למה אנחנו שונאים אתאן האתאוויי?" היה אחד הדיונים החביבים בתקשורת במהלך השנה החולפת. בתחרות שערך אתר האינטרנט של העיתון "סן פרנסיסקו כרוניקל" היא גרפה את התואר המפוקפק "הסלבריטאית המעצבנת ביותר לשנת 2013", וגם הקומיקאית ג'ואן ריברס נהנית להתעלל בהאתאוויי בתוכניתה "משטרת האופנה".

 

>>בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

אויביה המקווננים של הכוכבת ההוליוודית אף זכו לכינוי משלהם, "Hathahaters", כינוי שכבר הפך להאשטאג, וגם נאומי התודה הרגשנים שהאתאוויי נשאה בטקסים במהלך עונת הפרסים האחרונה גררו אינספור עקיצות ולגלוגים. השונאים טוענים שהיא "מעושה", "מתאמצת", "מחושבת", לא אותנטית", "משחקת", "יש בה משהו שעולה על העצבים" ו"מעוררת תחושה שהיא לא בן אדם אמיתי".

 

בלוגרים, חוקרי תרבות, פסיכולוגים ומדענים נדרשו לסוגיה המפתיעה הזאת, וניסו להבין למה השחקנית המוכשרת והחייכנית הפכה למושא שנאה. הפרשנים סבורים שזה לא בהכרח עניין אישי, אלא שאן מייצגת משהו רחב יותר.

 

"בעצם לא את אן האתאוויי אני 'שונאת'", הסבירה שרה ניקול פריקט באתר "Vice". "אני שונאת את כל ה'אן האתאוויי' האמיתיות, הפחות מוצלחות, שהכרתי בחיי - ילדות־נסיכות שלמדו בבית ספר למשחק, אין להן חוש הומור, אין להן סקס אפיל והן אוכלות צימוקים בתור קינוח".

 

לינה דנהאם, יוצרת וכוכבת הסדרה המדוברת "בנות", היתה אחת היחידות שיצאה להגנת הכוכבת המותקפת. "גבירותיי: אן האתאוויי היא פמיניסטית ויש לה שיניים מדהימות", צייצה דנהאם בטוויטר. "בואו נשמור את ההערות הנבזיות לאלה שלא מקדמות את המטרה".

 

כשפוגשים את אן האתאוויי במציאות - ובמקרה שלנו, במלון ברלינאי מהודר - קשה לפענח למה הבחורה הקולית והלבבית הזאת הפכה לאחת הנשים הכי שנואות ברשת. האתאוויי מודעת כמובן להתנגדות שמופנית כלפיה.

 

"כל העניין הזה בהחלט מגיע אליי, וזה עצוב שאנשים מבזבזים אנרגיה על שנאה", היא אומרת. "מזמן כבר הבנתי שאני לא יכולה לרצות או לגרום אושר לכולם. לשמחתי אני בעיקר פוגשת אנשים שמאוד חמים אליי, ואני מעדיפה להתמקד בתגובות החיוביות שאני מקבלת ובצדדים החיוביים של החיים. אני מאחלת את הטוב לכולם, לא משנה מה הם מרגישים כלפיי. כשאתה חי בדרך כזאת חיובית, זה מדהים לראות כמה כל יום יכול להיות נהדר".

 

האתאוויי מעדיפה להתמקד בדברים הטובים, וקרו לה כמה כאלה בשנתיים האחרונות. "זו התקופה הכי נהדרת בחיי. אני מופתעת ממנה לחלוטין", היא טוענת. "זכיתי להופיע בשני סרטים שהייתי אוהבת גם לולא הופעתי בהם: 'עלובי החיים' ו'עלייתו של האביר האפל', חגגתי יום הולדת 30 והתחתנתי עם אהבת חיי. אז בסך הכל זו תקופה מדהימה, ואני שמחה על המקום שבו נמצאים החיים שלי כרגע".

 

את לא מודאגת שמכאן זה יכול רק להידרדר?

"אה... אם כן, אני אהיה בסדר. יש לי את אהבת חיי".

 

איך חגגת את יום הולדת 30?

"ארגנתי מסיבת תחפושות בפאב והקרנתי את הסרט 'Aunti Mame' עם רוזלינד ראסל. כולנו התחפשנו כמו הדמויות מהסרט, ואני השתכרתי ורקדתי עם כל החברים שלי".

 

החתונה שלה היתה בסגנון קצת שונה מהמסיבה הזאת. בספטמבר 2012 האתאוויי נישאה לבן זוגה, השחקן ומעצב התכשיטים היהודי אדם שולמן, אותו היא מגדירה שוב ושוב "אהבת חיי". האירוע נערך בביג סר, מקום קסום ורומנטי בקליפורניה, ועל הפקת החתונה היתה אחראית יפעת אורן, מתכננת האירועים הישראלית שפועלת בהוליווד. החתונה שילבה מוטיבים נוצריים ויהודיים, והתפריט היה ברובו צמחוני, בגלל הכלה הטבעונית.

