שלושה דברים מאיימים על העולם כרגע יותר מכל דבר אחר: אסונות טבע, העשרת הגרעין האיראני ואיברי מין גבריים. אני יודע, אני יודע, זו קצת הגזמה, שהרי ברור שאם העולם היה צריך לבחור בין פצצה איראנית לבין להיחשף בטעות לאזור חלציו של גבר הוא לא היה מהסס לרגע ובוחר באיראנים, ובכל זאת, אין לנו אלא לפתוח את הנושא לדיון ולהודות: העולם רועד מפחד מבולבולים.

כמה פעמים יצא לנו לראות פטמות של מפורסמות בשנים האחרונות? כאילו, בואו נודה בזה, גם המעריץ המושבע ביותר יעמוד נוכח תמונות עירום חדשות של מיילי סיירוס וישאל את עצמו בשעמום "מה, שוב?"

הו, כן, אמרתי את המילה הגסה הזאת. המילה הגסה הזאת שבאמריקה מצנזרים בטלוויזיה, שאת האיבר שהיא מייצגת לעולם לא תראו על מסכי הקולנוע, שאפילו בסדרה ההו-כה-פרוגרסיבית "הסקס של המאסטרס", שבה יש יותר ציצים מדיאלוגים ועדיין אין שום סיכוי שתראו שם איבר רבייה גברי. ובכלל, אל תזכירו לאמריקה שהאיבר הזה קיים. ילדים עוד עלולים לשמוע אתכם, וכדאי שכולנו נעצור - אמהות, כסו את עיני ילדיכם הזכים - לפני שכל בן זכר עלול לשמוע שגם לו יש אחד כזה.

ואז באמת אפשר להיפרד לשלום מהאנושות. או משהו.

עירום גברי? תבואו אחרי הפנסיה

מאז שפורסמו התמונות הללו של ג'ון האם אמריקה סוערת וגועשת. בתמונות, אם אין לכם כוח ללנקק, רואים את ההוא ממד מן - שהצהיר לא פעם ולא פעמיים שאין לו שום חיבה לתחתונים - כשמשהו שנראה כמו איבר מין זכרי אך עשוי גם להסתבר כחיית מחמד קטנה בולט החוצה מתוך מכנסיו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים. במילים אחרות, לג'ון האם ראו את הקטן, ומסתבר שהוא די ענק. וההתרגשות העצומה שאוחזת באמריקה נוכח התמונות הללו - מספיק רק לראות את הטוקבקים כדי להיווכח - היא לב הבעייה והדואליות הצבועה שכולנו עדיין חיים בה.

 

כן, בערך בגודל הזה. ג'ון האם מפגין את כשרונותיו (צילום: gettyimages)
כן, בערך בגודל הזה. ג'ון האם מפגין את כשרונותיו (צילום: gettyimages)

 

זו לא הפעם הראשונה שאמריקה סוערת בעקבות הנקניקיה של האם. כבר ציינו שהבחור משוחרר מאוד כשזה מגיע למכנסיים, ולהאם מוקדש אפילו טאמבלר שלם שבו עוקבים אחרי הבצבוצים ממכנסיו בתקופות זמן שונות. האם עצמו לא ממש מאושר מזה, ובראיון מפורסם למגזין הרולינג סטון אמר "זה עבר כל גבול. אני לובש מכנסיים, למען השם, אז רדו ממני. זה נכון שיש צרות גדולות יותר בעולם, אבל כשאנשים מרגישים חופשי לפתוח חשבונות טמאבלר ולעקוב אחרי האיבר הפרטי שלי, אני אומר לעצמי שזה ממש לא היה חלק מהעסקה של להיות מפורסם".  

אלא שהפעם, כך נדמה, התמונה קצת שונה. בעוד שבכל התמונות שהופיעו עד עכשיו ראו בליטה, תפיחה קלה, מה שלא יהיה. הפעם, איך נאמר את זה בעדינות, התמונות הללו לא משאירות מקום לדמיון וגררו סערה של ממש. 355,000 צפיות יש לפוסט הזה עד עכשיו, והטוקבקיסטים בהחלט מנהלים מאבקים ערים. "זה קריפי לגמרי שיש 'משמר האיבר של ג'ון'", כתב אחד הגולשים. "אני אוהב את ג'ון כמו כל אישה סטרייטית, אבל החפצון של איבריו הפרטיים חייב להיפסק". על כך זעמו הגולשות באתר שענו לו "אתם מגגלים את האיברים שלנו כל הזמן. למה אנחנו לא יכולות?". חלק מהגולשות, אגב, כתבו לעורכי האתר שהן "מרגישות מחוללות" ואיך הם מעיזים "לפלוש ככה לפרטיותו של אדם" ודרשו להוריד את הפוסט ה"חולני" וה"פוגעני" הזה מהאוויר ומיד, תוך כדי שהן מאיימות לא להיכנס יותר לעולם. התגובות ממשיכות להיערם ברשת, כך שאולי כדאי לעקוב אחרי הסיפור הזה בעודו צובר תאוצה.

אבל לגולשים יש זכרון קצר. מאוד קצר. אחרי הכל, כמה פעמים יצא לנו לראות פטמות של מפורסמות בשנים האחרונות? כאילו, בואו נודה בזה, מפורסמות העולם, מלינדזי לוהאן ועד ריהאנה, קים קרדישיאן ומיילי סיירוס נתפסות עם התחתונים למטה (ברוב הפעמים לגמרי מיוזמתן) כל כך הרבה פעמים עד שגם המעריץ המושבע ביותר יעמוד נוכח תמונות עירום חדשות של מיילי סיירוס וישאל את עצמו בשעמום "מה, שוב?".

ובכלל, דומה שאין פלח אוכלוסיה גדול יותר שיוצא מהבית כשהוא משאיר שם את הבגדים התחתונים שלו. כמה שמלות ראינו מתנופפות, כמה

אבל זה כבר לא פטמות. זה איבר מין זכרי! מהר, שפיקוד העורף האמריקאי יפרסם אזהרת מסע ויחלק מיץ תפוזים קר לתושבים! יש פה תמונה של איבר מין זכרי מסתובבת בחוץ ואף אחד לא יכול לעצור אותה!

פטמות ראינו מבצבצות. אבל זה כבר לא פטמות. זה איבר מין זכרי! מהר, שפיקוד העורף האמריקאי יפרסם אזהרת מסע ויחלק מיץ תפוזים קר לתושבים! יש פה תמונה של איבר מין זכרי מסתובבת בחוץ ואף אחד לא יכול לעצור אותה!

למרות שכמעט מתבקש לקחת את התמונה הזו לדיון השחוק על החפצת נשים, גברים ומה שלא קורה ביניהם, הרשו לי לרגע להסיט את העניין אל מה שהוא לב ליבה של הבעייה בעיני: כולנו - כן, גם הצבועים מבינינו שאומרים שלא - רוצים לראות את הסלבריטיז שלנו ערומים. זה טבע האדם, לראות שגם למפורסמים ולמצליחים יש שלושה קילו עודפים (ובמקרה של האם עכשיו אנחנו יודעים בדיוק איפה הם מרוכזים) כשלא עושים להם פוטושופ. לרוע המזל, לרכילות אין דין אחד לכולם: אם זו אישה, יהו פטמותיה ושאר האיברים חשופים לעיני כל ובעיה שלה. ואם זה גבר? נסתיר, נטשטש, נשים כוכביות, נפרסם אזהרות לילדים, נשאל אתכם אם אתם בטוחים שאתם מעל גיל 18 ואז 21 ואז "יודעים מה, תבואו אחרי הפנסיה, יותר טוב". כי הנה מה שבאמת מדהים את אמריקה בסט התמונות הזה: ג'ון האם קיבל יחס שווה לאישה.

וזה נורא, שאיבריו של מישהו פרושים ככה בפני הציבור הרחב. וזה מעולה, כי בלי שום קשר לדיון הראוי על החפצת נשים, הציבור הרחב עוד עשוי לקדם את הדיון במיניות הגברית מעבר לשנות החמישים של המאה העשרים, שם הוא תקוע, ובכן, כבר הרבה יותר מדי זמן.

