במקום הראשון: עידן רייכל

 

אחרי חמש הופעות סולד אאוט בקיסריה ו־15 אלף כרטיסים, מופע אחד בבריכת הסולטן מול 5,000 צופים, ארבע הופעות במשכן האופרה מול 8,000 מעריצים, מופע סולד אאוט באמפי רעננה (עניין של 6,000 כרטיסים) שיתקיים בחול המועד סוכות והופעה אחת מול צופי ודיירי "האח הגדול" - לעידן רייכל, 36, כבר אין תירוצים. הכתרתם אותו כדבר הכי נכון שקרה השנה.

 

>> בואו להיות חברים של פנאי פלוס בפייסבוק

 

רק הראסטות הארורות הן שהפריעו לו להיכנס לפרויקט הזה בשנים הקודמות, וכהרגלו בקודש, גם הפעם רייכל זיהה בעיה ופתר אותה בקלילות. עכשיו גם לנו כבר לא היו תירוצים.

 

עידן, שכבש לבבות של מאות אלפי מעריצים מסביב לעולם, הוכיח ששפה היא ממש לא מכשול כשהצליח למכור גם לישראלים דיסק שכולו מוזיקת עולם שמצליחה לגעת, אפילו אם היא באוסטרית, ערבית ופורטוגזית.

 

מה יפה בו: החיוך המבויש, שלמרות הכישרון וההצלחה לא הספיק להיטמא בזיק של יהירות.

 

מה נכון בו: היכולת להופיע מול אלפי אנשים בו זמנית, ועדיין לגרום לכולם להרגיש שהם במופע פרטי.

 

אף אחד לא מושלם: אומייגאד, מה נסגר עם הבגדים. אלוהי האופנה ממש רגע מלשלוח עליך מכת ברק מכוונת. שלא תגיד שלא הזהרנו.

 

** את הרשימה השנה מלווה פרויקט צילומים בשם "הלוואי והייתי", כשכל אחד מהנבחרים מביע משאלה ומספר מה היה רוצה להיות. הפרויקט כולו מוקדש באהבה לילדי עמותת "משאלת לב",שמגשימה משאלות של ילדים החולים במחלה מסכנת חיים. לתרומות ולהתנדבות: 09-7602848.

 

>> מי עוד ברשימת "היפים והנכונים"? לחצו כאן

 

שומר על צניעות. עידן רייכל (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
שומר על צניעות. עידן רייכל (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

 

 

"הקהל הכי חשוב"

 

עידן רייכל, 36, הוא לא רק יפה ונכון, הוא בעיקר מהפנט. היכולת המיסטית שלו לספר גם את הדבר הכי שולי ואזוטרי במעין שלוות נפש וציוריות של קשיש סיני חכם, היא לא פחות מממכרת.

 

לראיון הוא מגיע בחולצה שחורה חלקה (אבל של אול סיינטס), אחת מני רבות שיש לו בארון, ובמכנסי הדגמ"ח המפורסמים שלו (מבית היוצר של ששון קדם). "לוקח לי שלוש דקות להתלבש בבוקר", הוא מחייך נוכח הדיון בהרגלי היופי שלו, "כל החולצות שלי באותה מידה ולרוב באותו צבע, גם המכנסיים שלי, רק הבדים שונים. אז אני פשוט לוקח את הראשונים בערימה וזהו".

 

אם על קריטריון היופי הוא הצליח לענות כשנפרד מהראסטות לפני כמה חודשים ("עכשיו אני נראה נקי") - מהלך שחשף פנים נקיות ופרסונה חפה ממאמץ - סימון ה"וי" ברובריקת הנכונות שלו הגיע בקלות והתחדד תוך כדי הראיון.

 

"אני לא יודע מה זה נכון", הוא מצחקק בצניעות, בעודי מנסה לחבר בראש משפט שיסביר שהנכונות שלו מגיעה מהפשטות ומהיכולת שלו לגרום לכל מי שמולו להאמין שהוא לא מדבר עם אחד האמנים הכי גדולים בארץ ואחד המוזיקאים הישראלים הכי מצליחים מעבר לים. "בקלות יכולתם לבחור פליט ריאליטי או כל אמן אחר שהיה מוכר לכם יותר עיתונים, ואני חושב שהבחירה בי היתה אמיצה ואומרת בעיקר שאתם שמים דגש גם על יופי פנימי ועשייה. תודה".

 

בשנה האחרונה הפרויקט המפורסם שלו ביקר בכמה עשרות יעדים ברחבי העולם. בנוסף להופעות מול קהילות יהודיות בארצות הברית ובאירופה, הם מצאו את עצמם גם בהודו. שם, בנוסף למכירת הכרטיסים, החבורה המוכשרת הופיעה בהתנדבות בבית יתומים מקומי.

 

"ראית אור בעיניים של ילדים שלדעתי זו היתה ההופעה הראשונה שהם ראו, וכנראה שגם האחרונה לשנים הקרובות", הוא נזכר בהתרגשות. בהמשך, הפרויקט והמאסטרו שלו מצאו את עצמם מופיעים גם בלפלנד ובגאנה. למה? כי אפשר. "אנחנו קוראים לזה 'מקומות הזיה', אתה בא וצריך ליצור יש מאין. זה לא שהם יושבים ומחכים לך, צריך ליצור מופע חדש בשבילם.