 

"בזכות אדם הלכנו בראש השנה לבית כנסת", מגלה האתאוויי. "אני לא בטוחה שאני מאמינה באהבה ממבט ראשון, למרות שיש אנשים שחוו אחת כזאת, אבל אני מאמינה בנפשות תאומות. אני מאמינה שהנפשות שלנו מזהות אחת את השנייה ברמה עמוקה יותר מזו שאנחנו מודעים אליה, וזה מה שקרה איתי ועם אדם. הנישואין זה דבר נהדר, ואני מרגישה שמצאתי את החצי השני שלי. אני נרגשת מהמחשבה שאוהב אותו עד סוף חיי.

 

"כשאדם נכנס לחדר, הוא מאיר אותו. הוא הגיע לחיי ברגע הנכון וגרם לי להאמין שוב בבני אדם (להאתאוויי היו בעבר סיבות טובות לא להאמין בגברים - לפני כמה שנים התברר לה שהחבר שלה דאז הוא נוכל מפוקפק - א.ק)".

 

טענת פעם שאין לך כוונות להתחתן.

"בעבר נהגתי לבקר את מוסד הנישואין, אבל שיניתי את דעתי רק בגלל אדם. בנישואין לשם נישואין אין שום היגיון בעיניי, אבל כשמוצאים אהבה אמיתית למישהו שאתה יכול לבטוח בו - זה מצדיק את החתונה. אנחנו גם עומדים להפיק יחד סרט, אותו יביים חבר משותף".

 

מה יש באדם שגרם לך לשנות את דעתך?

"הוא איש טוב ואינטליגנטי. הוא יודע לאהוב בלי פחד. האמונות והדעות שלו יפהפיות. הוא החבר הכי טוב שלי, ואני מרגישה שיש לי את הבעל הכי טוב בעולם, שהכי מתאים לי".

 

האתאוויי תרמה את הכסף שהרוויחה ממכירת צילומי החתונה למאבק למען נישואין של זוגות חד־מיניים, נושא שקרוב לליבה. "מאוד לא רציתי שהפפראצי יהיו נוכחים בחתונה שלי", היא מדווחת. "ברגע שקלטתי שכמה צלמים כן הצליחו להשיג צילומים מהאירוע, ושהם יכולים לעשות כסף מזה, החלטתי לשחרר ארבע תמונות, והכסף הלך לצדקה".

 

בראיון במגזין "ווג" אמרת פעם: 'אני לא יכולה לחכות לפגוש את הילדים שלי". איזו אמא את חושבת שתהיי?

"אני ארצה להיות אמא מגניבה, סטייליסטית. אני רק רוצה להיות אמא שהילדים שלי יאהבו, שתוביל אותם להיות אנשים טובים. רוצה להיות אמא מאז שהייתי בת 16".

 

להיות אמא טובה זה גם לדעת לומר "לא" לפעמים.

"כמובן. אמרו לי 'לא' הרבה פעמים בחיי, זה מאוד בריא".

 

"הרגשתי כמו הבחורה הכי קולית בעולם"

 

במהלך עונת הפרסים האחרונה האתאוויי זכתה בכל פסלון אפשרי, כולל באוסקר הנכסף, על הופעתה ב"עלובי החיים", שמגיע עכשיו לספריות הדי.וי.די.

 

מחלקי הפרסים בהוליווד תמיד יודעים להעריך שחקנים שנוקטים צעד קיצוני למען תפקיד, ולא מפתיע שהם העריכו את ההקרבה של האתאוויי עבור "עלובי החיים": היא גם קיצצה את שערה וגם השילה קילוגרמים רבים. "זה היה הרעיון שלי להשתמש בשיער האמיתי שלי ולא בפאה. מאחר שזה היה רעיון שלי, אני לא יכולה ממש להתלונן, אבל זה גם לא היה מאוד נעים".

 

זה בהחלט אמיץ מצידך.

"היו לי רגשות מעורבים לקראת התספורת, ובבוקר של יום התספורת רעדתי כמו עלה נידף, אבל כל החששות נעלמו ברגע שזה נעשה - הבטתי במראה בקרון שלי, וראיתי את אחי הקטן. הסתפרתי והחיים המשיכו, וכך גם אני. מהר מאוד הרגשתי כמו הבחורה הכי קולית בעולם".

 

הורדת 11 קילוגרמים בחמישה שבועות. זה בטח היה זוועה.

"אנשים צריכים לעשות דיאטות כאלה בשביל הבריאות שלהם, ואני הייתי צריכה לעשות את זה בשביל העבודה. צריך להסתכל על הכל בפרספקטיבה".

  

גם המשמיצים הכי גדולים של האתאוויי ייאלצו להודות שיש לה טעם אופנתי משובח, וגם בפגישתנו היא היתה לבושה נהדר. "זה יפהפה, מה שאת לובשת", אני מחמיא לה, והיא מסמיקה. "תודה רבה. אני מרגישה היום כמו הכלאה בין קוקו שאנל וקתרין הפבורן. הלוואי שהייתי יכולה להיות עשירית מכל אחת מהנשים המופלאות האלה".

 

את לא מתכוונת לאודרי הפבורן?

"לא, אני מתכוונת לקתרין, כי קתרין לבשה מכנסיים לעיתים תכופות יותר מאודרי, ולמען האמת, בלי לזלזל בקתרין או בקוקו, אני בחיים לא אוכל להשתוות לאודרי".

 

דווקא משווים אותך אליה.

"אני יודעת, אני חושבת שכולם הסניפו דבק כשהם השוו אותי אליה".

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

עוד בפנאי פלוס :