אפקט הרתעה מוצלח יותר ממפלצות

אבל נתחיל מהנורא, אם כי אני חייב להודות באמת: לסלבריטיז יש הרבה מאוד זכויות ומעט מאוד חובות. אחת מהחובות כשאתה מפורסם היא ללבוש תחתונים. לא נעים, לא יהרוג אתכם. לא לבשתם תחתונים מאיזושהי סיבה בלתי ברורה? קצת בעיה שלכם. אבל אם כבר לא לבשתם תחתונים, אז דין אחד לכל: או שלא מצלמים בכלל, או שמצלמים את כולם, ללא הבדלי מין.

גם במאה ה-21 עדיין יש לנו איזו יראת פין מטופשת שבה כל גבר מנסה באופן כמעט אובססיבי להוכיח שיש לו יותר גדול מלשאר. אז הנה, התמונה הזו מצויינת. עכשיו כולנו יודעים שלג'ון האם יש הכי גדול, ואתם בהחלט יכולים לנוח

ומעולה, כי איבר המין הגברי בתרבות שלנו הוא אפקט הרתעה מוצלח יותר ממפלצות, שדים והמשפט "בקרוב תחל להצטלם העונה החדשה של סברי מרנן". איבר המין הגברי הוא כלי הרתעה לנשים, ובכלל, היחס אליו הוא קדוש, ולא רק בתרבות האמריקאית, אלא גם בתרבות הישראלית שנחשפה לא מזמן (באופן די מזעזע, יש לציין) לפיקולו של אייל שני ועדיין לא ממש התאוששה מהטראומה. לא מראים אותו, לא מדברים עליו, הוא מיועד בעיקר לדימוי אלמנטים שליליים ("לקבל זין" הוא ביטוי שגור, ומקבילה נשית אין לו) ובאופן כללי, נו, כולנו רועדים מפחד לפני שאנחנו אומרים את השם המפורש שלו. נסו לכתוב "ראו לג'ון האם את הזין!" ולהסביר לאנשים שזה בעצם קצת מצחיק, נראה כמה שניות יקח עד שיתקשר אליכם העורך ויבקש מכם לשנות את המשפט למשהו קצת יותר מעודן. אני כבר פתחתי סטופר.

 

גם הציבור הישראלי נחשף באופן די מזעזע. אייל שני מצלם את עצמו באינסטגרם (צילום: מתוך האינסטגרם של אייל שני)
גם הציבור הישראלי נחשף באופן די מזעזע. אייל שני מצלם את עצמו באינסטגרם (צילום: מתוך האינסטגרם של אייל שני)

 

אני לא אומר, חלילה, שזה בסדר, בעיקר כי אחרי שראינו את התמונה הזו אין גבר שפוי שיסכים לצאת מהבית, לא כל שכן להסתובב בלי תחתונים ליד מישהו. אבל גם במאה ה-21 עדיין יש לנו איזו יראת פין מטופשת שבה כל גבר מנסה באופן כמעט אובססיבי להוכיח שיש לו יותר גדול מלשאר. אז הנה, התמונה הזו מצויינת בגלל שני דברים: א. אמריקה ראתה איבר מין גברי ולא מתה מזה. ב. עכשיו כולנו יודעים שלג'ון האם יש הכי גדול, ואתם בהחלט יכולים לנוח.

הגיע הזמן שאיבר המין הזכרי יהיה בדיוק מה שהוא: איבר. כמו יד, כמו רגל, כמו ראש, כמו אוזן, כמו ברך, כמו אף, כמו פה. אני לא אומר שצריכים לראות אותם כל שני וחמישי, אבל הזעזוע העמוק - הן האמריקאי והן הישראלי - רק מוכיח כמה אנחנו רחוקים משם, וכמה איבר המין הזכרי עדיין מפחיד אותנו. כשהשורה היחידה שתוכל להיכתב על המקרה הזה היא "יאללה, יאללה, אז ראו לג'ון האם את המה-שמו, מה עוד יש בטלוויזיה?", נדע שאנחנו בדרך לאנשהו. עד אז, נו, כל הזין.