"אני הולכת לקנות בית ביישוב חולית על גבול עזה, נשבעת לך. 600 אלף שקל בית, 120 מ"ר, עם בנייה ירוקה ואנרגיה סולרית", אמרה ניקול ראידמן בראיון שהתפרסם אתמול ב-Xnet ועורר הדים ברחבי הרשת והתקשורת בישראל.

 

מה תעשי שם?

"אשב על הגג עם הבת שלי ועם קלצ'ניקוב ואעשה אנגרי בירדס: הנה ערבי! יורים! אבל יותר מזה, אני אקנה טנק ורוד עם אבני סברובסקי. אני ימנית קיצונית, כי חברה שלי נהרגה בפיגוע כשהייתי ילדה, טוב?".

 

 

דבריה של ראידמן גררו מבול של תגובות וביקורת. חלק מהתגובות התקבלו במערכת הטוקבקים שלנו וחלקן עלו במסגרת דיונים סוערים ברשתות החברתיות. בדיון שעוררה בפייסבוק אשת יחסי הציבור אמילי מואטי, מספר שתיים ברשימת "עיר ללא גבולות" בבחירות לעיריית תל אביב, אף הוחלט כי היא ופעילת השלום סופיה טורטוש ארגמן יגישו תלונה במשטרה כנגד ראידמן על הסתה לרצח ערבים.

 

 

לא צריך טנק ורוד, מספיק מעדר או קלשון. חולית (צילום: שותפים, קיבוץ חולית)
לא צריך טנק ורוד, מספיק מעדר או קלשון. חולית (צילום: שותפים, קיבוץ חולית)

 

 

והיו גם תגובות אחרות, פחות מתלהמות, אך לא פחות אפקטיביות. למשל, זו של נציגי קיבוץ חולית, שבו טענה ראידמן כי בכוונתה לרכוש בית. חברי הקיבוץ, שעד לראיון עם ראידמן, ספק אם מישהו ידע על קיומו, שלחו הבוקר מכתב אל המערכת, וזו לשונו, לא נגענו:

 

"ניקול היקרה, אנחנו תמיד שמחים לקבל מתיישבים חדשים בקיבוץ שלנו ומשוכנעים שתרגישי פה בבית מהרגע הראשון - אצלנו הריאליטי מתורגם למציאות, ואנחנו נהנים ממנה כל יום, כל היום.

 

600 אלף שקל זה קצת יותר מדי. אומנם את מעושרת, אבל כנראה שקצת פחות מ-500 אלף יספיקו לך כדי להיכנס פה לבית קיבוץ נחמד מאוד ונעים. אגב, לקלצ'ניקוב באמת שאין פה צורך, גם לא לטנק ורוד, הכי הרבה מעדר או קלשון וגם זה רק אם תרצי להצטרף אלינו לעבודה בשדות. מי שמגדל תפוחי אדמה, מגלה מהר מאוד שהאויב היחיד שלו היא השמש וגם זה רק בשעות מסוימות.

 

למרות הפערים הכלכליים בינינו, יהיה לך קל להשתלב פה. כמו שאת ומשפחתך עזבתם הכל ועברתם מאודסה לישראל, כך גם אנחנו קבוצה של 10 חבר'ה, רובנו מהמרכז, עלינו לנגב לפני כשנה, הצטרפנו לקיבוץ וגילינו חיים שמאפשרים לך לצרוך הרבה פחות. את בנית את עצמך כלכלית, אנחנו עובדים על בניית הקהילה, אך החשוב הוא שאת ואנחנו התחלנו מאפס והפכנו לסיפור הצלחה.

 

ליצירת קשר עם נציגי הקליטה בקיבוץ 08-9985611 או למייל של הגרעין שלנו shutafim2011@gmail.com.

 

אם בכל זאת תעדיפי משהו מפואר יותר, שמתאים יותר לסטנדרטים שלך, אנחנו יכולים להמליץ לך לפנות למרכז להתיישבות בנגב, לנו הם בהחלט עזרו למצוא את החבילה המתאימה. הם יוכלו לעזור לך למצוא מקום להקים בנגב את בית חלומותייך, כמו זה שבנית לפני חודשיים בהרצליה, רק בפחות מחצי המחיר.

 

גם אנחנו אוהבים אותך

חברי גרעין שותפים וכלל חברי חולית".