כלל ידוע בעולם הבידור הוא שכשתוכנית ריאליטי מסתיימת, מדד הסלביות של המשתתפים נמצא במגמת ירידה מתמדת. יוליה פלוטקין (25) מנצחת את הסטטיסטיקה הזאת.

 

>> בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

 

בזמן שתגרדו בראש כדי להיזכר מי היו בשלישיית הגמר של "הישרדות VIP" שבה השתתפה, הקריירה של השחקנית והדוגמנית בעלת רעמת התלתלים הזהובים פורחת.

 

היא מופיעה על המסך ב"חסמב"ה דור 3", הפציעה בסדרת ההמשך של "עניין של זמן", מגלמת תפקיד ב"יומני החופש הגדול" בערוץ דיסני, חונכת החודש בערוץ 24 תוכנית חיקויים בשם "זה לא אמיתי" עם טוביה צפיר ואורי פסטר ותשחק בחנוכה הקרוב בהצגה "מסביב לעולם ב־80 יום" עם דון לני גבאי ונתן נתנזון.

 

במקביל היא משמשת כפרזנטורית החדשה של נעלי גלי וגם של רשת האופנה אייס קיוב. אה כן, והחודש היא גם התחתנה.

 

ב"הישרדות" התחלת את המשחק בטייטל של הדוגמנית האנונימית עם השיער. איך הצלחת לתרגם את הפרסום הזמני לעבודה?

"ידעתי שהמניה תעלה מהר ובגלל זה הלכתי מלכתחילה, כי הייתי מוכרת, אבל לא מספיק. הרבה פעמים במאים דווקא לא אוהבים פרסום מהסוג הזה, אבל לא פחדתי כי הסתמכתי על הכישרון שלי. יש עדיין מקומונים או אתרים שכותבים 'יוליה הדוגמנית', וזה נכון, אבל אני שחקנית קודם כל.

 

"מה שכן, גם אם יש לי תפקידים בטלוויזיה - שראו אותם, מעריכים אותם, קיבלתי פידבקים חיוביים והכל טוב - הבמה שאני צריכה לקבל היא בתיאטרון. אני אמנם עושה הצגות ילדים, אבל לא תיאטרון רפרטוארי, ואני בטוחה שיום אחד אכנס לשם".

 

מביאה הרבה אופי

 

פלוטקין עלתה עם משפחתה לישראל מבלארוס בגיל שנתיים וגדלה בעכו. את השפה רכשה בארץ וגדלה לתוך הישראליות. "אף פעם לא חשבתי שאני יפה", היא מספרת. "גם היום אני לא חושבת שאני יפה, אני חושבת שאני מיוחדת ויש מצבים שאני נראית יותר טוב או פחות טוב.

 

"כשהייתי קטנה זה לא היה אישיו, לא הייתי הילדה הכי יפה בשכונה, כל הזמן הייתי עם צמה בשיער, והיו סביבי בנות יותר יפות ממני. הייתי יותר בטייטל של ה'מגניבה'. היה לי חוש אופנה, הייתי ממש חולת בגדים ותמיד ידעתי מה אני רוצה".

 

למרות הדימוי העצמי, בגיל 16 זכתה פלוטקין בתחרות יופי בצפון, קיבלה שני קמפיינים ראשונים ונשאבה לתעשיית הדוגמנות. הצעות העבודה נחתו עליה מכל כיוון.

 

"אמרתי לעצמי שאנסה לדגמן, כדי לנסות להיכנס לעולם המשחק. כבר אז למדתי תיאטרון והבמה הייתה החיים שלי. פתאום התלהבו ממני וזה הרים לי את הביטחון העצמי, כי לא התעסקתי עם היופי שלי יותר מדי".

 

לא פעם נשמעת ביקורת על זילות המקצוע בגלל שהרבה דוגמניות עושות את המעבר למשחק, לא תמיד עם כישרון אלא יותר עם הסתמכות על המראה הפוטוגני.

"יש תופעה כזו, אבל חושבת שאף במאי שמעריך את עצמו לא ייקח מישהי רק כי היא יפה וילהק אותה לתפקיד, ואם הוא עושה את זה הוא שם לעצמו רגל. הבעיה היא שלפעמים אין לו זכות בחירה ומכתיבים לו. מעצבן אותי לראות שחקנים לא טובים, שלא עברו את התהליך, אבל כל אחד מקבל בסוף מה שמגיע לו.

 

"לעומת זאת, יש בנות יפות ואינטליגנטיות שיכולות לשחק. גל גדות היא דוגמה ממש חיובית לכך, ומשחקת אותה בגדול.

 

"אני יודעת שאני לא דוגמנית שהפכה לשחקנית, כי נולדתי לזה, דחפתי לשם, עשיתי דרך יפה ומכובדת ורואים את התוצאות על המסך. אי אפשר לחבר אותי למשוואות האלה, כי מה שאני משדרת זה לא רק יופי ואסתטיקה, אלא מביאה איתי הרבה אופי".

 

אהבה ממבט ראשון

 

במרכז הסלון בביתם של פלוטקין ובן זוגה, היום בעלה, שחר עוז (36), תלויה תמונה מוגדלת שלה במהלך משימה קשה בזמן צילומי "הישרדות VIP". קיר נוסף מוקדש כולו לתמונות מחופשתם המשותפת באיים המלדיביים, חופשה שזכתה בה בסיום התוכנית כשהוכתרה לחביבת הקהל.

 

סדרת הריאליטי והתואר בהחלט פתחו לה דלתות, אבל את התקופה שבילתה על האי פלוטקין מגדירה כטראומטית. במהלך הצילומים היא נאלצה להתמודד לא רק עם משימות מפרכות אלא גם עם ניתוק מהעולם ובעיקר מעוז, שאיתו התחילה לצאת רק חודש לפני כן.

 

השניים הכירו במסגרת העבודה המשותפת, היא כברמנית והוא כבעלים של מועדוני לילה מובילים בתל אביב. "זו הייתה התאהבות ממבט ראשון. היא הייתה הדדית למרות שאני בהתחלה דחפתי יותר. זה לא קורה בדרך כלל, אבל בגדול אני התחלתי איתו", פלוטקין מחייכת כשהיא נזכרת בימיהם הראשונים יחד.

 

"חברה שמכירה את שנינו קצת לחצה עליו. הוא לא חשב בכיוון, כי הייתי צעירה מדי והוא הכי רציני. יש בינינו אמנם הפרש של 11 שנה, אבל הוא מאוד בטוח ויודע מה הוא רוצה, ואני מצדי במערכות יחסים מגיל 15 ומה שחיפשתי זה ביטחון".

 

במאי האחרון, כעבור קצת יותר משנתיים יחד, שכללו גם מגורים משותפים, הגיעו ההצעה והטבעת, אחרי טיול ברמת הגולן בפיקניק בשקיעה, סמוך למעיין ומול הכינרת.

 

גם וינטג' וגם אדג'ית

 

החתונה, שהתקיימה בתחילת החודש, הייתה הפרויקט הגדול שהעסיק את פלוטקין במקביל ימי הצילום המפרכים לסדרות ולקמפיינים. "לא הייתי כלה לחוצה, כולם אמרו לי איזו קולית אני", היא מספרת. "עבדתי על האירוע הזה חודשיים ואני ממש טובה בהפקה, ארגון ותפעול. מה שכן, התרגשתי מעצם העניין. אני כן מאלה שמדברות מלא על החתונה והתייעצתי על הכל".

 

כמי שמעידה על עצמה שהיא אוהבת להתלבש, פלוטקין התייחסה ברצינות לעיצוב שמלת הכלולות – שתיים, ליתר דיוק.

 

היה חשוב לך להשקיע בשמלה ולתת את החותם שלך?

"מבחינתי השמלה היא לא משהו שחשבתי עליו מהרגע להרגע, אלא ישבתי והסתכלתי על דגמים, קיבלתי השראה ממעצבים. השמלות היום נראות אותו דבר, יש קווים שחוזרים על עצמם, ואני אף פעם לא אוהבת להיות כמו כולן. בחרתי במעצבת ליהי הוד ועשינו משהו ביחד. ממש רקמו לי שם חלום.

