקן מלא ושופע כמו של בן אפלק וג'ורג' קלוני דורש מחויבות כי לוקח שבועות לגדל עד שמתקבלת רמת השעירות הנכונה, אבל בסופו של דבר הוא מכסה את כל הפרצוף כולל לחיים וצוואר, ומתאים לכל סוגי הפנים, כולל לאלה של רפי גינת. לאלו החושבים כי מראה הזקן המלא אינו דורש עיצוב - טעות בידם. לא תוכלו להתעלם מהמראה למשך חודשים. איך עושים? מגדלים זקן ומעצבים קלות מדי פעם.

 

שבוע ראשון או שני לגידול הזקן עלול להיות לא נוח, שכן העור צריך להתרגל לתחושה של זקן מלא. יש להשתמש בקרם לחות כדי להרגיע את העור. נסו להשתמש בשמן לזקן שיעניק לו מראה בריא ומבריק. יש להשתמש במעצב שיער מידי פעם כדי לסדר "שערות סוררות". בחירת אורך השיער היא להחלטתכם בלבד.

 

עף על עצמו: Circle beard

 

קניה ווסט, ג'ורג' מייקל, בראד פיט ולאונרדו דה קפריו הם רק חלק מאוהדי הזקן המעוגל. מדובר בזקן עם אטיטיוד והוא ממזג בין זקן תיש לבין שפם מטופח ומגונדר הוא מתאים לכולם חוץ מלבעלי פנים עגולות, ולדעתם של המומחים, במיטבו כשהוא באורך של 5 מ"מ.

 

למראה זה, קצצו את שיער הפנים לאורך של 3-5 מ"מ. עם מכשיר מעצב הזקן, יש לקצוץ בצורה עדינה ומדוייקת את שיער הפנים סביב הפה ומתחת לסנטר. באמצעות המכשיר קצצו את קצוות השפם כך שיתמזגו עם קצוות זקן התיש המעוגל. גלחו את השיער המיותר מאזור הצוואר בתנועות מעגליות.

 

סתם זרקתי על עצמי זקן ויצאתי: Five o'clock shadow

 

המראה המרושל-מסודר, או איך שאוהבים לקרוא לו - זיפים של אחר הצהריים הוא מראה מחוספס ולא מושקע מדי, מושלם להדגשת עצמות לחיים בפרצוף מרובע או להסוואת סנטר פחות מסותת. ג'סטין טימברלייק, בראדלי קופר, יו ג'קמן, אנחל בונני וגיא זוארץ מתהדרים בו, והוא דורש מעט יותר מסתם לא להתגלח יומיים.

  

קצצו את שיער הפנים לאורך של 3-5 מ"מ. השתמשו במכונת גילוח כדי לגלח את שיער הפנים שמתחת לסנטר ושימרו על צוואר נקי. יש לגלח את השיער בתנועות סיבוביות עדינות. גלחו את שטח הפנים מתחת לעצמות הלחיים כלפי מטה. גלחו בקו אלכסוני מאזור הפאות ועד לקצה השפם.

 

אין לי מראה בבית: Walrus Mustache

 

אם בחרת בעיצוב השפם של לורנס פישבורן וליונל ריצ'י, כולנו מקווים שאתה עשיר כמוהם. 

 

לפני שתגלחו למשעי את אזורי הלחיים, הצוואר והסנטר, קצצו את שיער הפנים לאורך של 3-5 מ"מ. חכו עד לגדילת שפם, ובאמצעות מעצב הזקן, הסירו את כל השערות הסוררות לאורך הקצה העליון של השפם. באמצעות מסרק , סרקו את שיער השפם כלפי מטה מעל השפה העליונה. קצצו את השפם בהתאם לאורך הרצוי.  גלחו את שיער הלחיים, הסנטר והצוואר באמצעות מכונת גילוח. השתמשו בתנועות עדינות ומעגליות.  

 

היפ הופ בלינג בלינג: Chin strap

 

זהו זקן למתקדמים, שדורש טיפול מסור ויומיומי כדי לשמור את זקן קו הסנטר סימטרי ומסודר. אבל אם אתה חש את עצמך אלייז'ה ווד או לפחות סאבלימינל, זה הזקן בשבילך.

 

קצצו את שיער הפנים באמצעות מעצב הזקן, לכדי 3-5 מ"מ. יש להשתמש במעצב הזקן בצורה מדוייקת. ולקצוץ רצועה דקה המתחילה באוזן אחת, דרך קו הלסת לאוזן השניה.

גלח את הלחיים והצוואר משיער מיותר. השתמש בתנועות עדינות ומעגליות.

  

מחתרתי עם אמירה: Zappa beard

 

עיצוב בהשראת פרנק זאפה המורכב משפם ארוך ומלא ופס קטן מתחת לשפה התחתונה - נועז, שונה ומעט משונה. ג'וש הארטנט עשה עליו וריאציה ומדגמן אותו לא רע.

 

קצוץ את שיער הפנים לאורך של 5 מ"מ.  קצוץ את קווי המתאר של השפם לרוחב של 1 ס"מ. באמצעות מעצב הזקן, חתוך את קווי המתאר כלפי מטה, החל מזווית הפה, רק עד לקצה השפה התחתונה. השאר אורך של 2 ס"מ בין השפם לבין זקן התיש. באמצעות מכונת גילוח הפרד בין זקן התיש מהשפם. גלח את אזור הלחיים והצוואר בתנועות עדינות וסיבוביות.

 

 

עיצוב בהשראת פרנק זאפה המורכב משפם ארוך ומלא ופס קטן מתחת לשפה התחתונה (צילום: gettyimages)
עיצוב בהשראת פרנק זאפה המורכב משפם ארוך ומלא ופס קטן מתחת לשפה התחתונה (צילום: gettyimages)

  

קצין וג'נלטמן: Pencil thin mustache

 

סגנון מתקפת הג'נטלמנים שדורש קיצוץ יומיומי. לאורך ההיסטוריה, אימצו אותו אנשים כמו ארול פלין, דייוויד ניבן ואפילו קלארק גייבל. אם יש לך עיפרון גבות, כלומר.

 

קצוץ את שיער הפנים לאורך של 3-5 מ"מ.  באמצעות מעצב הזקן, קצץ את השפם (הגדרת אורך נמוכה של 1-2 מ"מ). את הקצוות קצוץ ל- 3 מ"מ. באמצעות מעצב הזקן צור קו אלכסוני כלפי מטה מהאף לכיוון זויות הפה. חזור על גיזום השפם ליצירת רצועת שפם דקה יותר. באמצעות עיפרון גבות מלא את החללים החסרים בשפם. גלח בצורה עדינה ומעגלית את השערות המיותרים באזור הסנטר והצוואר.

 

עמוק ומסתורי: Poet's beard

 

סגנון שאופייני לסמואל ל. ג'קסון, ובדרך כלל משמש מתבגרים בנסיונותיהם הראשונים בעיצוב זקן. הוא למעשה הבחירה הבטוחה ביותר להימורים כי הוא מתאים לכולם ולא משפיע במיוחד על מראה הפנים. צורת זקן זו יכולה להתלוות לכל סוג של שפם.

 

קצץ את שיער הפנים לאורך של 3-5 מ"מ. השתמש במעצב הזקן כדי לפסל את השיער בקצה הסנטר לכיוון הסנטר לאורך של כ- 2 ס"מ. הענק ללחיים לשפה העליונה ולצוואר גילוח נקי באמצעות מכונת גילוח בצורה עדינה וסיבובית.

 

מוצרים מומלצים לטיפוח עור ושיער הפנים

 

1. מעצב שיער פנים Go Styler של פיליפס. 149 שקל: מכונה לעיצוב שיער הפנים, הפאות, השפם והזקן של פיליפס, מצוידת בראשים מתחלפים לסגנונות מגוונים, שרוחבם כמחצית מרוחב סכין גילוח ממוצע, שמאפשרים יצירת קווי מתאר מדויקים. למכונה מצורפים גם מסרקים באורכים שונים לקיצור זיפי הזקן והשפם.

 

2. סדרת הטיפוח לגבר של פבוניה בוטניקה: סדרת הטיפוח לגבר For Him מבית פבוניה בוטניקה הכוללת: ג'ל ניקוי, תחליב מרגיע לגילוח המרפא פצעוני גילוח ומגן מפני חתכים, תחליב פוסט גילוח המחטא, מרגיע ומפיג אדמומיות, וקרם קוויאר אנטי אייג'ינג.

 

3. ערכה מלאה לגבר של כריסטינה, 383 שקל: סידרת Forever Young עוזרת לאיזון השומן הטבעי של העור ומעניקה לחות מוגברת, גמישות, וכוללת 3 מוצרים לעור הפנים: קרם פילינג להסרת תאי עור מתים, קרם לחות קליל עם הגנה מהשמש, וג'ל אפטרשייב לאחר גילוח המקרר ומרגיע את העור.  

 

4. מכונה לקיצוץ זיפים של פיליפס, 399 שקל: מאפשרת קיצוץ הזקן במנעד רחב של 20 דרגות אורך מ-0.5 ועד 10 מ"מ. להבים חזקים במיוחד, עמידה במים וניתן להשתמש אלחוטית למשך 60 דקות

 

5. Cruzer4 של בראון לקיצוץ אורכי זקן שונים, 699 שקל: Cruzer4 - מכונת גילוח, מעצב וקוצץ שיער לפנים ולגוף שלבראון. ומגיע עם תוספת ליצירת זקן שעוצבה במיוחד לשם כך. ניתן להשתמש בו גם במקלחת.

 

6. פילינג של סוטיס לניקוי עמוק לפני גילוח, 210 שקל: פילינג של סוטיס לניקוי עמוק לפני גילוח. מעניק ניקוי נקבוביות לעומק, תוך השלת התאים המתים והחלקת מרקם העור לאחר גילוח ע"י גרגירי פוליאתילן + פילינג אנזימתי עם קומפלקס פאפאיה, לימון וסורביטול. בתוספת פיטומאלט ושמן שקד מתוק לליחוח והרגעת העור.

  

7. ג'ל גילוח של Kiehl's, 92.70 שקל: Facial Fuel - ג'ל דו-תכליתי לגילוח ולניקוי פנים. מכיל ג'ינסנג ובמבוק ומשמש גם כג'ל גילוח יעיל וגם כתכשיר לניקוי פנים. מכיל קפאין שממריץ את זרימת הדם

 

8. קרם גילוח ערער פראי של לאוקסיטן, 130 שקל: קרם גילוח ערער הפראי בעל מרקם עשיר מאוד וחלק המאפשר חווית גילוח נעימה ונוחה, לגילוח קרוב ויסודי. משאיר את העור רך, רווי ורגוע.

 

9. Sensitivity קרם מדעי לעור רגיש ד"ר קליין, 248 שקל: קרם לחות לעור רגיש Sensitivity - מכיל מרכיבים מלחחים ומרגיעים כגון: אלואוורה, ויטמין B5, ויטמין E ומרכיבים אנטיבקטריאלים. נטול כל חומרי ריח וצבע. הקרם מיועד לשימוש לאחר גילוח כשהעור רגיש ומגורה.

 

10. Post Shave של דרמלוגיקה 208 שקל: Post Shave Balm - תכשיר מרגיע המפחית את תחושת אי הנעימות לאחר הגילוח. מונע שיער חודרני בעור ומאיץ את זמן ההחלמה.

 

11. קליניק Post Shave Healer, 152 שקל: Post-Shave Healer מכיל אלוורה לשיכוך צריבת הסכין, מפיג את תחושת היובש, את האדמומית ומסייע לעור לשקם שריטות וחתכים קלים. תחליב קליל, נטול שומן ולא שמנוני.

 

12. קלרינס מן תחליב אפטר שייב, 127 שקל: Moisture Balm: תחליב לחות לשימוש לאחר הגילוח. להשבת הלחות, ריכוך הזיפים, כיווץ הנקבוביות והאטת הצמיחה מכיל תמצית פפאיה, לימון ועלי זית, עשב ביזון וזנגוויל, פורסלן מרגיע ומטהר.

 

13. קוצץ שיער מהאף והאוזניים דגם NT9110 של פיליפס, 145 שקל: מכונה לקיצוץ פשוט של שיער מיותר מהאף והאוזניים. זווית הקוצץ מאפשרת גישה קלה לכל אזור, תוך אחיזה במכשיר בשליטה מלאה. 100% עמיד במים, בטוח ונוח לשימוש ולניקוי. מכיל מסרק לסידור הגבות.

 

  • תודה למומחים של פיליפס, מובילת שוק מכונות הגילוח בישראל