• נורית הרפז, מדריכה בכירה, "נתור-ישראייר", מספרת על רודוס, המכונה גם אי השמש או אי הפרחים. לאי השמשי יש מפרצים קסומים, ים טורקיז והוא ממש קרוב אלינו. בעיר רודוס יש עיר עתיקה – עיר ציורית מימי הביניים, ולצדה עיר חדשה – עם קזינו, אקווריום ענק ושלושה נמלים. מעבר לתיירות ניתן למצוא תעשיית קרמיקה אותנטית וכן תעשיית הזית ומוצריו.
  • יורם מוטעי, מנכ"ל קבוצת "קשרי תעופה" מעדכן כי במהלך הקיץ ועד אוקטובר יהיו לסרדיניה טיסות ישירות. לסרדיניה רצועת חוף של 1800 קילומטר של חופים בתוליים, טבע הררי ואף שרידים של התרבות הנוראגית העתיקה. באי יש שילוב של השפה הקטלונית והאיטלקית, ובעיירות העתיקות ניתן ליהנות גם מחיי לילה, ומאוכל איטלקי משובח.
  • נילי ברק, מצוות מדריכי "פגסוס" לוקחת אותנו לקיוטו, היהלום בכתר היפני. מדובר בעיר רכה, אלגנטית, צנועה וארוטית. העיר, עיר של סוחרים ובעלי מלאכה מסורתיים היא אסתטית מאוד – על הגנים הנפרשים בה, השבילים המתפתלים, בתי העץ הקטנים, עצי הדובדבן והגיישות המסתוריות המתהלכות בה. הביקור בקיוטו הוא הזדמנות נדירה להציץ למסורת עתיקה שנשמרת בעיר כבר מאות שנים.
  • יניב בן עמי, מנהל מכירות ארצי "Regatta", נותן את כל הטיפים לסידור תיק לקחת איתנו לטיול היומי: החל ממקל הליכה, כובע ובקבוק מים, עבור במעיל רוח ומטריה, וכלה במגבת קומפקטית ובכלי אוכל יעודיים.
  • יריב פישר, מנכ"ל "flyeast" מספר על הדרך הזולה והמהירה להגיע לפיליפינים: עולים על אוטובוס שלוקח אותנו מתל-אביב לעמאן, ומשם בטיסה ישירה למבחר ערים בפיליפינים. באי פלאוון ניתן לחזות ב"נהר תת קרקעי" שנבחר לאחד משבעת פלאי תבל. האי בורקאי הוא אי עם נופי גן עדן. הטיול מתאים לתרמילאים, כטיול רומנטי או משפחתי, ומומלץ להגיע בין ספטמבר לאפריל.
  • בפינת "המדריך למדריך" מארח יגאל את אמיהר סבג אליאב, "מסעות – טיולי איכות גיאוגרפיים" אוהבת להדריך בעיקר באירופה, והמשפט האהוב עליה הוא באיטלקית: "דולצ'ה פארה ניינטה", ומשמעותו – כמה מתוק לא לעשות דבר.