 

"שתבין, זה מוזר - כמו שתגיע עכשיו הופעה של להקה מניגריה להיכל התרבות, תמיד יהיה קהל שירצה לראות להקה מסקרנת של חייזרים".

 

רייכל, שגדל בכפר סבא עם שני אחים ואחות, אב קבלן עפר ואם פקידה במשרד עורכי דין, לא מתבלבל מכל העושר שנופל עליו בשנים האחרונות. אחרי עשרות הופעות בקיסריה, בהיכל התרבות, בבריכת הסולטן ומסביב לעולם, הוא לא באמת צריך שמישהו יעזור לו. אבל בעוד אמנים אחרים מתרגמים את ההכנסות האדירות לסגנון חיים ראוותני, רייכל נראה כמו עוד צעיר תל אביבי ממוצע שחי בין משמרות בקפה השכונתי.

 

קראתי איפשהו שאתה שווה כ־20 מיליון שקל. איך זה שאתה לא מחצין כלום מהעושר הזה?

"המספרים לא נכונים, אבל אני יכול להגיד שיש לי זכות עצומה להתפרנס מעולה ממשהו שאני אוהב ונהנה לעשות".

 

אבל זה גם קשור לתדמית? לא תיסע עכשיו על אאודי TT.

"אני הכי אוהב לרכוב על אופניים בעיר ומרחם על מי שמחפש חנייה. אני אוהב את העובדה שאני לא צריך לחשוב פעמיים אם אני רוצה לקחת את בת הזוג שלי למסעדה, או אם חבר מציע לי לטוס לאירופה לשלושה ימים".

 

תגיד, כמה קיבלת על ההופעה ב"האח הגדול"?

"על זה לא שילמו לי, ראיתי את זה כחוויה".

 

אני מניח שגם את ההופעה הפרטית בבית ראש הממשלה מול אובמה וג'ון קרי עשית בהתנדבות.

"כן, בטח. זו היתה חוויה מדהימה. אובמה הוא צ'ארמר, ישר חייך אליי ואמר לי שהוא מזהה אותי מהופעה אחרת שעשיתי מולו לפני שנה. זה היה פסיכי, פתאום לראות את ג'ון קרי שולף את האייפון ומצלם אותנו בווידאו".

 

איך לא גבית על זה כמה עשרות אלפי שקלים?

"אני לא מבין אמנים שלוקחים כסף על הופעות ממלכתיות. לי יש חוק: אם זו הופעה ממלכתית שמשרתת את המדינה, אני לא רוצה עליה כסף. יש עכשיו טרנד של אמנים שמסתנוורים מכסף שמציעים להם ביום הזיכרון. אני לא מבין את זה".

 

מה שרייכל כן הצליח להבין זה את העובדה שבעוד כמה חודשים הוא יזכה למעריצה נוספת. עדיין אין לה שם, ונכון לעכשיו היא מתגוררת ברחמה של דמאריס, 25, זוגתו האוסטרית בשנים האחרונות. "היא לא יהודייה", הוא מחייך אליי, מנחש שזו עומדת להיות השאלה הבאה שלי.

 

זה אומר שגם הילדה לא תהיה יהודייה.

"כן. הופתעתי מאוד מהתגובות שזה גרר", הוא נע באי נוחות, "מה שיפה זה שהילדה תזכה לחגוג גם כריסמס וגם חנוכה, ובסוף, כשהיא תחליט שהיא רוצה להיות יהודייה, זה יבוא ממקום של אהבה גדולה לדת ולא כי מישהו החליט בשבילה".

 

רגע לפני שהוא הופך להיות אבא, לרייכל יש חרדה אחת - שהוא לא יהיה בארץ בלידת בתו הבכורה. "סיבובי הופעות נקבעים שנה וחצי מראש ומערבים עשרות אנשים, אי אפשר לבטל. אנשים קנו כרטיסים. אני חושב על זה הרבה, זה לא פשוט. פתאום אני קולט שדמאריס תהיה בחודש שמיני ומאיה אברהם (שמופיעה איתו - ש.פ) תהיה בחודש שביעי".

 

אז מה עושים?

"עושים. אין מה לעשות. מישהו בצוות שלנו קיבל טלפון עשר דקות לפני הופעה והודיעו לו על קרוב משפחה שנפטר. הוא עלה לבמה, נתן הופעה ורק אחרי שעתיים התפרק. אין מה לעשות. אנחנו לא הכי חשובים ביום של הופעה. הקהל הכי חשוב. הזוג הזה שקנה כרטיסים חודש לפני, הביא בייביסיטר, יצא מהבית, חיפש חנייה והגיע אלינו, הוא הכי חשוב. אי אפשר לאכזב אותם".

 

__________________________________________________________________________________________________________

 

 

עוד יפים ונכונים: