• אסף שקדי, צוות מדריכי "פגסוס", מאשר את הקלישאות שנקשרו בשמה של קובה, מדינה רומנטית, נוסטלגית ויפהפיה, שהיא כמעט מוזיאון. על המכוניות האמריקאיות העתיקות שברחובותיה, הסיגרים היוקרתיים בעולם, מועדוני הסלסה המרהיבים והמוזיקה המסורתית המשלבת גיטרה ספרדית ומקצבים אפריקאים. מומלץ להגיע בין אוקטובר לאפריל.
  • אחרי הרבה שנים יש כיום טיסות ישירות לליסבון בירת פורטוגל. רפאל אוזינג'י, מדריך בכיר, "נתור-ישראייר", ממליץ לטייל ברחובות העיר, למשל בשכונות שבשפך נהר הטג'ו וביניהן שכונת אלפמה (הרובע היהודי), מנזר סן ז'ורז' המפורסם מספרו של סאראמאגו עם תצפית נפלאה לעיר וביקור באקוואריום ענק: גן חיות לחיות ימיות. מומלץ גם לצאת מהעיר ולבקר בצוק קאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה, עם נוף מרהיב.
  • איתן דביר, "מילניום טיולים ותיירות" ממליץ בחום על טיול להרי הרוקי הקנדיים ולאלסקה. הטיול הוא טיול טבע אמיתי, בין הרים תלולים ובנתיבי קרח וכולל צפייהבקרחוני עד ובאגמים מרהיבים. באזור ניתן לראות דובים, איילים מסוגים שונים, סנאים ושלל עופות ולווייתנים בים. אפשר לתכנן טיול ברכב פרטי או בקבוצה מאורגנת ומודרכת. הסיור הכולל את הרי הרוקי וביקור בשמורות ענק ומתאים לצעירים, למשפחות עם ילדים ולמבוגרים.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות ארצי "Regatta", נותן טיפים לבחירת מעילים שמתאימים במיוחד לסקי, עם כל הטריקים החיוניים.
  • גד כהנא, מנהל עמותת התיירות גוש עציון, מספר על חבל הארץ הנמצא במרחק 10 דקות מירושלים. בין היתר, ניתן לבקר בהרודיון (ובעתיד הקרוב ניתן לבקר בקבר שהתגלה לאחרונה), במערת החריטון (המערה הקארסטית הגדולה בעולם), לבקר בחוות שדה בר, מחלבה המתמחה בייצור גבינות צאן וגפת ומעסיקה נערים בסיכון, וביקב לביא, יקב בוטיק המתמחה בליקרים מגוונים. ניתן לבקר גם בגלריה לאומנות בתקוע, ולהתרשם ממעשי ידי האומנים המתגוררים באיזור, או ליהנות מגלישה באומגה הארוכה בארץ.
  • בפינת "המדריך למדריך" מארח יגאל את גיא גלבגיסר, מדריך טיולים וחוקר, "החברה הגיאוגרפית", מספר על אהבתו לבורמה ולהימלאיה, למקומיים ולחיי הפשטות שלהם.