מבחינה מקצועית מדובר בתקופה לא רעה עבור שלום מיכאלשווילי. את זה שמדובר בקומיקאי תזזיתי ומבריק כולנו יודעים כבר יותר מעשור, אבל בשנים האחרונות הוא מרחיב את היריעה: התפקיד המאיים בסרט "קירות" לצד נינט טייב, מוטי אמויאל ב"עספור" המגה אהובה, וגם אלברט עמר, הדמות הראשית הכריזמטית ב"שביתה" של רני בלייר.

 

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

את כל אלה הצליח מיכאלשווילי לדחוס לסדר יום שכלל בין היתר גם כמיליארד הופעות עם מה קשור ("זה הלחם והחמאה שלנו"), ג'וב ב"בובה של לילה" בערוץ הספורט, תוכנית המערכונים שלהם "עם סגולה", ואפילו הגשת אולפן טורניר "יורו 2012".

 

וזה לא מפסיק: יחד עם אסי ישראלוף ו ציון ברוך הוא שב זה עתה ממסע הופעות מוצלח בארצות הברית, והשלישייה ממשיכה לשעוט לעבר שלל פרויקטים נוספים, כמו העונה השנייה של סדרת הבת "בובה של מדינה" בכיכובם, שעלתה לפני שבועיים ומשהו בערוץ 10, ועונתה הרביעית של "הבורר" שחזרה גם היא למסכי HOT אחרי שלוש שנות היעדרות. שם הוא מגלם את ניקולה קובלובה, המרצח המעורער ששכל את אחיו, חדור נקמה ועכשיו גם נחוש בדעתו להרוג חצי מהקאסט.

 

"כבר בעונה הראשונה ביקשתי גם מרשף וגם משי (לוי וכנות, יוצר ובמאי הסדרה - י.ב) לקחת ממני את ההומור" הוא מסגיר, "ביקשתי שלא יהיו לי בדיחות שם. את הדברים האלה אני שומר למקומות אחרים. רציתי שהדמות תהיה יותר רצינית".

 

אז ביקשת מהם להפוך אותך לדמות הלא־פרודית בסדרה שמלאה בדמויות פרודיות? דווקא אתה?

"כן, זה בדיוק מה שרציתי. וגם ב'עספור': כל בדיחה שהיתה לי, בקריאת הטקסט העברנו אותה לדמויות האחרות. תראה, קומדיה אני עושה כל הזמן, אז בזמן האחרון אני גם מכוון לתפקידים הדרמטיים יותר".

 

זה השלב הבא בקריירה?

"אתה מגדיר את זה כשלב הבא בקריירה, אבל אני פשוט רוצה לעשות את זה, זה הכל. אני לא חושב על שלבים. טפו טפו, יש לי מספיק הצעות לדרמות וכאלה, אבל אני מחפש משהו שיעניין אותי ויאתגר אותי כשחקן, תפקיד עם מנעד רגשי גדול כדי שאוכל להוציא מעצמי דברים שאולי אני עוד לא מכיר, ושהצופים עוד לא ראו".

 

אתם כבר יודעים שמיכאלשווילי (35), ציון ברוך ואסי ישראלוף מחוברים בטבור. עובדים יחד, מבלים יחד, ולאחרונה גם יוצאים לדאבל וטריפל־דייטים יחד. הקשר ביניהם, אם תהיתם, חזק מתמיד, גם למול העובדה ששלושתם נמצאים בזוגיות מלבלבת.

 

הדינמיקה לא השתנתה עכשיו כשכולכם בזוגיות? בטח יש לכם קצת פחות זמן אחד בשביל השני.

"שמע, כשאתה מופיע ארבע פעמים בשבוע אין דבר כזה 'אין זמן'. יש לי יותר שעות אסי וציון מאשר עם ההורים שלי, יותר מאשר כל אחד אחר בעולם".

 

ולא נמאס קצת לפעמים?

"לא נמאס לכם לשאול את השאלה הבנאלית הזאת?".

 

לא.

"אם היה נמאס, לא היינו ביחד. אנחנו לא חיבור כלכלי, ואני חושב שזה הסוד. אני מניח שאם היינו מפסיקים ליהנות ביחד גם היינו מצמצמים עבודה, אבל אני לא רואה איך זה יכול לקרות. בשנה הבאה אנחנו מעלים הופעה חדשה, וגם יש עבודה על דברים אחרים. סרט, ואלבום חדש שעוד מעט ייצא ממנו סינגל, וסדרה מוקומנטרית שאולי נעשה עם HOT. עושים מה שכיף לנו, ולא חושבים על מה יביא לנו פרנסה".

 

בטח שמתם לב שמיכאלשווילי מעטר את עמודי הפפראצי שלנו מעת לעת, כשהוא חולף בנונשלנטיות על הקורקינט החשמלי ברחבי העיר, או שותה מיץ בגופייה חושפת שרירים, או עושה את אחד משני אלה עם החברה היפה ענבל שלוי, אחת מצמד הבלונדיניות מהעונה הראשונה של "המרוץ למיליון", שמאז הספיקה גם להיות כתבת בידור בתוכנית של גיא פינס.

 

שניהם יפים, גרושים (מיכאלשווילי מקרן אחרי חמש שנים, שלוי מטל אחרי כשנתיים) ובעלי פרופיל תקשורתי גבוה. כבר עשרה חודשים שמיכאלשווילי ושלוי מטפחים זוגיות פוטוגנית, ומהווים מטרת רכילות בכירה.

 

"מזמן הגעתי למסקנה שאם אתחיל להאמין לדברים הטובים שנכתבים עליי, אגיע למקומות לא טובים", אומר מיכאלשווילי, "ואם אקח ללב את הרעים, אז Same-Same. אז אני משתדל לחיות את החיים שלי בלי לשים לב לאיזו רשימה הכניסו אותי או מה כתבו עליי פה או שם".

 

ספר לי קצת על ענבל.

"ענבל..." הוא מחייך שוב, "כיף לנו ביחד".

 

זהו? זה כל מה שתגיד לי?

"כן. מה עוד?".

 

שניכם עברתם הרבה מבחינה זוגית, שניכם מהברנז'ה. עוד.

"היום ענבל עובדת בהייטק, היא מתעסקת בנדל"ן, מאוד מוכשרת במה שהיא עושה, זה לא משהו ברנז'אי במיוחד".

 

היה לך חשוב שציון ואסי יאהבו אותה?

 

"זה לא שיש למישהו זכות וטו, אבל למרות שאנחנו אנשים שונים, אנחנו גם מאוד דומים, וידעתי שהם ימותו על ענבל".

 

למה?

"כי היא שמש, אחי. היא טובת לב. היא אור. וזהו, דיברנו מספיק על ענבל. מה עוד?".

 

בוא נשחק כדורגל.

"עזוב, אני אקרע אותך".

 

** את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגיליון החדש של "פנאי פלוס"

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

עוד בפנאי פלוס :

 

  • ד"ש מהניינטיז: לאן נעלם הדוגמן אלון ריינהורן?