 

"זאת שמלה עם כתפיים חשופות, שהייתי מגדירה גם וינטג' וגם אדג'ית, שנעשתה בעבודה סיזיפית עם אבנים, חרוזים, פאייטים ושסע. השמלה השנייה קצרה, יותר בסגנון שנות ה־50, עם פרנזים והרבה אבנים".

 

כבר מתכוננת לשלב הבא של הרחבת המשפחה אחרי החתונה?

"באתי ממשפחה מגובשת מאוד. זה מבחינתי הדבר הכי חשוב, ומה שנשאר בסופו של דבר כל החיים. אני לא אומרת שאני מיד אביא ילדים, או שעכשיו אני מוכנה, אבל בשנה-שנתיים הקרובות. הייתי רוצה להיות אמא צעירה לפני גיל 28.

 

"יש לי הרבה אנרגיות, אני שמחה וחיונית, וגם ילדים מביאים ברכה. אני לא מפחדת מזה, זה רק מייצב אותך, נותן יותר דרייב להצליח. כרגע זה הרבה בתיאוריה, אבל אני מאמינה בזה באמת".

 

מיליון דולר בייבי

איפה היא עושה שופינג, מה יש לה בארון ואיזה פריט היא תעביר לדורות הבאים? יוליה חושפת

 

 

סגנון אישי: "מאוד אקלקטי ומשתנה. פעם בא לי להיות טום בוי ואני לובשת ג'ינס עם חגורה ושרשרת כבדה, ויום אחר אני נורא קוקטית ובוחרת בשמלה קצרה צמודה. אני תמיד מרגישה שאני מקדימה את האופנה, כמו עם הגלביות או המכנסיים הצמודים הגבוהים שלבשתי לפני שכל העולם התחיל ללבוש אותם.

 

"אין מעצבים מסוימים שרק אליהם אני הולכת. אני אוהבת את זארה, מנגו וטופשופ אבל גם נכנסת לחנויות, כאלה שנראה שאי אפשר למצוא שם כלום, ואז מתחילה לפשפש ומוצאת משהו מעניין".

 

שופינג: "אני לא בזבזנית מטורפת אבל שופינג עושה לי טוב, ואם המצב רוח שלי רע, קניות מסדרות אותי. אני חולה על אקססוריז, יש לי מלא דברים, אוספים של משקפיים, כובעים, צעיפים וחגורות. לא הכל יקר, לפעמים מהשוק. אני אוהבת שיש לי עם מה לשחק".

 

פריט חובה בארון: "קודם כל מכנסי ג'ינס סקיני טובים שאפשר ללבוש עם הכל כי זה תמיד עובד. בנוסף, בגד גוף שחור. אם את תקועה ואין לך מה ללבוש לאירוע, את משלבת אותו עם חצאית וחגורה ומיד נראית מיליון דולר".

 

הכי יקר, הכי זול: "יש לי ג'ינס של דיזל בגזרת בויפרנד חיתול שקניתי בכמעט 2,000 שקל. אני לא מאלה ששמות בוכטות על בגדים, אבל כשחייבים ג'ינס אחד טוב כדאי להשקיע. הכי זול יכול להיות גם ב־20 שקל, כמו חולצת פאייטים שקניתי בחנות יד שנייה".

 

האאוטפיט הכי שווה: "מעיל שבן זוגי קנה לי בברלין עם מלא כיסים ובתוכו פרווה לא אמיתית. כל פעם שאני טסה לחו"ל הוא משמש אותי. אני נראית בו כמו גנגסטרית".

 

הפריט שאשמור לבת שלי: "יש לי חולצת מיקי מאוס ממש מפעם, מגיל שש, שאני לא זורקת אותה והיא נשארת איתי. אבל לא נראה לי שבפועל אלביש לה אותה, כי החולצה נורא ישנה.

 

"חוץ מזה, בגלל שאני רוסייה, כשהייתי קטנה אמא שלי הייתה תופרת פפיונים לבנים כאלה של בבושקות לראש. זה משהו שאשמור, אבל אשים לה אולי בפורים. בנוסף, אשמור את כותונת ליל הכלולות שקנו לי, כי אמא שלי שמרה לי את שלה".

___________________________________________________________________________________________________________

 

 

עוד במגזין GOstyle :